Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi muzycy opanowali salę ZCAS

Podziel się
Oceń

W sobotę w sali Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się tradycyjny coroczny koncert uczniów Szkoły Muzycznej CASIO. Warto było zasiąść na widowni i posłuchać wielkich przebojów w wykonaniu początkujących muzyków

W pierwszej części występowały dzieci i młodzież uczące się gry na instrumentach pod kierunkiem Antoniego Karbowskiego (instrumenty klawiszowe, gitary, saksofon, flet, perkusja). Była to dla najmłodszych adeptów grania dobra okazja do oswojenia się ze sceną i publicznością, czyli ze związaną z tym tremą. Ze sceny popłynęły nuty znanych przebojów, a na twarzach widowni złożonej głównie z rodziców rysowało się wzruszenie.

Druga część koncertu to znane przeboje w wykonaniu nieco starszej młodzieży prowadzonej w klasach gitarowych przez Marcina Niewęgłowskiego, doświadczonego muzyka, kompozytora, laureata kilku ogólnopolskich konkursów i festiwali, byłego członka m.in. zespołu Czerwone Gitary oraz Trzy Gitary. Podczas koncertu wspierał swoich uczniów grą i śpiewem. Podobnie jak gość specjalny koncertu Damian Michalski, znany m.in. jako charyzmatyczny wokalista zespołów Nadmiar, Opiłki i legendarnej grupy TSA, czy z udziału w programie The Voice of Poland. Tym razem zasiadł za perkusją.

Dla młodych złotowskich muzyków gra w takim składzie była prawdziwą nobilitacją. Kilka przebojów wywołało wielki aplauz na widowni. Na szczególną uwagę zasługują „London Calling” z repertuaru The Clash z solówką gitarową Bartłomieja Jarocha i akompaniamentem basowym Michała Markowskiego, utwór zespołu Whitesnake „Here I Go Again” – Anna Hałasowska (gitara), Marta Kosiba (fortepian i spiew) i Klaudiusz Barabasz (gitara basowa) oraz „Shallow” duetu Lady Gaga / Bradley Cooper wykonany w tym samym składzie, ale tym razem z Martą Kosibą w wokalu i na gitarze prowadzącej.

Na zakończenie koncertu organizatorzy przygotowali niespodziankę – wykonany w duecie Marcin Niewęgłowski (gitara), Damian Michalski (saksofon) przebój „Purple Rain” Prince’a.

Dziękując muzykom za grę oraz publiczności za udział, Antoni Karbowski zapowiedział kolejny koncert na kwiecień-maj tego roku.

(kb)



Napisz komentarz

Komentarze

wawer 04.02.2019 11:20
szkoda że nie było żadnych informacji zapowiadających to wydarzenie , Damiana na perkusji bym posłuchał :)

ed 04.02.2019 00:36
gdzie film!

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: I kto tu jest złodziejem Treść komentarza: Ulradłem rower, sprzedałem rower. Na decyzję o tym, czy jestem złodziejem poczekam aż wyrok się uprawomocni. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Szambo Treść komentarza: Wstyd dla burmistrza, że nie potrafi przemówić do rozsądku takiemu co tylko pieniądze podatników w głowie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: .,.,..,.,. Treść komentarza: Dopóki nie ma prawomocnej decysji, nadal jest radnym. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Techno w lesie stówa w portfelu Treść komentarza: A jak to jest, że mimo tylu kłamstw dalej miasto powierza mu nie tylko diety ale pieniądze na organizowanie letniego spędu na placu cyrkowym. Pośredniczy w załatwianiu „artystów”. To działanie na finansach miejskich a to jest zabronione. Ręka rękę myje bo na żadnej fakturze nie ma jego nazwiska ale pośredniczy w tym procederze. Panie Kaufka, do roboty. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:12 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama