Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Radny Tomasz Kopinke do odwołania. Wojewoda wezwał Radę Miejską do działania

Podziel się
Oceń

W Złotowie narasta sprawa, która może zakończyć się wygaśnięciem mandatu jednego z radnych.
Radny Tomasz Kopinke do odwołania. Wojewoda wezwał Radę Miejską do działania

Autor: Karol Potapowicz

Kilka dni temu Wojewoda Wielkopolski skierował oficjalne wezwanie do Rady Miejskiej w Złotowie, w którym zobowiązał radnych do podjęcia uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Tomasza Kopinke.

Z dokumentu wynika, że rada ma na to 30 dni od momentu doręczenia pisma. W przeciwnym razie mogą zostać zastosowane środki nadzorcze przewidziane przepisami prawa.

Utrata prawa wybieralności

Podstawą działania wojewody jest ustawa o samorządzie gminnym. W uzasadnieniu wskazano, że do urzędu wpłynęło pismo dotyczące możliwej utraty przez radnego prawa wybieralności. Kluczową kwestią w sprawie jest miejsce zamieszkania.

Rada musi podjąć decyzję

Wezwanie wojewody nie jest jeszcze równoznaczne z automatycznym wygaszeniem mandatu, ale stanowi wyraźny sygnał, że sprawa wymaga pilnego rozstrzygnięcia. 

Jeśli rada nie podejmie uchwały w wyznaczonym terminie, sprawa może zostać rozstrzygnięta odgórnie.

Sprawa budzi emocje

Cała sytuacja już teraz wzbudza duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Dotyczy bowiem nie tylko konkretnej osoby, ale także zasad pełnienia funkcji publicznych i odpowiedzialności wobec lokalnej społeczności.

Najbliższe tygodnie pokażą, jaką decyzję podejmie Rada Miejska w Złotowie


 


Napisz komentarz

Komentarze

Wstyd 27.03.2026 22:52
Ten gość to dramat. Dla kilku groszy zrobi wszystko, poświęci dobre imię i rodzinę, zasłaniając się pseudo czynieniem dobra. Wstyd.

Magda 27.03.2026 15:18
Najlepszy radny w Złotowie, zniszczony milicyjnymi metodami rodem z poprzedniego systemu, widocznie komuś bardzo się nie podoba jego szeroka działalność dobroczynna w ramach grupy Złotów Pomaga

Anna 27.03.2026 15:30
Jak on taki najlepszy, to dlaczego łamie prawo?

Phi 27.03.2026 15:31
Prawo jest jednakowe dla Wszystkich.

złotowiak 27.03.2026 13:12
No wreście zrobiono z cwaniakiem porządek. Facet bez honoru

Rozliczenia czas 27.03.2026 11:48
Kłamstwo ma krótkie nogi. Dobrze, że wojewoda zakończy ten cyrk.

Jola 27.03.2026 11:56
Prosta sprawa a ciągnie się miesiącami. Sam powinien zrezygnować i powiedzieć PRZEPRASZAM, nie doczytałem przepisów w tej sprawie.

Bez kręgosłupa moralnego 27.03.2026 12:05
Bo to co nas podnieca, to się nazywa kasa…

Jan 27.03.2026 11:58
Złotów chaosem stoi!!

True 27.03.2026 11:39
Co z jego „kolegami”, którzy także poświadczali nieprawdę o miejscu zamieszkania jegomościa?

Dyskoteka gra 27.03.2026 11:23
A co z imprezami na których odtwarzał muzykę jako radny? Czy dzielił się z kolegą, z którym gra po weselach? Sprawa dla radnych do zbadania.

Nareszcie 27.03.2026 11:21
Sprawiedliwość go wreszcie dopadła. A TAKI BYŁ CWANY

mieszczuch 27.03.2026 12:21
Nie mów hop. Rada go pewnie nie odwoła, Wojewoda może wyda zarządzenie zastępcze o odwołaniu, Kopinke się może odwoła od zarządzenia, jedna instancja, druga instancja. To może trwać latami. Pan Kopinke nie bez powodu się wyprowadził na wieś. Wszak wieśniacy się znają i wiedzą jak doić dojną krowę.

wojtek 27.03.2026 11:20
Powinien oddać diety, które bezprawnie pobierał.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Brawo Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Jednogłośne poparcie dla Wójta Gminy Złotów. Piotr Lach z wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: 💪💪💪 Treść komentarza: PETARDA !!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 00:10 Źródło komentarza: Mateusz Hrycoń poprowadzi Piast Skic. Doświadczony szkoleniowiec rozpoczyna nowy rozdział Autor komentarza: Do czytelnika Treść komentarza: Ten radny jednak Nadal samotny w swojej opinii... Co to oznaczać może? Sposób mowy i widzenia na te same rzeczy ale jednak inaczej to przypomina trochę pana Kaziemeirza K Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Czytelnik Treść komentarza: To jeden z radnych, który nie sprzedaje się lokalnemu gazeciarzowi. Radny, który nie je z psiej miski podstawionej przez burmistrzów, którzy kupują za pieniądze podatników spokój w lokalnym brukowcu i kryją kłamstwa swojego kolesia Kopinke, który śmieje się w twarz wyborcom, radzie miejskiej i sędziom w sądzie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:42 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama