Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

This is Sparta!

Podziel się
Oceń

Kto go nie zna? Ze złotowskim sportem związany jest od 1986 roku. Najpierw z Rodłem, potem ze Spartą. - Mam je w sercu i tak będzie na zawsze – wyznaje Mariusz Ziatyk.

Jego największym sukcesem trenerskim w klubie, jest bez wątpienia zdobycie Pucharu Polski w 1994 roku z drużyną kobiet Sparty. Mariusza rozpiera z pewnością duma  z pracą z reprezentacją Polski kobiet do lat 18!
Pamiętamy?
Największą nagrodą za jego trenerskie osiągnięcia – głownie za zdobycie Mistrzostwa Polski w 1996 roku z drużyną UKS RODŁO Złotów, działającą przy Szkole Podstawowej nr 1 w Złotowie - był wówczas wyjazd do Brazylii
Mariusz bardzo mocno ceni sobie też awans z drużyną Sparty do IV ligi w roku 2000.
Miałem też przyjemność współpracować z takimi zawodniczkami jak: Beatą Bąk, Moniką i Izą Kachnowicz, Hanną Serocką, Anetą Cienkosz, Urszulą Chomontowską, Dorotą Adamczyk, Janiną Stalką, Katarzyną Łyjak,  oraz zawodnikami: Jakub Wawrzyniak, Wojciech Golla, Paweł Buzała, a w ostatnim okresie Marcin Grabowski, Maksymilian Manikowski, Miłosz Wodecki, Miłosz Toczek, Szymon Maza.  To młode wilki, które walczą o zawojowanie polskich lig – przyznaje.
Mam jeszcze mnóstwo energii do pracy z młodzieżą i wierzę, że jeszcze wiele przede mną – podkreśla Mariusz Ziatyk
Czy w Złotowie wiedzą jaki mają skarb?
W Sparcie dzięki jego doświadczeniach i kreatywności działaczy  pracujemy się dziś w klubie według najnowszych i najlepszych standardów.
Trenerzy dokształcają się i podnoszą swoje kwalifikacje na różnych kursokonferencjach i warsztatach trenerskich.
Bardzo dużo daje współpraca Lechem Poznań, którego Sparta jest Klubem Patronackim.  W sumie mam satysfakcję, iż przed laty zakładałem trykot tego klubu.
Dziś Sparta szczyci się uregulowaną Akademią Piłki Nożnej. Jej wychowankowie, grający pod szyldem Hydropexu.
Właśnie juniorzy A1 Ziatyka wygrywają Ligę Okręgową Juniorów Starszych. Dzięki remisowi w ostatnim meczu rundy wiosennej z Zamkiem Gołańcz, piłkarze Sparty Złotów osiągnęli swój cel, czyli mistrzostwo w lidze okręgowej Juniorów Starszych A1.
W rundzie wiosennej Spartanie 7 razy wygrywali i 3 razy remisowali. Zdobyli 41 bramek, tracąc 8 goli. W drużynie wystąpiło 23 zawodników: Bartosz Bazylak, Maciej Maliszewski, Paweł Łuczak, Artur Lupa, Błażej Jasielonis, Mikołaj Stryszyk, Damian Bebas, Marcin Manikowski, Jonasz Czarnotta, Dominik Nochowicz, Filip Cieślik, Krzysztof Olszewski, Kacper Folega, Jakub Kłos, Szymon Rzechtalski, Hubert Wilczyński, Szymon Mierwiński, Hubert Wilk, Tobiasz Skrzypczyński, Ryszard Wiącek, Maciej Rutkowski, Jakub Zagubień, Miłosz Marcinkowski.
- Nie mogli zagrać leczący kontuzje Hubert Ziółkowski i Oliwier Maślak. Natomiast Olek Oleśkiewicz, walczy z białaczką, ale wierzymy, że już niedługo dołączy do zespołu – tłumaczy Mariusz.
Zdrowia i powodzenia!
Mariusz Markowski
 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Większość inwestycji była przygotowana przez byłego burmistrza, obecna burmistrz lansuje się na tym, nic innego dla Jastrowia nie robi, lansuje się sweet fociami z suszonymi zębami. Zebrało się Towarzystwo Wzajemnej Adoracji razem się popierając, szczególnie w braniu pieniędzy (Winkowska 20 tys. zł miesięcznie, prawie jak premier) Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Rada Miejska jednogłośnie poparła burmistrz Ewę Winkowską. Absolutorium za wykonanie budżetu 2025 przyznane Autor komentarza: kind Treść komentarza: jest na olx oferta więc pewnie tak. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:48 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Bartas Treść komentarza: Jechałem, super sprawa! Gratulacje! Ruch rowerowy już jest!🤩 Momentami pozostaje do wyrugowania barszcz Sosnowskiego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:35 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Majk Treść komentarza: Możliwe, że skończy się segregacja wiernych.. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:18 Źródło komentarza: Zmiany w parafiach powiatu złotowskiego. Nowi proboszczowie i przejścia na emeryturę Autor komentarza: Tiry aby sie wyminąć to jak? Treść komentarza: Drzewa nad drogami chocby po jednej stonie powinny byc wyciete aby poszerzyc drogi bo na dzisiejsze czasy sa po prostu za waskie. Nowe drzewa sadzić ale za rowami a nie tuz przy drodze Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:23 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Ekolog Treść komentarza: Tylko nie obcinać tych drzewek jak w Złotowie przed sądem a dużo podlewać deszczówką . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:52 Źródło komentarza: V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa
Reklama
Reklama
Reklama