Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025

Podziel się
Oceń

Podczas czwartkowej, XXXIV sesji Rady Miejskiej w Złotowie radni podjęli jedne z najważniejszych uchwał w roku samorządowym.

Burmistrz Miasta Złotowa otrzymał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.

Największą jednomyślność radni wykazali podczas głosowania nad absolutorium. Za udzieleniem burmistrzowi absolutorium zagłosowało wszystkich 15 obecnych radnych. Nie było głosów przeciwnych ani wstrzymujących się, co oznacza pełne poparcie dla sposobu realizacji ubiegłorocznego budżetu miasta.

Nieco inaczej wyglądało głosowanie nad wotum zaufania, które poprzedziła debata nad raportem o stanie miasta. Za jego udzieleniem opowiedziało się 12 radnych, jeden był przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Z przedstawionych wyników wynika, że przeciwko udzieleniu wotum zaufania zagłosował radny Krzysztof Koronkiewicz. Z kolei od głosu wstrzymali się radni Mariola Wegner oraz Stanisław Wojtuń.

Mimo braku jednomyślności przy wotum zaufania, wynik głosowania zapewnił burmistrzowi wymaganą większość. Ostatecznie Rada Miejska pozytywnie oceniła zarówno działalność samorządu w minionym roku, jak i wykonanie budżetu za 2025 rok.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Brawo 25.06.2026 18:15
Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: I kto tu jest złodziejem Treść komentarza: Ulradłem rower, sprzedałem rower. Na decyzję o tym, czy jestem złodziejem poczekam aż wyrok się uprawomocni. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Szambo Treść komentarza: Wstyd dla burmistrza, że nie potrafi przemówić do rozsądku takiemu co tylko pieniądze podatników w głowie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: .,.,..,.,. Treść komentarza: Dopóki nie ma prawomocnej decysji, nadal jest radnym. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Techno w lesie stówa w portfelu Treść komentarza: A jak to jest, że mimo tylu kłamstw dalej miasto powierza mu nie tylko diety ale pieniądze na organizowanie letniego spędu na placu cyrkowym. Pośredniczy w załatwianiu „artystów”. To działanie na finansach miejskich a to jest zabronione. Ręka rękę myje bo na żadnej fakturze nie ma jego nazwiska ale pośredniczy w tym procederze. Panie Kaufka, do roboty. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:12 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama