Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Wyjazd wakacyjny - lepiej dobrze go zaplanuj!

Wiele osób, a najczęściej młodzież słabo przykłada się do szczegółowego zaplanowania swoich wakacji. Licząc na tzw. “spontan” wierzą, że wszystko ułoży się samo. W praktyce powinno to jednak wyglądać nieco inaczej. Według statystyk wychodzi na to, że jedynie co piąta osoba wybierająca się w wakacyjną podróż stara się zaopatrzyć w porządne ubezpieczenie zdrowotne, którego zakres ochrony daje gwarancje na spokojną podróż i w razie czego będzie mogło pokryć wszelkie koszty leczenia. W tym artykule dowiesz się czym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniej polisy zdrowotnej i dlaczego jest ona taka ważna. Zapraszamy do lektury!
  • 06.11.2018 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wyjazd wakacyjny - lepiej dobrze go zaplanuj!

Zdrowie na pierwszym miejscu!

Decydując się na wakacyjny wyjazd nikt nie przejmuje się bólami głowy czy gorączką, bo przecież aktualnie nic nam nie dolega, prawda? Niestety, ale chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że na pewne rzeczy w życiu nie mamy wpływu i wypadałoby się przed nimi zabezpieczyć. Właśnie z tego powodu osoby, które pragną wybrać się do krajów egzotycznych powinny przedtem przejść przez szczepienia ochronne, które są najlepszą formą ochrony od chorób zakaźnych. W tym celu trzeba koniecznie udać się do lekarza specjalisty, który udzieli konkretnych informacji jak tego dokonać.

Kolejnym krokiem planowania wyjazdu powinno być ubezpieczenie zdrowotne. Kraje takie jak Wielka Brytania oferują ubezpieczenia np. https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ dzięki którym nasza głowa może pozostać spokojna, nie martwiąc się o wszelkie koszty związane z leczeniem, gdy takowe będzie niezbędne. W razie jakichkolwiek kłopotów zdrowotnych nie będzie konieczne płacenie za cokolwiek z własnej kieszeni np. za specjalistyczny transport medyczny, który bez wykupionej polisy zdrowotnej może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy. Patrząc na te, ale także na kilka innych czynników szybko można dojść do wniosku, że lepiej jest wydać kilkaset złotych na porządne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące szeroki zakres ochrony niż w późniejszym czasie oprócz większej straty finansowej stać się dodatkowo jednym, wielkim kłębkiem nerwów.

Ubezpieczenia zdrowotne oraz konkretny wybór towarzyszenia ubezpieczeniowego to kwestia głęboko indywidualna, która zależy od wielu czynników, ale mamy nadzieję, że dzięki przeczytaniu tego tekstu następnym razem planując podróż z pewnością o tym nie zapomnisz, drogi czytelniku.

Od siebie życzymy interesujących, niezapomnianych podróży, ale przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych!

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: I kto tu jest złodziejem Treść komentarza: Ulradłem rower, sprzedałem rower. Na decyzję o tym, czy jestem złodziejem poczekam aż wyrok się uprawomocni. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Szambo Treść komentarza: Wstyd dla burmistrza, że nie potrafi przemówić do rozsądku takiemu co tylko pieniądze podatników w głowie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: .,.,..,.,. Treść komentarza: Dopóki nie ma prawomocnej decysji, nadal jest radnym. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: Techno w lesie stówa w portfelu Treść komentarza: A jak to jest, że mimo tylu kłamstw dalej miasto powierza mu nie tylko diety ale pieniądze na organizowanie letniego spędu na placu cyrkowym. Pośredniczy w załatwianiu „artystów”. To działanie na finansach miejskich a to jest zabronione. Ręka rękę myje bo na żadnej fakturze nie ma jego nazwiska ale pośredniczy w tym procederze. Panie Kaufka, do roboty. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:12 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama