Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Czy przesyłki zagraniczne z Piły muszą dużo kosztować?

Czasem zdarzy się sytuacja, że potrzebujemy wysłać paczkę do kogoś zza granicy. Wielu z nas uważa, że nawet jeśli paczka ma nieduże wymiary i waży zaledwie kilka kilogramów, taka wysyłka będzie kosztować fortunę. Wyobrażamy sobie całą masę formalności z tym związanych, co sprawia, że całkowicie rezygnujemy z przesłania paczki. To mylne przeświadczenie może wynikać z faktu, że do niedawna nadawanie paczek międzynarodowych rzeczywiście wiązało się z wydaniem kilkuset złotych. Dzisiaj jednak sytuacja wygląda o wiele lepiej – szczególnie w sytuacji, gdy korzystamy z usług cenionego i sprawdzonego dostawcy. Sprawdźmy, czy przesyłki zagraniczne rzeczywiście muszą być kosztowne i… ile za nie zapłacimy!
  • 13.08.2018 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy przesyłki zagraniczne z Piły muszą dużo kosztować?

Dokąd można wysyłać paczki?

Przez fakt, że granice Europy są otwarte,  paczkę można z łatwością wysłać na terenie całego Starego Kontynentu – i to nie tylko w Unii Europejskiej, ale także poza jej granicami. Rzecz jasna często wysyłając paczkę gdzieś blisko albo do kraju członkowskiego UE, koszt jej nadania będzie całkiem nieduży. Można powiedzieć, że na nadanie takiej paczki stać przeciętnego Kowalskiego. Wysyłanie tanich paczek możliwe jest także wówczas, kiedy chcemy, by trafiły poza granice naszego kontynentu! Jest to bardzo wygodne, ale co się dziwić -  mamy XXI wiek – powinniśmy mieć niemal nieograniczone możliwości w zakresie wysyłania paczek, dlatego warto skorzystać z usług firmy, która jest w stanie nam to zapewnić, takiej jak Aplaczki.pl.

Ile to kosztuje?

Niektórzy czytający ten artykuł mogą być zaskoczeni tym, jak tanie są przesyłki międzynarodowe. Ich koszt jest oczywiście trochę większy niż wysłanie paczki z Piły do wybranego miasta w Polsce. Nie jest to jednak tak duży koszt, jak mogłoby się wydawać. Zwykle nie przekroczy on kosztu kilkudziesięciu złotych. Sprawdziliśmy to na przykładzie jednej z firm, która zajmuje się pośrednictwem w usługach kurierskich. Alpaczki.pl, bo o tej firmie mowa, współpracuje z wieloma kurierami, co pozwala klientowi  na wybór ceny, która będzie mu odpowiadać w stu procentach.

Czy wysyłki paczek za granicę są drogie? Sprawdziliśmy to na przykładzie paczki o wadze 3 kg i standardowych wymiarach 50x30x30 cm. Korzystając z usług Alpaczek, taką paczkę wyślemy do innego miasta w Polsce za nieco ponad 11 zł i dotrze ona do adresata w zaledwie 1 dzień. Jak jest z zagranicą? W przypadku wysyłki paczki do Niemiec, kwota ta wynosi zaledwie około 32 zł i dotrze do odbiorcy po 2 dniach. Idąc nieco dalej i chcąc wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii, trzeba wydać  około 44 zł. Oczywiście im dalej, tym drożej – kilkaset złotych zapłacisz jednak w sytuacji, gdy odległość ta jest naprawdę duża albo dany kierunek nie jest najpopularniejszy. Co ciekawe – poza standardowymi kopertami i paczkami, możliwe jest również wysyłanie palet, opon, a nawet przesyłek jeszcze bardziej niestandardowych.

Co równie ważne, samo nadanie paczki nie stanowi żadnego problemu – można zrobić to za pomocą specjalnego formularza internetowego w zaledwie kilka minut!

Czy warto?

Oczywiście – koszt wysyłki paczki za granicę jest  niski, mamy możliwość wyboru kuriera i tym samym najbardziej odpowiadającej nam ceny oraz warunków współpracy. Otwartość granic sprawia, że przesyłki docierają bardzo szybko – zwykle do 3 dni roboczych!

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Do czytelnika Treść komentarza: Ten radny jednak Nadal samotny w swojej opinii... Co to oznaczać może? Sposób mowy i widzenia na te same rzeczy ale jednak inaczej to przypomina trochę pana Kaziemeirza K Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Czytelnik Treść komentarza: To jeden z radnych, który nie sprzedaje się lokalnemu gazeciarzowi. Radny, który nie je z psiej miski podstawionej przez burmistrzów, którzy kupują za pieniądze podatników spokój w lokalnym brukowcu i kryją kłamstwa swojego kolesia Kopinke, który śmieje się w twarz wyborcom, radzie miejskiej i sędziom w sądzie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:42 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: I kto tu jest złodziejem Treść komentarza: Ulradłem rower, sprzedałem rower. Na decyzję o tym, czy jestem złodziejem poczekam aż wyrok się uprawomocni. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Szambo Treść komentarza: Wstyd dla burmistrza, że nie potrafi przemówić do rozsądku takiemu co tylko pieniądze podatników w głowie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama