Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sołeckie drzewa dla zielonej przyszłości – wspólne sadzenie w Zakrzewie

Podziel się
Oceń

W środę, 9 października 2025 roku, promenada w Zakrzewie zamieniła się w miejsce pełne zieleni, uśmiechów i wspólnego działania
Sołeckie drzewa dla zielonej przyszłości – wspólne sadzenie w Zakrzewie

Autor: Gmina Zakrzewo

Odbyła się tam akcja sadzenia drzew pod hasłem „Sołeckie drzewa dla zielonej przyszłości”, której celem było nie tylko wzbogacenie przestrzeni publicznej, ale również integracja lokalnej społeczności wokół troski o środowisko.

W wydarzeniu wzięli udział Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława, Radni z Przewodniczącym Krzysztofem Doroszukiem oraz Sołtysi sołectw gminy Zakrzewo. Każde z sołectw posadziło swoje drzewo – gatunki zostały przydzielone w drodze losowania, co wprowadziło do wydarzenia nutę radosnej rywalizacji i ciekawości.

Inicjatywa miała na celu przypomnienie, że nawet symboliczne działania, takie jak zasadzenie jednego drzewa, mają ogromne znaczenie dla środowiska i przyszłych pokoleń. Nowe nasadzenia nie tylko poprawią estetykę promenady, ale także przyczynią się do zwiększenia różnorodności przyrodniczej w gminie.

– To piękny przykład wspólnotowego działania – mówił podczas wydarzenia wójt Marek Buława. – Każde drzewo, które dziś posadziliśmy, to inwestycja w przyszłość naszych dzieci i wnuków.

Akcja zakończyła się wspólnym zdjęciem uczestników i symbolicznym podlaniem młodych drzewek. Organizatorzy dziękują wszystkim za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.

Zielona przyszłość zaczyna się dziś – w Zakrzewie. 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama