Ubezpieczenie dziecka na czas kolonii, obozu sportowego lub wycieczki

  • 09.06.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie dziecka na czas kolonii, obozu sportowego lub wycieczki
Wyjazd wakacyjny dziecka to spore przeżycie dla rodziców – zwłaszcza, gdy wycieczka ma odbyć się za granicą. Mimo że organizatorzy bardzo dbają o bezpieczeństwo podopiecznych i nie dopuszczają do ryzykownych sytuacji, to niektórych zdarzeń nie można przewidzieć. Warto więc przed wyjazdem dodatkowo zabezpieczyć dziecko i wykupić prywatną polisę. Jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy!

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne dla dziecka?

Obowiązkiem organizatora wycieczki jest objęcie uczestników polisa turystyczną na czas wyjazdu. Ma ona zapewnić ochronę na wypadek zdarzeń losowych, które będą się wiązały z koniecznością udzielenia pomocy medycznej. Takie ubezpieczenie obowiązuje w podstawowym pakiecie, dlatego nie zawsze będzie w stanie zapewnić odpowiedni poziom ochrony. Przeczytasz o tym w artykule na stronie https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-dziecka-na-czas-kolonii-obozu-sportowego-lub-wycieczki. W ramach podstawowej polisy Twoje dziecko będzie mogło skorzystać z niezbędnego leczenia w publicznej placówce i otrzyma doraźną pomoc w razie kontuzji. Ubezpieczenie nie pokrywa jednak kosztów wizyty u specjalisty, niektórych procedur medycznych oraz badań, które są płatne dla obywateli danego kraju. Taki zakres ochrony zapewnia prywatna polisa, dzięki której Twoje dziecko zostanie objęte kompleksową opieką medyczną na najwyższym poziomie.

Ubezpieczenie dziecka – przed czym chroni?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia nie wystarczy, jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu dziecka nie tylko od strony medycznej, ale i prawnej. Co prawda w razie problemów ze zdrowiem Twoja pociecha otrzyma niezbędną pomoc, jednak za usługi medycznie nieobjęte polisą, będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Solidne zagraniczne ubezpieczenie turystyczne uchroni Cię przed wysokimi kosztami, a w określonych sytuacjach zapewni wypłatę odszkodowania. Co powinna zawierać taka polisa, aby była skuteczna?

  • OC w życiu prywatnym,

  • NNW,

  • assistance,

  • organizację transportu do Polski w uzasadnionych,

  • pokrycie kosztów leczenia i usług medycznych w rozszerzonym zakresie,

  • pomoc prawną i medyczną,

  • ochronę bagażu na wypadek zgubienia lub kradzieży.

Powyższe elementy stanowią standard w większości ubezpieczeń turystycznych dostępnych na rynku. Ponadto zakres polisy możesz rozbudować o dodatkową ochronę, wybierając np. pakiet dla aktywnych i uprawiających sporty. To dobre rozwiązanie, jeżeli Twoje dziecko wybiera się na obóz sportowy i chcesz, aby polisa obejmowała również kontuzje i wypadki podczas uprawiania aktywności.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla dziecka?

Na rynku znajdziesz wiele produktów ubezpieczeniowych, ale nie każdy z nich jest warty uwagi. Przede wszystkim przed zakupem powinieneś dokładnie zapoznać się z zapisami OWU i sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności. Polisę możesz nabyć już od ok. 3 zł dziennie, ale niska cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru. Istotniejsza jest gwarantowana suma ubezpieczenia oraz zakres ochrony, który będzie obejmował specyfikę wyjazdu i szeroki zakres ryzyk.


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: