Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Fotelik samochodowy- wybór i zakup

Jazda samochodem to wspaniała przyjemność nie tylko dla dzieci ale także dla całej rodziny. Jednak, żeby jazda samochodem była udana, należy pamiętać o bezpieczeństwie, szczególnie naszych najmłodszych pasażerów, a co za tym idzie - dokonać właściwego wyboru fotelika samochodowego
  • 16.05.2018 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Fotelik samochodowy- wybór i zakup

Obecnie rynek sprzedaży obfituje w różnego rodzaju foteliki samochodowe, można je podzielić według grupy wagowej: Grupa 0 - do 13 Grupa 1 - od 9 kg -18 kg/25 kg oraz grupa 2-3 - od 15 kg-36 kg. Rodzice mogą zdecydować się również na zakup ekonomicznego fotelika, który rośnie razem z dzieckiem i może być stosowany nawet do 36 miesiąca życia dziecka lub dłużej.

Fotelik Axkid Rekid, to wygodny, komfortowy fotelik, dla dziecka o wadze od 9kg – 25kg. Jest to jedyny taki fotelik, który montowany może być tylko tyłem do kierunku jazdy, nawet gdy dziecko osiągnęło 25kg wagi. Według specjalistów do spraw bezpieczeństwa , jazda tyłem w samochodzie, to dla dziecka najbezpieczniejsza pozycja podróżowania.

Fotelik Rekid jest prosty w użytkowaniu oraz łatwy w instalacji. Głębokie siedzisko pozwala dziecku osiągnąć wygodną pozycję, oraz zapewnia mu bezpieczeństwo, podczas możliwego wypadku. Bezpieczeństwo dziecku zapewniają również rozbudowane ściany boczne fotelika, zapewniają doskonałą amortyzację, są wystarczająco wydłużone, by w razie wypadku pochłonąć energię wytworzoną przez uderzenie boczne. Specjalne złącza ISOFIX, stabilizują fotelik na siedzeniu samochodu, złącza te montowane są już w prawie każdym samochodzie, tylko starsze modele mogą ich nie posiadać. Zagłówek oraz pasy mogą być jednocześnie regulowane, pozwala to dziecku przyjąć wygodną pozycję, i czuć się bezpiecznie w foteliku.

Axkid Rekid posiada specjalny pas tether, który można montować w podłodze samochodu, np. zaczepiając o prowadnice w podłodze lub specjalne haki, montowane w niektórych samochodach. Poruszając fotelikiem na boki fotelik stabilizuje się oraz idealnie jest dopasowany do samochodu. W stabilności pomaga również wysuwana teleskopowa noga, którą rozciąga się do podłogi samochodu. Fotelik jest łatwy w czyszczeniu, tapicerka nadaje się do prania.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Do czytelnika Treść komentarza: Ten radny jednak Nadal samotny w swojej opinii... Co to oznaczać może? Sposób mowy i widzenia na te same rzeczy ale jednak inaczej to przypomina trochę pana Kaziemeirza K Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Czytelnik Treść komentarza: To jeden z radnych, który nie sprzedaje się lokalnemu gazeciarzowi. Radny, który nie je z psiej miski podstawionej przez burmistrzów, którzy kupują za pieniądze podatników spokój w lokalnym brukowcu i kryją kłamstwa swojego kolesia Kopinke, który śmieje się w twarz wyborcom, radzie miejskiej i sędziom w sądzie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:42 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: I kto tu jest złodziejem Treść komentarza: Ulradłem rower, sprzedałem rower. Na decyzję o tym, czy jestem złodziejem poczekam aż wyrok się uprawomocni. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Szambo Treść komentarza: Wstyd dla burmistrza, że nie potrafi przemówić do rozsądku takiemu co tylko pieniądze podatników w głowie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama