Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Gdzie warto zamawiać nagrobki?

W każdej rodzinie może pojawić się sytuacja, w której nagle lub po długiej chorobie czy z przyczyn naturalnych umiera bliska osoba. Pogrzeb na cmentarzu to zazwyczaj bardzo trudna dla rodziny chwila. Kilka miesięcy po uroczystościach pogrzebowych można zacząć wybierać projekt nagrobka. W artykule wyjaśniamy, gdzie warto składać zamówienia na nagrobki.
  • 17.08.2023 12:24
  • Autor: Grupa Tipmedia
Gdzie warto zamawiać nagrobki?

1. Nagrobki granitowe na każdą kieszeń

2. Nagrobki z montażem na terenie całego kraju

Rodzina osoby zmarłej może mieć różne wyobrażenie w sprawie wyglądu nagrobka. Bardzo często jest tak, że członkowie rodziny nigdy wcześniej nie zastanawiali się nad tym, czy kiedyś będą wybierać nagrobek granitowy, czy wykonany z kamienia naturalnego innego rodzaju. Nagrobki na ogół są sprawą poruszaną w domach po pogrzebach. Nagrobki wykonuje wielu lokalnych kamieniarzy, ale najkorzystniej jest wybrać zakład kamieniarski z tradycjami. Przykładem są najwyższej jakości nagrobki z realizacją na terenie całej Polski. Mogą to być między innymi nagrobki pojedyncze, nagrobki podwójne lub pomniki dla dzieci. Można wybierać z wielu autoryzowanych projektów nagrobków. 

Nagrobki granitowe na każdą kieszeń

Projekty nagrobków zawarte między innymi na stronie internetowej zakładu kamieniarskiego stanowią jego własność. Klienci powinni zwracać uwagę na legalność wzoru nagrobka. Każdy zaprezentowany pomnik może mieć inną cenę. Wydatki na pomnik z montażem zależą od wielkości nagrobka, jego rodzaju, wybranego kamienia, dekoracji i akcesoriów dodatkowych. Zatem akceptacja projektu i kosztorysu jest sprawą indywidualną. Jedni wybiorą najtańsze nagrobki, a inni nie będą chcieli w ogóle o takich słyszeć i zamówią pomniki z najwyższej półki cenowej. Każda rodzina najlepiej wie, ile może i chce przeznaczyć środków finansowych na ten cel. Pod uwagę może być też brana wartość polisy ubezpieczeniowej po osobie zmarłej. 

Nagrobki z montażem na terenie całego kraju

Trzeba mieć świadomość, że nie wolno stawiać pomnika od razu po pogrzebie. Przez pierwsze miesiące (do pół roku) musi to być grób ziemny. Złamanie tej zasady może spowodować problemu typu zapadanie się grobu. Rodziny osób zmarłych nie powinny ponaglać zakładu kamieniarskiego w tej sprawie, gdyż w tym zakresie będą działać na własną szkodę. Chodzi o to, że ziemia po zasypaniu grobu musi się osiąść. Topowe zakłady kamieniarskie stawiają nagrobki na cmentarzach całego kraju (wykonane są zawsze zgodnie z zatwierdzonym projektem). Najczęściej rodziny bardzo dbają o nagrobek, przynoszą na grób kwiaty i znicze. Zawsze warto zapytać, jak pielęgnować dany rodzaj kamienia i jakich używać preparatów do jego czyszczenia. 

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Większość inwestycji była przygotowana przez byłego burmistrza, obecna burmistrz lansuje się na tym, nic innego dla Jastrowia nie robi, lansuje się sweet fociami z suszonymi zębami. Zebrało się Towarzystwo Wzajemnej Adoracji razem się popierając, szczególnie w braniu pieniędzy (Winkowska 20 tys. zł miesięcznie, prawie jak premier) Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Rada Miejska jednogłośnie poparła burmistrz Ewę Winkowską. Absolutorium za wykonanie budżetu 2025 przyznane Autor komentarza: kind Treść komentarza: jest na olx oferta więc pewnie tak. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:48 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Bartas Treść komentarza: Jechałem, super sprawa! Gratulacje! Ruch rowerowy już jest!🤩 Momentami pozostaje do wyrugowania barszcz Sosnowskiego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:35 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Majk Treść komentarza: Możliwe, że skończy się segregacja wiernych.. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:18 Źródło komentarza: Zmiany w parafiach powiatu złotowskiego. Nowi proboszczowie i przejścia na emeryturę Autor komentarza: Tiry aby sie wyminąć to jak? Treść komentarza: Drzewa nad drogami chocby po jednej stonie powinny byc wyciete aby poszerzyc drogi bo na dzisiejsze czasy sa po prostu za waskie. Nowe drzewa sadzić ale za rowami a nie tuz przy drodze Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:23 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Ekolog Treść komentarza: Tylko nie obcinać tych drzewek jak w Złotowie przed sądem a dużo podlewać deszczówką . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:52 Źródło komentarza: V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa
Reklama
Reklama
Reklama