Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki

Podziel się
Oceń

Choć Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odrzucił jego skargę na uchwałę Rady Miejskiej Złotowa o wygaszeniu mandatu, sam zainteresowany nie zamierza ustąpić i zapowiada dalsze pełnienie funkcji radnego.

Sprawa mandatu radnego Tomasza Kopinke miała się zakończyć, jednak wciąż budzi emocje. 
Choć Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odrzucił jego skargę na uchwałę Rady Miejskiej Złotowa o wygaszeniu mandatu, sam zainteresowany nie zamierza ustąpić i zapowiada dalsze pełnienie funkcji radnego.

Przypomnijmy, że cała sprawa rozpoczęła się po interwencji mieszkańca Złotowa Kazimierza Kaufki. Wskazywał on, że Tomasz Kopinke na stałe mieszka w Świętej, a więc poza granicami miasta, które reprezentuje w Radzie Miejskiej. Zgodnie z przepisami utrata prawa wybieralności skutkuje wygaszeniem mandatu radnego.

Po analizach i procedurach Rada Miejska Złotowa w kwietniu podjęła uchwałę o odebraniu Tomaszowi Kopinke mandatu. Radny zaskarżył tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jednak sąd nie przychylił się do jego argumentacji i odrzucił skargę.

Mimo to Tomasz Kopinke nie zamierza pogodzić się z decyzją. Twierdzi, że problem dotyczy kwestii proceduralnych związanych z terminem dostarczenia dokumentów, a nie samego meritum sprawy. Dlatego skierował zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Największe zdziwienie budzi jednak fakt, że mimo decyzji sądu oraz wcześniejszej uchwały Rady Miejskiej radny nadal uważa się za pełnoprawnego członka rady. Zapowiada, że będzie wykonywał mandat aż do czasu wydania prawomocnego rozstrzygnięcia.

Sytuacja stawia pod znakiem zapytania szacunek dla decyzji organów, które już zajęły stanowisko w tej sprawie. Z jednej strony jest uchwała Rady Miejskiej, z drugiej postanowienie sądu. Z trzeciej – radny, który konsekwentnie utrzymuje, że nadal powinien pełnić swoją funkcję.

Sprawa pokazuje, jak daleko może sięgać determinacja w walce o mandat. Pytanie jednak, czy nie prowadzi to do sytuacji, w której decyzje instytucji publicznych przestają mieć znaczenie, jeśli osoba, której dotyczą, zwyczajnie nie chce się z nimi pogodzić.

Na ostateczne rozstrzygnięcie przyjdzie jeszcze poczekać. Do tego czasu mieszkańcy Złotowa pozostają świadkami niecodziennej sytuacji, w której litera prawa daje możliwości przeciągania w nieskończoność wykonalności uchwał rady miasta i sądów. 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Techno w lesie stówa w portfelu 25.06.2026 11:12
A jak to jest, że mimo tylu kłamstw dalej miasto powierza mu nie tylko diety ale pieniądze na organizowanie letniego spędu na placu cyrkowym. Pośredniczy w załatwianiu „artystów”. To działanie na finansach miejskich a to jest zabronione. Ręka rękę myje bo na żadnej fakturze nie ma jego nazwiska ale pośredniczy w tym procederze. Panie Kaufka, do roboty.

Urzędniczka 25.06.2026 10:39
Komuś tu peron już odjechał, koryto ważniejsze od honoru

Prawo 25.06.2026 10:32
Przecież to pajac. Chodzi po mieście i cwaniaczy, że gówno mu mogą zrobić.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Techno w lesie stówa w portfelu Treść komentarza: A jak to jest, że mimo tylu kłamstw dalej miasto powierza mu nie tylko diety ale pieniądze na organizowanie letniego spędu na placu cyrkowym. Pośredniczy w załatwianiu „artystów”. To działanie na finansach miejskich a to jest zabronione. Ręka rękę myje bo na żadnej fakturze nie ma jego nazwiska ale pośredniczy w tym procederze. Panie Kaufka, do roboty. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:12 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Urzędniczka Treść komentarza: Komuś tu peron już odjechał, koryto ważniejsze od honoru Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Prawo Treść komentarza: Przecież to pajac. Chodzi po mieście i cwaniaczy, że gówno mu mogą zrobić. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:32 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Większość inwestycji była przygotowana przez byłego burmistrza, obecna burmistrz lansuje się na tym, nic innego dla Jastrowia nie robi, lansuje się sweet fociami z suszonymi zębami. Zebrało się Towarzystwo Wzajemnej Adoracji razem się popierając, szczególnie w braniu pieniędzy (Winkowska 20 tys. zł miesięcznie, prawie jak premier) Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Rada Miejska jednogłośnie poparła burmistrz Ewę Winkowską. Absolutorium za wykonanie budżetu 2025 przyznane Autor komentarza: kind Treść komentarza: jest na olx oferta więc pewnie tak. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:48 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Bartas Treść komentarza: Jechałem, super sprawa! Gratulacje! Ruch rowerowy już jest!🤩 Momentami pozostaje do wyrugowania barszcz Sosnowskiego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:35 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie
Reklama
Reklama
Reklama