Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Na urodzinach u Jezusa

Podziel się
Oceń

16 grudnia br. o 16.30 w złotowskiej hali widowiskowo- sportowej rozpoczął się charytatywny koncert kolęd i pastorałek pod hasłem „Serduszka dla Złotowian”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „Bezpieczna+” przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie

Liczący około stu członków szkolny chór dziecięcy pod egidą Tomasza Mendyka odśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Najmłodsi wykonali również partie solowe przy akompaniamencie gitary, fletów i skrzypiec. Do wspólnego kolędowania włączyli się nauczyciele Jedynki, którzy oprócz tradycyjnych tekstów bożonarodzeniowych zaprezentowali również współczesne piosenki: „Bóg narodzi się” grupy Perfect oraz „Tam się rodzi nowy Bóg” z repertuaru Mieczysława Szcześniaka.

Dopełnieniem artystycznego przekazu stały się krótkie scenki – pełne ciepła rozmowy mamy z gromadką dzieci siedzących przy stole. Maluchy zadawały swe pytania dotyczące istoty Bożego Narodzenia. Dowiedziały się, że w święta mogą się poczuć – jak na urodzinach Jezusa. To dlatego wszyscy są w odświętnym nastroju, śpiewa się kolędy, przygotowuje się najsmaczniejsze dania i są prezenty.

Po koncercie Dyrektor SP 1 pani Maria Monika Klein podziękowała wszystkim wykonawcom, a przybyłym gościom przekazała serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Słowa kolęd – zarówno tych pięknych, tradycyjnych, jak i nowszych, zawierających wiele cennych refleksji o życiu, o samotności, o ludzkich łzach i radościach – wzruszały i dotykały serc licznie zgromadzonych na widowni złotowian. Mogli wesprzeć szlachetną akcję darem swego serca. W ten sposób pomogli najbardziej potrzebującym dzieciom zmagającym się z przewlekłymi chorobami. Dziękujemy za tę pomoc!

Anna Mazurek



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: 💪💪💪 Treść komentarza: PETARDA !!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 00:10 Źródło komentarza: Mateusz Hrycoń poprowadzi Piast Skic. Doświadczony szkoleniowiec rozpoczyna nowy rozdział Autor komentarza: Do czytelnika Treść komentarza: Ten radny jednak Nadal samotny w swojej opinii... Co to oznaczać może? Sposób mowy i widzenia na te same rzeczy ale jednak inaczej to przypomina trochę pana Kaziemeirza K Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Czytelnik Treść komentarza: To jeden z radnych, który nie sprzedaje się lokalnemu gazeciarzowi. Radny, który nie je z psiej miski podstawionej przez burmistrzów, którzy kupują za pieniądze podatników spokój w lokalnym brukowcu i kryją kłamstwa swojego kolesia Kopinke, który śmieje się w twarz wyborcom, radzie miejskiej i sędziom w sądzie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:42 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: I kto tu jest złodziejem Treść komentarza: Ulradłem rower, sprzedałem rower. Na decyzję o tym, czy jestem złodziejem poczekam aż wyrok się uprawomocni. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama