Wspieramy uczniów podczas tegorocznych egzaminów – zgłoś się!

  • 09.04.2019, 12:50 (aktualizacja 09.04.2019, 13:17)
  • WKO
Wspieramy uczniów podczas tegorocznych egzaminów – zgłoś się!
Wielkopolski Kurator Oświaty zaprasza osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne do pracy w zespołach egzaminacyjnych i nadzorujących podczas tegorocznych egzaminów

Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać wypełniając na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu formularz zgłoszeniowy:

http://formularze.ko.poznan.pl/www2/formularz_zgloszeniowy/  LINK BEZPOŚREDNI

Pełna informacja dotycząca procedur, zadań, obowiązków przewodniczących i członków zespołów nadzorujących znajduje się w następujących dokumentach – na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu :

Egzamin ósmoklasisty  -kliknij

Egzamin gimnazjalny   -kliknij

Egzamin maturalny      -kliknij

W jak sposób można się zgłosić? 
Należy przesłać swoje zgłoszenie mailem na adres podany przez kuratorium oświaty, zadzwonić na jeden z podanych numerów lub wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przesłana informacja powinna zawierać dane osobowe oraz kontaktowe (imię i nazwisko, powiat, gmina, miejscowość, posiadane kwalifikacje, nauczany przedmiot, numer telefonu kontaktowego, a także miejsce ostatniego zatrudnienia – chodzi tylko o szkoły lub placówki edukacyjne. Osoba zgłaszającą się powinna również poinformować o terminie egzaminu, w którym będzie mogła wziąć udział.  

Jakie są zadania osoby zgłaszającej się?  
Zadaniem członka zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy uczniów w czasie trwania egzaminu w danej sali egzaminacyjnej. Członkowie zespołu po zakończeniu egzaminu zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych, karty odpowiedzi lub karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, porządkują i pakują zebrane materiały.

Zmiany ujęte w rozporządzeniach pozwalają na sprawne przeprowadzenie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego w sytuacji, gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów spośród nauczycieli uczących w danej szkole. 

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzony 10-12 kwietnia 2019 r., egzamin ósmoklasisty 15-17 kwietnia 2019 r., a egzamin maturalny 6-25 maja 2019 r.

W sytuacji, gdy nie będzie możliwości powołania zespołu egzaminacyjnego oraz zespołów nadzorujących spośród nauczycieli zatrudnionych w szkole, w której przeprowadzany jest egzamin, skład tych zespołów może zostać uzupełniony przez innych nauczyciele spoza danej szkoły. Chodzi o osoby, które mają kwalifikacje nauczycielskie, a nie pracują w żadnej szkole czy placówce.

Drugą zmianą wprowadzaną w przepisach jest zwiększenie liczby uczniów z 20 do 25 przypadających na kolejnego nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego, w przypadku gdy liczba uczniów w sali egzaminacyjnej przekracza 25 osób. Wprowadzane rozwiązania umożliwią dyrektorowi szkoły większą elastyczność działania w momencie powoływania zespołu egzaminacyjnego i zespołów nadzorujących.

Zbliżające się egzaminy to ważny sprawdzian dla ponad miliona uczniów. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego to konieczny wymóg w dalszym procesie rekrutacji. To na jego podstawie wydawane jest m.in. świadectwo ukończenia szkoły. 

Uczniowie, my #JesteśmyzWami

Departament Informacji i Promocji 
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

WKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 10.04.2019, 16:42
Kiedy strajkowali lekarze w przypadkach ratujących życie reagowali podobnie policja a wy nauczyciele przecież w waszym fachu "przypadek ratujący życie" to właśnie egzaminy naszych dzieci niestety macie to gdzieś wstyd. Mówicie , że mało zarabiacie pewnie tak, ale dlaczego nikt z was nie mówi, że karta nauczyciela to też forma wynagrodzenia a więc wniosek jeden zlikwidować tą kartę policzyć ile kosztuje budżet ta karta podzielić na liczbę nauczycieli i doliczyć wam do tych kwot , o których mówicie, że tak mało zarabiacie. Tylko nauczyciel pracuje 5 godz dziennie i co niecałą godzine ma 15 min przerwy.
Konkluzja
Konkluzja 10.04.2019, 09:42
Kuźwa jak Morawiecki Wam da 8 tys pensji za dwa lata to lekarze rezydenci przyjdą do pracy w szkole.
kos
kos 10.04.2019, 09:27
Ktoś napisał bardzo mądry list do nauczycieli, oto link: https://demotywatory.pl/489403…
Powołani po kadzieli i mieczu
Powołani po kadzieli i mieczu 10.04.2019, 08:54
Złotowskie szkoły opanowane są przez klany rodzinne, jak adwokatura. Tzw powołanie genetyczne: babcia,teściowa, córa jedna druga, zięć i tak dalej.
do trolla
do trolla 10.04.2019, 12:33
Jak można wymyślać takie bzdury? Ty masz chyba "genetyczne powolanie" do wymyślania teorii spiskowych.
Precz
Precz 10.04.2019, 06:22
Nauczyciel czy jest Tak źle 18 godzin pracy na tydzień wakacje , ferie zimowe wiosenne wolne ponad trzy miesiące; korepetycje minimum 50 złotych na godzinę bez kasy fiskalnej ciekawe czy płacą jakieś podatki z tego kiedyś liczono że to jest duża szara strefa,dalej trzy razy po roku płatnego urlopu dla poratowania zdrowia mimo pensum 18 godzin choroba zawodowa strun głosowych dodam że Te bonusy mają tylko nauczyciele w Polsce więc nie opowiadajcie bajek
?
? 10.04.2019, 12:28
Precz dlaczego nie jesteś nauczycielem??
!
! 10.04.2019, 13:07
Bo mało płacą i wogóle uczyć mi się nie chce.
Dadzą dychę to się zastaniwię.
My Naród
My Naród 10.04.2019, 06:11
Nie damy ruszyć ani grosza z naszych podatków na takie podwyżki dla tych pożal się Boże"pedagogów"!Walczą jak świnie o koryto i gdzieś mają Polskę i dobro dzieci.

Dwa punkty narracji
Dwa punkty narracji 10.04.2019, 08:50
Ponoć już komitet strajkowy w Jedynce traci morale. Klany rodzinne idą twardo bo maja, ale pojedyncze nauczycielki czuja stratę finansową. Nie wiem jak oni liczą te marne "pensje" ale raz znajoma powiedziała mi ze ma gołe 2800 na miesiąc, natomiast teraz twierdzi ze przez strajk straciła 1000 na tydzień. Myślę sobie , że powiedziała mi o gołej podstawia, natomiast zapomniała dodać ze po przeprowadzeniu 18 godzin , czyli okolice środy kolejne godziny liczą się jak nadgodziny.
Baczko
Baczko 09.04.2019, 16:55
Uważam, że jest wiele innych grup zawodowych, które będą bardzo wdzięczne za połowę podwyżek, które nauczyciele dostali w ostatnich trzech latach. ZNP i tak zagłosuje na PO więc szkoda marnować pieniędzy na newdzięczników.
!
! 09.04.2019, 17:10
No i wkasnie o to w tym chodzi. Nauczyciele nie zagłosują na PIS, wiec po co im podwyżki Lepiej przekupić rolników i emerytów.
Obelżywy
Obelżywy 09.04.2019, 16:30
Siarecki nie bij dzieci platfisie.
ela
ela 09.04.2019, 15:59
Szkoły złotowskie pełne komuszków?
andrzej
andrzej 09.04.2019, 15:58
Jeszce niedawno, za Wełniaka, nikt w Złotowie nie został dyrektorem jeśli nie był w ZNP. Tak działa komuna.
Xenia
Xenia 09.04.2019, 15:37
Popieram nauczycieli , nie poddawajcie suę PiS-owi !
33
33 09.04.2019, 15:23
Strajk belfrady spod znaku znp - pzpr. I to jest najważniejsze słowo społeczeństwa obywatelskiego.
Emeryt
Emeryt 09.04.2019, 15:22
Kiedy po studiach zaczynałem pracę w zawodzie nauczycielskim w roku 1966, pensum wynosiło 26 godzin tygodniowo. Zarabiało się za etat 1350 zł. Kilogram masła kosztował wtedy 70 zł. Nikt nie płacił za wychowawstwo. Kto lubił swoją pracę prowadził kółko zainteresowań z uczniami, którzy lubili daną dziedzinę wiedzy.
Przy odbieraniu pierwszej wypłaty zapytałem kasjerkę: co to za potrącenie z zarobku? Na to kierownik szkoły, co stał z boku: kolego to jest składka na ZNP. Ja na to: nie zapisywałem się do związku. A kierownik zawył wprost: kolego, jesteście młody, nie kwestionujcie, do ZNP należą wszyscy nauczyciele. To ja jemu: oprócz mnie, bo się nie zapisałem. Kierownik na to: każdy nauczyciel automatycznie musi należeć. Jak kolega będzie utrudniał, to wiocha będzie i się skończy gadanie. W takim razie ja do niego: ja tu jestem stąd i nie będzie mi kierownik wybierał miejsca, gdzie mam żyć. Pan jest zdaje się przybyszem na ten teren naszego powiatu. Wtedy kierownik sobie przypomniał, że ma pilny telefon do wykonania i wyszedł do swojego biura. Dalej mi potrącali. ZNP, to struktura terrorystyczna, przestarzała i szkodliwa.
Niezależny
Niezależny 09.04.2019, 16:11
Szanuję Pana historię. Jednak to bylo bardzo dawno. Dzis nikt nie zmusza do czlonkostwa w zwiazku i tylko część nauczycieli się zapisuje. WIĘKSZOŚĆ STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI NIE NALEŻY DO ŻADNEGO ZWIAZKU. ZNP reprezentuje nauczycieli, bo związki zawodowe są do tego powolane. Zrzucanie odpowiedzialnosci za strajk na ZNP jest pomyłką. Znamienne jest to, że mimo podpisania ugody przez pana Proksę (PiS), jednostki Solidarności w większości województw przyłączyły się do strajku. Strajkuja tak naprawdę wszyscy, a media skupiają się na krytyce ZNP. Coś w tej propagandzie bardzo nie gra.
1962
1962 09.04.2019, 17:12
Niezależny, widać nie zrozumiałeś przekazu Emeryta. W tamtych latach nauczyciel był kimś bo nie musiał nim kierować ZNP nawet jak bez wiedzy był tam zapisany. Wtedy nauczyciele uczyli bo czuli zamiłowanie do tego zawodu a dzieci i młodzież im nie przeszkadzała dlatego bez przymusu organizowali z nimi różne sekcje pozalekcyjne. Nauczyciel i uczeń to było jedno szczególnie poza szkołą. Nauczyciel cieszył się wielkim szacunkiem zwłaszcza kiedy udział się w sporcie. Tak jak Emeryt napisał w tamtych latach nauczyciel był kimś w rodzaju bohatera godnym do naśladowania i dlatego wielu dzisiaj dziadków i rodziców o tym wspomina swoim dzieciom i wnukom .
dość tej obłudzie
dość tej obłudzie 09.04.2019, 14:37
Nie denerwujcie Schetyny takimi akcjami. Ma być paraliż w szkole i koniec! ZNP owcy zawsze stali za platformą! Wtedy gdy rządziła rozumieli, że im się nie należy i teraz gdy dostają od 3 lat podwyżki dalej służą POlitycznie.
q
q 09.04.2019, 14:27
Nie wierzę. Liczy się tylko kasa. To teraz inni też będą strajkowali. I dobrze. Wszystko będzie na siłę wymuszane. Szkoda tylko, że wszyscy zapłacą za to a nikt nie zapłaci wszystkim za dezorganizację.
Paweł
Paweł 09.04.2019, 14:24
Zawód "Nauczyciel' sięgnął dna.Akcja czysto propagandowa.Wstyd tylko ,że nauczyciel ,który niby ma zdrowy umysł daje się wplątać w brudną i oszukańczą POlitykę Broniarza i spółki !!!
Wspierajmy mądrze
Wspierajmy mądrze 09.04.2019, 14:23
Szkoda ze ministerstwo nie wspieralo uczniów wymyslając idiotyczną reformę i nie zwracając uwagi na to, co mowili o tym nauczyciele. Dwa lata ignorowali wszystkich, a teraz nagle apelują o "wspieranie" uczniów. Nie trzeba bylo przez lata mieć edukacji "gdzies".
potwierdzony komunikat
potwierdzony komunikat 09.04.2019, 13:25
Osoby zgłoszone do egzaminu będą miały pierwszeństwo do zatrudnienia w razie fiaska strajku. Po reformie oświaty będą nabory nowej kadry nauczycielskiej.
Jola
Jola 11.04.2019, 21:40
Już teraz mogą iść pracować do szkoły, wystarczy wejść na stronę kuratorium i wybrać sobie szkołę. Jest tam tyle propozycji pracy, że każdy może wybrać coś dla siebie, skoro to taki miód!
Do "komunikata"
Do "komunikata" 09.04.2019, 13:42
Aleś ty głupi. Zgłoś sie po nabór rozumu do glowy.

Pozostałe