Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Pożar pustostanu w Osowie – nocna akcja strażaków

Podziel się
Oceń

W nocy z 15 na 16 marca 2025 roku strażacy z kilku jednostek musieli stawić czoła groźnemu pożarowi pustostanu w miejscowości Osowo
Pożar pustostanu w Osowie – nocna akcja strażaków

Autor: OSP Lipka

Zgłoszenie o płonącym budynku wpłynęło o godzinie 00:26, a na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp OSP Lipka.

Po dotarciu pierwszych jednostek okazało się, że dach opuszczonego budynku jest całkowicie objęty ogniem. W obliczu dynamicznie rozwijającej się sytuacji konieczne było wezwanie dodatkowych sił i środków. Po przyjeździe kolejnych zastępów straży pożarnej wprowadzono następne roty w natarciu, by skutecznie opanować pożar i zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do dokładnego przelania pogorzeliska, aby wykluczyć możliwość ponownego zapłonu. Ostatecznym etapem działań była rozbiórka zniszczonej połaci dachowej, która stanowiła zagrożenie dla osób pracujących na miejscu. Akcja gaśnicza trwała blisko cztery godziny.

W akcji wzięły udział zastępy: 

• JRG Złotów

• OSP Lipka

• OSP Wielki Buczek

• OSP Osowo

• OSP Batorowo

• OSP Zakrzewo

• OSP Głomsk

• Policja

Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Przyczyny zdarzenia będą teraz ustalać odpowiednie służby.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Aktualności
Reklama
Reklama