Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

To brzmi humorystycznie, ale rzuca też nawet cegłą i granatem!

Podziel się
Oceń

Specjalizuje się w rzutach. Przypomnijmy, tzw. miotacz ze Złotowszczyzny, gościł wielokrotnie na naszych łamach.

Ostatnio bodajże w 2023 roku, gdy podczas HMP 2020 w Toruniu zajął piąte miejsce w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem. Z kolei podczas MP w Wielobojach wiemy, iż tam rywalizował z młodszymi rywalami. Sukcesów w tym nietuzinkowym sporcie ma już bez liku. Spełnia swoje marzenia nadal. 

Teraz zwrócił swoją uwagę, gdy w Toruniu, podczas Mistrzostw Polski w tzw. Rzutach nietypowych osiągnął kolejny sukces.



 

- Ta konkurencja składa się z 10 rywalizacji. Każda kat. wiekowa ma swój ciężar sprzętu. Np. rzut cegłą 7.5 kg shotorama, pchnięcia kulami z miejsca, inne kat wiekowe jak rzut grantem 250 g, rzut ciężarkiem 9.07 kg czy dysk antyczny 3 kg z miejsca – podpowiada Mariusz Drążkowski.

Rzeczywiście nietypowo. W tych mistrzostwach wywalczył złoto w Slingbalu i 4 brązowe medale (cegła, ciężarki i ciężar 25 kg i schoto).

Poprzednie starty też były udane. Zawsze wracał z medalami. Rok temu miał złoto w ciężarku.

Teraz czekają go jeszcze zawody w Pucku – czwórbój, Włocławek to Mistrzostwa Polski, miting w Słubicach, Winobranie - Zielona Góra, a przecież wybiera się jeszcze do Geteborga na Mistrzostwa Świata.

Zastanawiam si , skąd na to wszystko bierze czas i formę?

Rywalizuje w mitingach w całej Polsce. To około 10 startów. Są już konkurencję olimpijskie.

Trenuje rzuty 2 razy w tygodniu. Marszobieg godzinny po lesie 7km. Ponadto dysk, młot, oszczep i pchniecie kulą.

- Sen jest najważniejszy – podkreśla. - Chociaż przed zawodami jest mały stres. Ponadto

Siłownia, 5 miesięcy, okres zimą wiosna 2 razy w tyg. ROZCIĄGANIE, dynamika i szybkość - kontynuuje.

Mariusz zdrowie ma w miarę dobre. Dba o to starannie. Bierze o suplementy, zdrowe aminokwasy, ryby, warzywa i owoce. Aż trudno niejednemu w to uwierzyć. Na szczęście, w prowadzeniu sklepu w Głomsku, wspiera go córka Kinga!

Uczył się rzucać nieznanymi sprzętami - tak cegłą metalową z rozbiegu. Te konkursy są. rozgrywane w Europie…

Nietypowe dyscypliny człowieka z żelaza z Zakrzewa.

Mariusz Markowski


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: A Kombi było, czy nie było? W zapowiedziach było, że będą, a w relacji o nich cisza. Przeciwie do huku fajerwerków (a miało być bezhukowo) Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:41 Źródło komentarza: Baciary w Złotowie. Kilka pokoleń bawiło się razem podczas finału Euro Eco Meeting 2026 Autor komentarza: max Treść komentarza: Podobno Zacisze zostało wystawione na sprzedaż Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Uważna Treść komentarza: Na końcu zdjęć jest REWO a powinno być REVO. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:21 Źródło komentarza: Oceana porwała publiczność podczas Euro Eco Meeting. Energetyczny koncert na Półwyspie Rybackim Autor komentarza: Kibicka Treść komentarza: Kto był organizatorem, skoro p. Kokowski i p. Biały je przygotowali? Trochę bez sensu. A tak w ogóle gratulacje dla 7b :) Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Klasa 7b triumfowała w I Mistrzostwach Szkoły w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych w SP3 Złotów Autor komentarza: tak tylko pytam Treść komentarza: Dlaczego nie można komentować artykułu o tym cwaniaku Mobilnym-Jamrosiu? To naciągacz, kobiecie zepsuły się hamulce w Złotowie a ten mobilny cwaniak kazał jej jechać do Krajenki. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Podsumowano powiatowe eliminacje policyjnych konkursów. Najlepsi funkcjonariusze odebrali gratulacje Autor komentarza: Zadbaj o siebie Treść komentarza: Ale te włosy ?? Twarz bez wyrazu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 17:10 Źródło komentarza: „A gdyby tak…” – wyjątkowy wernisaż malarstwa Renaty Kowalczyk już za nami
Reklama
Reklama
Reklama