Środa, 26.06.2019

Stańcie przed lustrami...

  • 17.01.2019, 17:57 (aktualizacja 19.01.2019, 19:26)
  • Piotr Tomasz
Stańcie przed lustrami...
Śmierć Prezydenta Gdańska wstrząsnęła całą Polską. Przeglądam portale społecznościowe i jestem dumny z moich Rodaków.

Szczególnie pragnę pochwalić tych z prawej strony, że nie naśladowali lewackich wybryków, które miały miejsce po 10 kwietnia 2010. Przypominam, że wówczas skandowano: „Zimny Lech” i inne obraźliwe hasła, sikano do zniczy i na symbole religijne, zakłócano ceremonie pogrzebowe i uroczystości upamiętniające smoleńskie Ofiary. Przypominam również, że temu wszystkiemu wtórowali celebryci, którzy dziś, i to w pierwszym szeregu, nawołują do walki z nienawiścią. Przypominam też, że ten łańcuszek uzupełniały „liberalne” media, które podsycały wówczas atmosferę.

 

Niemal dekadę od katastrofy nad Smoleńskiem, wydarzyła się kolejna tragedia. Tym razem kamery były włączone. Wszystko zostało zarejestrowane. Szaleniec wszedł na scenę i ciężko ranił Prezydenta Gdańska. Później dokazywał przez kilkadziesiąt sekund. Wreszcie został obezwładniony przez ochroniarzy. Na szczęście jego celem nie byli inni uczestnicy WOŚP. Warto zauważyć, że miał wystarczająco dużo czasu i możliwości do przeprowadzenia kolejnego mordu. Finał WOŚP w Gdańsku nie został bowiem zgłoszony jako impreza masowa. Tym samym organizator uniknął obowiązku zatrudnienia dodatkowej liczby ochroniarzy (co wiąże się z kosztami). Lukę starali się wypełnić policjanci, których dodatkowe siły pojawiły się podczas finału WOŚP w Gdańsku. Nie mogli jednak zapobiec tragedii.

 

Jerzy Owsiak zawsze powtarza, że „Orkiestra będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej”. Coś prawdziwego jest w tych słowach, bo mimo tragedii... Orkiestra nie przerwała trwającego w Polsce koncertu. Ludzie bawili się dalej. The show must go on – jak śpiewał Queen. W cieniu tego wszystkiego Prezydent Gdańska walczył o życie. Niestety, mimo modlitw wznoszonych w kościołach i tysiącach domów, mimo milionów pięknych gestów, szaleniec, który nie działał z politycznych powodów, osiągnął swój cel. Prezydent Adamowicz zmarł. Za jego duszę i duchowe wsparcie dla rodziny modlono się w całej Polsce, także na Jasnej Górze podczas Apelu. Na naszym lokalnym podwórku (m.in. dzięki panu burmistrzowi Adamowi Pulitowi, środowiskom feministycznym i kodowskim) mieszkańcy powiatu mieli możliwość oddania hołdu prezydentowi Adamowiczowi pod jednym ze złotowskich drzew (koło pływalni Laguna), wysłuchując piosenek i paląc znicze. Wkrótce odbędzie się kolejna akcja tego typu w Okonku, na którą organizatorzy proszą o zabranie baloników, zimnych ogni i zniczy. W tej miejscowości trwa również najdłuższa w Polsce żałoba narodowa.

 

Śmierć prezydenta Adamowicza stała się także początkiem kolejnej kampanii przeciw nienawiści. To dobrze. Popieram cel akcji. Podpowiadam nawet w jaki sposób ją przeprowadzić. Niech jej najgorliwsi orędownicy zakupią lustra i przed nimi staną. Co będą widzieć? Zobaczą człowieka, który donosił na drugiego, bo ten w stanie wojennym demonstracyjnie nosił znaczek Solidarności na ulicach Okonka. Zobaczą złotowskiego filantropa który nawoływał do lania patriotów, że „aż d... pękłaby w poprzek”. Zobaczą mieszkańca Jastrowia – powiatowy autorytet moralny, który zamieścił nekrolog żyjącego działacza prawicy w lokalnej prasie, w prasie która teraz mobilizuje społeczeństwo do walki z nienawiścią. Zobaczą miłośnika konstytucji, który donosił na starszego człowieka, bo ten nie chciał maszerować w pochodzie z okazji 1 maja. Zobaczą człowieka gumę z Krajenki (bo tak łatwo przystosowuje się do zmieniającej koniunktury politycznej), który krótko po opuszczeniu murów kościoła, chwycił za telefon i zakablował swojego brata w wierze – uczestnika tego samego nabożeństwa. Mógłbym tak długo. Tylko po co? Przecież wszystko pozostanie po staremu. Nie mam złudzeń, że orkiestra nienawiści będzie grać do końca świata, a może nawet dzień dłużej. Pewnie ubierze się tylko w płaszczyk poprawności politycznej, bo europejskie salony tego wymagają.

 

Na koniec przypominam, że nie był to jedyny atak nożownika w ubiegłym tygodniu. Tragedia wydarzyła się również w niemieckim Bad Kreuznach. W miejscowym szpitalu nożem została zaatakowana ciężarna Polka. Obrażenie były tak poważne, że jej nienarodzone dziecko zmarło. Sprawcą był Afgańczyk. Był to atak szaleńca. Tak samo jak w Gdańsku!

 

 

Piotr Tomasz

 

emigrant, dziennikarz

 

ps. Jerzy Owsiak podał się do dymisji. Wyrazy głębokiego szacunku za ten krok. To honorowe postępowanie. Siły w zachowaniu konsekwencji. Mam nadzieję, że nowy szef Orkiestry będzie bardziej ostrożny w wypowiadaniu pewnych słów lub promowaniu pewnych niebezpiecznych zachowań. Przypominam (za tvp info), że np. w tym roku wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki z Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze za kwotę 3,3 tys. zł wylicytował „podpalenie radnego”. Czy to nie jest przypadkiem forma nawoływania do nienawiści? Osądźcie Państwo sami.

Piotr Tomasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podpis
podpis 27.01.2019, 23:19
"Stańcie przed lustrami..." Stańmy przed lustrami!
Patriota
Patriota 27.01.2019, 18:09
Najlepsze jest to że sam autor od lat dzieli ludzi, wzbudza podziały a jego jednostronna i okraszona ironią ocena innych wylewa się z każdego „artykułu”. Nawet przy takiej wyjątkowo smutnej okazji. Obecna władza centralna też wybiera, chroni oraz lansuje karierowiczów epoki słusznie minionej (prokuratorów, TW oraz wojskowych LWP) no ale oni są tu gdzie są a My tam gdzie stało zoomo.... :) Szacunku dla każdego no chyba że jest to przestępca co należy weryfikować na drodze sądowej. Pozdrawiam.
Krajan
Krajan 23.01.2019, 00:07
Widze ze Państwo sie trudzicie ale Pana Tomasza i tak nie przekonacie do innego myslenia. Szkoda czasu kiedys probowalem cos temu Panu atgumentowac popierajac to faktami ale na nic sie to zdalo wiec szkoda i czasu i nerwow. Taki czlowiek z niego i tyle....
STOP
STOP 20.01.2019, 18:52
Panie Piotrze Tomasz, może by przerwać tę nieocenioną troskę o pana jak i to co było i nie mam na myśli zaszłości historycznych które powinny być odkrywane do końca.
Tak jak i ja tak i pan że wszystko co pan napisze odwołując się do teraźniejszości spotyka się z atakiem ad persona.
Myślę że może by zdjąć dotychczasowe pańskie felietony a i wszystkie komentarze których z dodatkami jadu jest najwięcej.
Może by zacząć od innej strony czyli mniej pisania a więcej działania i tu mam na myśli nie strony internetowe lecz bezpośrednie wyjście do ludzi.
Tylko bezpośredni kontakt z ludźmi którzy będą chcieli pana wysłuchać może zaowocować zrozumieniem tego czego pan chce dokonać także dla pamięci o żołnierzach i ludziach wyklętych.
Jeżeli nadal będą panem szarpały bolączki chorej dzisiaj polityki i obłudy totalnej opozycji która nie milknie nawet w tragicznych dla Polski wydarzeniach to niech pan wstąpi do PiSu lub innej partii tworzącej Zjednoczoną Prawicę.
Taki krok pozwoli panu w bezpośrednim kontakcie z ludźmi mówić o tym co pan robi i chce zrobić dla Polski w tym naszego regionu.
Panie Piotrze zawsze lepiej rozmawiać z ludźmi niż z Trolami.
Niech pan to przemyśli i zakończy ten żałosny spektakl mściwych adwersarzy, którzy nigdy nie odnoszą się do pańskich felietonów.
Wiele razy dziękował pan i mi za komentarz i ja panu dziękuję za docenienie ich ale po głębokim namyśle myślę, jaki to ma sens uzdrawiać kogoś kto chce być zawsze chory i to z nienawiści......
RESET
RESET 21.01.2019, 15:52
Też tak myslę, powiem więcej w obliczu takiej zbrodni wszystkie poprzedzajęce tragedię w Gdansku felietony a szczególnie blogi oraz pozostałości z kampani samorządowej i komentarze siejące wrogość i nienawiść powinny zostać usunięte.
Mam tu na myśli blogi pana Fidurskiego jak i pana Tomasza.
Każdy widzi że na ogół to one rozpoczynają fale hejtu który rozlewa się na wszystkie informacje.
Czas zacząć wszystko od nowa a wtedy być może blogierzy i internauci wezmą sobie do serca to że nie warto swoimi tekstami rozjudzać nienawiść polityczną jak i tę osobistą.
Panie administratorze może by tak spróbować i wyczyścić całe zło ze strony PZL24.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 21.01.2019, 17:35
A co następne? Lobotomia? A co z właścicielem gazety i nekrologiem żyjącego działacza prawicy?
Do P. Tomasz
Do P. Tomasz 21.01.2019, 18:55
To prawda ale czy warto poruszać te tematy wśród tych wielu życzliwych.
Cz nie lepiej wiedzieć do kogo i z kim o tym się mówi.
Anonimy i wypowiadające się cienie w tych sprawach nic nie pomogą oni mogą tylko zaogniać je obracając ważkość sprawy w szyderczy śmiech.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 20.01.2019, 00:08
Szanowni Państwo Adwersarze. Oczywiście wybaczam wszelkie złośliwości. Tego rodzaju postawa nie nastraja jednak optymistycznie. Dziś odbył się pogrzeb śp. Pawła Adamowicza. Na portalu pzl24 pojawił materiał zatytułowany "Pamięci prezydenta Gdańska". Jakoś nie widzę tam dziesiątek komentarzy. Jest tylko jeden. Wniosek: tylko jednego Czytelnika PZL24 śmierć polityka poruszyła, reszta się napina i woli lać jadem. Na koniec pozdrawiam serdecznie pana Pawła O. Dodam, że pozostały jeszcze 3 kotlety do odgrzania. Uprzedzam, że żaden na mnie nie zrobi wrażenia. ps. Idźcie dzisiaj do kościoła. Idźcie za przykładem Petru, Owsiaka, Michnika i Sheuring -Wielgus. Oni już byli.
podpis
podpis 27.01.2019, 23:23
"Oczywiście wybaczam wszelkie złośliwości" o dziękuję łaskawco.
Michnik
Michnik 20.01.2019, 01:09
Te ,,trzy kotlety do odgrzania'' nie na faszerowane bombą termobaryczną albo trotylem?
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 20.01.2019, 18:12
Nie, to stałe teksty od lat. I tak mam lżej niż Andrzej z Jastrowia. Przypominam, że to właśnie jego dotyczyło ogłoszenie-nekrolog. Ukazało się w tytule, który kiedyś przyrównał mnie do psa. Jego właścicielem jest znany w Złotowie filantrop. Szanowni Adwersarze. Przeczytajcie sobie Portret Doriana Graya.
podpis
podpis 27.01.2019, 23:27
Ktoś kiedyś w Jastrowiu rozwieszał plakaty z nazwiskami osób podejmujących decyzje o łączeniu i likwidacji pewnych organizacji...Pamięć zawodzi.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 28.01.2019, 15:41
Czego dotyczyła wspomniana akcja plakatowa? W Jastrowiu zamieszczałem tylko plakaty informujące o jednym ze świąt państwowych. To wszystko.
do Piotr Tomasz
do Piotr Tomasz 20.01.2019, 00:40
Łomatko! Piotr Tomasz nagle przeszedł metamorfozę, od dziś zacznie uprawiać politykę miłości do lewaków, ateistów, homoseksualistów i cyklistów, tak po katolicku. Żadne krytyki na nim nie robią wrażenia, ale każe brać przykład z Petru, Owsiaka, Michnika i Sheuring -Wielgus, czyli teraz ,,za a może nawet przeciw''. Poczekamy - zobaczymy.
Basia
Basia 19.01.2019, 23:14
Może autor felietonu by pierwszy spojrzał w lustro i uderzył się w piersi? Brakuje odwagi czy samokrytyki?
Paweł O.
Paweł O. 19.01.2019, 23:12
Panie Tomasz skąd w Panu tyle goryczy i ej nienawiści. Katolikom nie przystoi. Znałem Śp. Pana ojca to dobry czlowiek był wiele rozmawialiśmy razy. Niech Pan bedzie jak ojciec.... bo warto. Trzeba sie zmienić i żyć inaczej bo wiele Pan traci.
pilanin
pilanin 19.01.2019, 22:33
Kiedyś oglądałem film dokumentalny , pokazujący zachowania się ludzi po śmierci Stalina... Przyznam szczerze , że ostatnie zachowania się Polaków , bardzo mi tamten film przypominały... Zastanawiam się dlaczego ???
też pilanin
też pilanin 19.01.2019, 23:26
W uroczystościach pogrzebowych brali udział m.in. prezydent Duda i premier Morawiecki, To też kojarzy się tobie z zachowaniem ludzi jak po śmierci Stalina?
Antek
Antek 19.01.2019, 22:59
Gdyby nie wojewoda Śliwiński z czasów PRL i I Sekretarz KW PZPR Kowalski dziś Piła by nie miała praw miejskich, byłaby wiochą.
do pilanin
do pilanin 19.01.2019, 22:50
Chłopie, co ty za bzdury piszesz? Porównujesz poczynania pana Adamowicza do zbrodni Stalina? Może znajdziesz analogię uroczystości po śmierci Stalina do uroczystości związanych z pogrzebem JPII? Ja raczej widzę w uroczystościach pogrzebowych pana Adamowicz i JPII podobieństwo, obie to nawoływanie do ,,polityki miłości'' (nie zejście tej drogi zapowiada poniżej jeden z fanatyków skrajnej prawicy), pojednania, zaprzestania mowy nienawiści. Weź malutki ludziku puknij się w swą nie w pełni normalna głowę.
Pisze pan bzdury
Pisze pan bzdury 19.01.2019, 20:47
Moim zdaniem to publikowanie pana wywodów na podstawie faktów wyssanych z palca jest nawolywaniem do nienawisci. Publicznym nawoływaniem do nienawiści wobec WOŚP i polityków nie po prawicowej linii.
PS Powrót Owsiaka do dzieła to najlepsza wiadomość z ostatniego czasu i za to mu się należy szacunek, że nie zostawił ludzi, ktorzy na niego liczą.
dosyć tych bzdur
dosyć tych bzdur 19.01.2019, 20:32
Śmierć prezydenta Gdańska jest przykra, ponieważ nikt nie powinien ponosić kary ostatecznej przedwcześnie. Ale budzi grozę hipokryzja i skundlenie mediów, które próbują nam wmówić, że ta śmierć jest wynikiem mowy nienawiści czy działań politycznych - to zwyczajna bandyterka. Sama zaś walka polityczna i ostre spory nie są złem, jak próbują nam wmówić zwolennicy Sorosa: to spór o podstawowe wartości i przyszłość naszych dzieci, który jest niezbędny, abyśmy mogli zmieniać na lepsze Polskę i Europę. Nasza strona na pewno w tym sporze nie odpuści, i chociaż nigdy nie sięgała i nie zamierza sięgać po narzędzia ostateczne, to jednocześnie nie da sobie zamknąć ust w imię poprawności politycznej i tzw."mowy miłości", która z miłością bliźniego i miłością chrześcijańską nie ma nic wspólnego.
do dosyć tych bzdur
do dosyć tych bzdur 19.01.2019, 22:16
Nie rozumiem twego zwrotu ,,Nasza strona na pewno w tym sporze nie odpuści, i chociaż nigdy nie sięgała i nie zamierza sięgać po narzędzia ostateczne, to jednocześnie nie da sobie zamknąć ust w imię poprawności politycznej i tzw."mowy miłości"? Morderca wykrzykiwał że to z nienawiści do PO, ale to nie mord polityczny, ale gdy Cyba (przypadkowy były członek PO, mający na swej liście także członków PO do likwidacji) to morderstwo polityczne. Dalej macie zamiar atakować na wszelkie sposoby swych przeciwników ideowych? Może wg. propozycji posłanki PiS Pawłowicz ,,Pani .... i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia. (...) Taryfy ulgowej nie będzie. Pompki i przebieżki medialne z plecakami. Pod górkę. Osobne cele rozmyślań. Szkolenie do skutku/'' albo ,, ... powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji''
Kasia
Kasia 19.01.2019, 19:28
Proszę włączyć TVN24 tam pełen dobroci B. Komorowski wyjaśnia skąd nienawiść w Polsce i co należy z tym zrobić.
Po
Po 19.01.2019, 16:40
No i ruszyła machina miłości, całą szerokością ekranu, TVN24 wylewa ją jak kipiącą gorącą parę wodną na tych którzy śmiali się wprowadzić do życia pogardę i mowę nienawiści.
Wiadomo do kogo ten pełen miłości tekst jest adresowany.
Bijmy się w pierś i prośmy o przebaczenie Wałęsę, Niesiołowskiego, Palikota, Halickiego itd.
Proszę mówmy ich językiem miłości a będziemy żyli w szczęśliwym kraju w którym ci panowie będą rządzili krajem będąc wzorami dla biskupów całej Polski i to niby naszego Kościoła Katolickiego.
Powiem tak po tym co słyszymy zwykły człowiek może już tylko ogłupieć.
Po co nam lustro mamy telewizję tam nas opiszą, oplują i pouczą jak mamy żyć i walczyć ze złem które wg. nich ma tylko jedną stronę.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 19.01.2019, 19:21
Oglądałem uroczystości pogrzebowe. Widziałem Michnika. W ubiegłym roku obrażał mnie publicznie.Kilka minut później podszedłem do niego i wybaczyłem. Zrobił głupi wyraz twarzy, a jego fani coś tam zaczęli krzyczeć w moją stronę...
Obstawiam, że słowa o. Wiśniewskie spłynęły po Michniku i jemu podobnych ps. Owsiak zostaje, czyli to był tylko teatr.
do Piotr Tomasz
do Piotr Tomasz 19.01.2019, 22:29
Gdyby nie działania Michnika i innych dziś być był pewno przodującym aktywistą PZPR albo cicho siedział w jakiejś dziurze. . Mienisz się katolikiem a ziejesz nienawiścią do innych jak smok wawelski ogniem,
szkoda
szkoda 19.01.2019, 19:21
szczują od rana ze zdwojoną siłą. Fakty to już nienawiść.
To jest trudne
To jest trudne 19.01.2019, 12:59
Dzisiejsi politycy, zwłaszcza ci odwołujący się do chrześcijaństwa - a nie brak ich po obu stronach polskiej sceny politycznej - muszą wybrać: albo posłuchają mądrości makiawelicznych spindoktorów, albo mądrości przedwiecznej
Złotowiak
Złotowiak 19.01.2019, 07:26
To nie prawda że Śmierć Prezydenta Gdańska wstrząsnęła całą Polską. Portale społecznościowe nie ukazują prawdziwej postawy Rodaków.Cenzura cenzura cenzura tego chcieliśmy niby w wolnej Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Też Złotowiak
Też Złotowiak 19.01.2019, 09:39
Jaka cenzura !!!!!!!!!! Przecież piszecie i cały czas atakujecie pana Tomasza i PiS.
Czy wy naprawdę nie widzicie że te wasze ataki są tutaj przedstawiane.
Jak by była cenzura to by jej nie było ani waszych komentarzy.
Nie oskarżaj nikogo jak sam rzucasz kamieniami.
Gips
Gips 18.01.2019, 23:14
Ta żałoba jest już przepompowana. Szkoda człowieka bo śmierć bezsensowna, natomiast festiwal jaki powstał, ile miernot wyłapało okazję do lansu to woła o pomstę do nieba.
do Piotr Tomasz
do Piotr Tomasz 18.01.2019, 22:52
Człowieku, nieustannie szukasz jak to się mówi potocznie guza, aż wreszcie ktoś ci go nabije. Społeczeństwo to nie tylko skrajne lewaki i skrajne prawaki, większość to środek mający leciutkie odchyłki na prawo lub lewo. Życie to nie tylko czarne i białe, ale cała gama kolorów. Udajesz lokalnego Don Kichota walczącego z Komuną, ale efekty tego są nędzne. Nie dostałeś i nie dostaniesz za to ani ,,ciepłej posadki'', ani krzyża zasługi, ani nie zostaniesz wciągnięty na listę kombatanta,Nieraz warto wziąć zimny prysznic by ochłodzić emocje, ale niektóre typy jak to się mówi ,,są upierdliwe'' przez całe życie, mają to w genach.
Grozisz? Opanuj się
Grozisz? Opanuj się 18.01.2019, 23:18
To jest groźba ewentualna.
Nic nie wnosi groźba
Nic nie wnosi groźba 18.01.2019, 23:16
To jest groźba ewentualna. Wszyscy co nie siedzą schowani pod miotłą ryzykują.
Wracz
Wracz 18.01.2019, 23:26
Zwrot potoczny ,,nabić guza'' to groźba? Dla ochłonięcia wypijcie cała butelkę Relanium albo udajcie się do lekarza wojskowego by zrobił wam lewatywę.
EM
EM 18.01.2019, 22:23
Felieton-tragedia.....
S
S 19.01.2019, 19:22
dla kodziarzy tak, widać po nienawistnych komentarzach.
teresa
teresa 18.01.2019, 20:30
Pełna miłości była akcja zakłócenia spotkania z posłem PIS Janem Ardanowskim.
do teresa
do teresa 18.01.2019, 22:17
Odwet za ,,zdradzieckie mordy i kanalie''
Pogląd mój
Pogląd mój 18.01.2019, 19:08
Widzi Pan Panie Piotrze ludzie zamiast komentować i dyskutować o felietonie skupili sie na Pana osobie. Czyli tresc ich nie interesuje a raczej Pan jako osoba kontrowersyjna ze skrajnymi poglądami. Cos w tym jest......
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 19.01.2019, 00:16
Nie jestem kontrowersyjny. Adwersarzom zwyczajnie brakuje argumentów.
jhgfds
jhgfds 19.01.2019, 15:45
I tej wersji się trzymajmy!
Rozdroże
Rozdroże 18.01.2019, 18:30
Stoję przed lustrem i w obliczu tej nowomowy żałobnej zastanawiam się dlaczego:: dlaczego w wyborach nie wygrała PO, dlaczego w Gdańsku a i innych miastach nie oddano co najmniej 98% głosów na burmistrzów, starostów, prezydentów z polityków PO.
Dlaczego tego nie zrobiliśmy dla naszego dobra i bezpieczeństwa a byłoby tylko miło, godnie i spokojnie bez żadnych napaści na drugiego człowieka a co dopiero zamachów.
Stoję przed lustrem i myślę w czym popełniłem błąd że głosowałem na PiS czy to jest moim przekleństwem o którym codziennie mówią mi jedynyni uczciwi POszkodowani którzy z tego powodu nie mogą znaleźć spokoju.
Zbliżają się kolejne wybory więc stoję przed lustrem i pytam swojego odbicia na kogo mam głosować, czy wogóle mam prawo do głosowania na PiS.
Jakoś lustro nie daje mi odpowiedzi może dlatego że też mnie nienawidzi za inne zdanie niż mają ci co rządzili i rządzić chcieli by wiecznie.
Cóż odwracam się bo wiem że lustro kiedyś zmatowieje a i po latach mnie fizycznie
zmienionego nie pozna. Przeminie też PO i PiS a prawda o ich odbiciu pozostanie w naszej pamięci.

Pozostałe