Sierpień 2025 roku był dla jednostek ochrony przeciwpożarowej w powiecie złotowskim czasem intensywnej służby. Jak wynika z podsumowania, w okresie od 1 do 31 sierpnia strażacy interweniowali łącznie 107 razy.
Najwięcej zdarzeń zakwalifikowano jako miejscowe zagrożenia – było ich aż 85. Do tej kategorii zalicza się m.in. wypadki drogowe, usuwanie skutków burz, powalone drzewa czy pomoc osobom w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
W minionym miesiącu odnotowano również 14 pożarów. Choć część z nich miała niewielką skalę, nie brakowało też takich, które wymagały zaangażowania kilku zastępów straży. Ponadto zarejestrowano 8 alarmów fałszywych, które – choć nie potwierdziły się w rzeczywistości – wiązały się z koniecznością podjęcia działań wyjazdowych.
Łącznie w sierpniowych akcjach uczestniczyło 185 zastępów OSP i PSP, w których składzie było 880 strażaków. Ich gotowość i szybka reakcja sprawiły, że wiele niebezpiecznych sytuacji udało się opanować bez poważniejszych konsekwencji.
Strażacy podkreślają, że za każdym numerem statystyki kryje się realna pomoc niesiona mieszkańcom powiatu. To kolejny dowód na to, jak ważną rolę w lokalnym systemie bezpieczeństwa odgrywają jednostki zawodowe i ochotnicze.
Napisz komentarz
Komentarze