Protest rodziców dzieci szkół podstawowych w Złotowie

  • 19.11.2019, 22:04 (aktualizacja 20.11.2019, 06:52)
  • Kamil Ceranowski
Protest rodziców dzieci szkół podstawowych w Złotowie
Rodzice protestują przeciwko zorganizowanej projekcji seansów filmowych dla szkół podstawowych w Złotowie przez stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Do Urzędu Miasta Złotowa wpłynął wniosek podpisany przez rodziców szkół podstawowych, którzy chcą, aby burmistrz miasta Adam Pulit  wstrzymał finansowany przez urząd projekt stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Projekt polega na wielokrotnej projekcji filmów dla uczniów szkół podstawowych na terenie Złotowa. 

Autorzy wniosku zwracają się do burmistrza o wycofanie programu ze złotowskich szkół w związku z tym , że godzi on w konstytucyjne prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. 

W uzasadnieniu wniosku jego autorzy podkreślają, że zasięgnęli opinii specjalistów i autorytetów w dziedzinie medioznawstwa. Powołują się też na negatywne relacje dzieci do których kierowane są treści jako nieatrakcyjne,nieestetyczne, wywołujące strach. Bardzo łatwo w treści filmów można wyłapać jawną i podprogową propagandę LGBT, tożsamości płciowej oraz gender. 

Dokładna treść wniosku rodziców: 

Burmistrz Miasta Złotowa

Adam Pulit

Wniosek

Niniejszym, w imieniu rodziców dzieci szkół podstawowych na terenie miasta Złotowa, zwracamy się z wnioskiem o natychmiastową interwencję w związku

z wprowadzeniem Ogólnopolskiego Programu Edukacji Filmowej dla przedszkoli i szkół pt: "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" .

Żądamy wycofania w/w programu ze złotowskich szkół podstawowych, gdyż godzi on w konstytucyjne prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. 

Po wnikliwej analizie tego programu, zasięgnięciu opinii specjalistów i autorytetów w dziedzinie medioznastwa oraz po reakcjach naszych dzieci stwierdzamy,

że zawiera on treści wywołujące zaburzenia poczucia bezpieczeństwa, jak również treści LGTB, tożsamości płciowej i gender. 

Nasze dzieci uczestniczyły w seansie filmowym poza terenem szkoły bez pisemnej zgody rodziców, przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek informacji na temat

tego programu, a nawet tytułu filmu. W ten sposób zostało złamane prawo oświatowe, które wymaga pisemnej zgody rodziców na tego typu zajęcia. 

Nie zgadzamy się na to , aby nasze dzieci były narażone na treści demoralizujące, burzące prawidłowy obraz rodziny i promujące źle rozumianą tolerancję oraz

zachęcające do wczesnej inicjacji seksualnej (filmy dla klas starszych).

Wierzymy, że Pan Burmistrz świadomy swojej odpowiedzialności i zatroskany o dobro dzieci, niezwłocznie podejmie konieczne działania. 

                                                                                                                                                       

                                                                                                                        Z wyrazami szacunku

                                                                                                                        Rodzice

                                                                                                                       (w załączniku znajduje się lista nazwisk) 

 

Ze strony organizatora możemy wyczytać następujące informacje o programie:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

Edukacja filmowa to projekt, który zaczynaliśmy od spotkań w warszawskim kinie Muranów. Z czasem nasze comiesięczne spotkania dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zawitały do blisko pięćdziesięciu miast. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli, proponujemy oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Będą to zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzamy do Polski specjalnie do naszego programu.                      Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym na początku maja katalogu oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina w swoim mieście na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem.

Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach. Będą to zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzamy do Polski specjalnie do naszego programu.

 

Kamil Ceranowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (117)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Omnis
Omnis 30.11.2019, 06:25
PRL miał mnóstwo wad ale nikomu do głowy nie przychodziły dzisiejsze pomysły. Świat się zmienia ale czy to wszystko idzie w dobrym kierunku. Uważam, że nie. Na forach ludzie o wielu poglądach wyrażając się często w sposób niecenzuralny pokazując swój gniew. Gniew, którego źródłem są sami politycy i ci wszyscy którzy karmią nas swoimi pomysłami na życie. Niestety Polacy tego nie dostrzegają wolą się kłócić i skakać sobie do gardeł. Wynika to raczej z problemów jakie mamy od wielu lat a które były zawsze chowane w kąt. Taką sama sytuację mieliśmy podczas rozbiorów wówczas "Ci którzy bili pianę i brali pieniądze" skakali sobie do gardeł nie patrząc czym to skutkuję. Dziś pouczają nas ludzie, którzy niestety całe życie brali pieniądze, którym elity zagwarantowały nietykalność personalną i finansową. Wmówiona Polakom,że tak ma wyglądać nasza demokracja. Demokracja, która okrada wielu z nas by pozostałym żyło się dostatnio w życiu zawodowym i na emeryturach. W Polsce nie ma przyzwoitości, żeby powiedzieć prawdę, że ktoś inny musi niestety na taki stan rzeczy pracować. Oszukuje się nas karmiąc patriotyzmem i obietnicami za które płacimy sami. Poplecznicy polityczni stanowiący twarz całego tego cyrku w Polsce są tego najlepszym przykładem - wystarczy popatrzeć kto brnie w tym nurcie.
dot
dot 01.12.2019, 01:34
Aby zrozumieć część naszych problemów i co nam jeszcze grozi polecam przeczytać książkę dziennikarza śledczego W.Sumlińskiego "Powrót do Jedwabnego". Otwiera oczy. Autorowi próbuje się zatkać usta,aby zatuszować prawdę. Spieszcie się
Daniel
Daniel 01.12.2019, 05:16
Jeśli naprawdę chcemy rozwiązać wiele problemów proponuje przeczytać genialną książkę Adama Słodowego "Zrób to sam". Ten majstersztyk jest poradnikiem jak wiele problemow da się rozwiązać w życiu każdego z nas.........
Do Daniela
Do Daniela 01.12.2019, 12:35
Jesteś głupcem
lewy
lewy 02.12.2019, 05:15
i po co obrażać nie potracisz inaczej
stary nauczyciel
stary nauczyciel 25.11.2019, 06:34
lewico!i ty stara postkomunistyczna i ty nowa seksmarksistowska-zostawcie nasze dzieci w spokoju! macie obsesję na punkcie seksu,gender i lgbt;to cały wasz "program"...POstepowy na POziomie krocza.....a rodzina w konstytucji jest określona jasno!
123
123 25.11.2019, 16:20
Taki z ciebie nauczyciel jak z koziej d... trąbka. Twoje wpisy mozna rozpoznać po pierwszym zdaniu, w kazdym piszesz te same brednie o zarazach, post- komunistach i inne podobne obelgi.
SAS
SAS 26.11.2019, 12:57
123 do psychola marsz !!
podpis
podpis 24.11.2019, 20:50
Cytat z powieści Sienkiewicza "Krzyżacy", Wielki Mistrz krzyżacki Konrad von Jungingen - "Pax, pax między chrześcijany".
Odwagi
Odwagi 24.11.2019, 16:54
Panie Burmistrzu, rodzice dzieci szkolnych, mieszkańcy Złotowa wzywają do działania.
Niech Pan udzieli publicznej odpowiedzi za kim i za czym Pan się opowiada. Po czyjej stronie pan stanie i co Pan z tym zrobi.
Odpowiedziać to pański obowiązek.
Matula
Matula 24.11.2019, 10:40
Wniosek jest jasny i tak czytelny że każdy go zrozumie.
To wniosek suwerena do Burmistrza w skrócie, Nic o nas Nic bez nas.
Ingerencja w młode życie bez zgody rodziców jako prawnych opiekunów to przestępstwo.
Do Matula
Do Matula 24.11.2019, 10:50
Ta garstka rodziców uwaza się za "suwerena"?. Jezeli chcecie występować w imieniu ludzi, najpierw ich zapytajcie. To nie protest suwerena, tylko garstki ludzi, ktorym sie jakues treści nie podobają. Wszystko w temacie.
postepowi chcą a zacofani nie chcą
postepowi chcą a zacofani nie chcą 24.11.2019, 10:05
Do Rodziców.Jeżeli to jest Nakaz od Ministerstwa Edukacji narodowej to musza być wyswietlane w szkole te filmy a jeżeli
p.Ceranowski prywatnie chce zarabiać na ich wyświetlaniu to nie.
Filmy wyświetla się w kinie a nie w szkole.
prawda
prawda 24.11.2019, 07:46
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - tęczowa lewacko genderowa organizacja finansowana przez maklera giełdowego sorosa . Przekazał on osiemnaście miliardów dolarów na ogłupianie narodów europy .
123
123 24.11.2019, 11:03
Co ty "prawda" bierzesz? Ile miliardów wydalu ci, co ciebie oglupili?
124
124 26.11.2019, 12:59
123 do psychola marsz !!
Matula
Matula 23.11.2019, 21:53
Wniosek jest jasny i tak czytelny że każdy go zrozumie.
To wniosek suwerena do Burmistrza w skrócie, Nic o nas Nic bez nas.
Ingerencja w młode życie bez zgody rodziców jako prawnych opiekunów to przestępstwo.
Rod
Rod 23.11.2019, 22:51
Podpisywanie się za całą grupę rodzicow bez ich zgody to... ?
logika
logika 23.11.2019, 23:31
Każdy rodzic podpisuje się za siebie. Podobnie z wyborami, każdy składa własny głos i nie konsultuje lub o zgodę nie pyta pozostałych. Petycja nie gwarantuje zwycięstwa tylko argumenty i wola strony która wydała zgodę.
Pytanie
Pytanie 24.11.2019, 00:07
Sam chyba widzisz absurd porównania do wyborów. Musialbys przed napisaniem petycji przeprowadzić głosowanie i na podstawie jego wyniku składać petycję, wtedy twoje porownanie by mialo sens. A tak - grupa rodzicow "oddala glos" piszac petycję, pozostali o niczym nie wiedzieli, zatem trudno powiedziec, że mogli oddać swój...
Uwazacie ze bronicie prawa do wychowywanua wlasnych dzieci wedlug wlasnych poglądów? Ten program wam w tym przeszkadza? Zadbajcie o to, aby WASZE dzieci w nim nie uczestniczyly. Dlaczego wnioskujecie o usunięcie calego programu szukając na to paragrafu? Dlaczego nie chcecie (to wynika z wniosku o usunięcie ze szkol) aby inne dzieci skorzystaly z programu??
Ziom
Ziom 25.11.2019, 11:13
Ty sobie najpierw zrób to dziecko, a nie pod różnymi nickami piszesz te brednie lewacka zarazo.
Rod
Rod 23.11.2019, 19:47
A pytaliscie innych rodziców? Podpisując się w ten sposob powinniście wyrażać opinię ogółu. A to zdaje się grupka ludzi napisala...
Zosia
Zosia 23.11.2019, 20:22
Ja mam się pytać reszty kiedy proszę o przestrzeganie prawa? Rodzice pisali w imieniu swoich dzieci, reszta niech siedzi w kinie.
Odp
Odp 23.11.2019, 20:41
"Żądamy wycofania w/w programu ze złotowskich szkół podstawowych" - czytamy w liście do BURMISTRZA. Jezeli chodzi Wam o Wasze dzieci, to interweniujcie u wychowawcy lub dyrektora szkoky i nie posylajcie wlasnych dzieci. Po co robicie aferę?
Ja
Ja 23.11.2019, 22:48
Miała być zielona łapka. Sorki
dokładnie
dokładnie 23.11.2019, 20:49
Ze szkoły!!!!!!!!!!!!!! W kinie może sobie lecieć cały miesiąc. Plakaty rozwiesić , namawiać a nie karnie wywlekać dzieci ze szkół. Szkoła jest od realizacji podstawy programowej a nie od łapania okazji do realizacji projektów.
A
A 23.11.2019, 20:55
I burmistrz ma usunąć program (zabronić szkole udzialu w nim) bo grupce rodziców on nie odpowiada! Absurd! Wasz protest dotyczy tylko waszych dzieci, wiec zabierzcie je, a innych pozostawcie w spokoju.
pytam
pytam 29.11.2019, 07:44
dziwne w Złotowie są rodzice którzy pozwalają małoletnim pociechom oglądać filmy pornograficzne w Złotowskim kinie !! Gdzie jest dyrektor szkoły gdzie jest kurator gdzie jest Policja gdzie jest prokurator gdzie są sądy !!!!Jest nadzwyczajna kasta .
Ktoś
Ktoś 23.11.2019, 18:29
Protest grupy nawiedzonych rodziców, a wszystkie dzieci są w jego wyniku pozbawione mozliwosci z udzialu w programie. Protestujacy Rodzicu - nie zakladaj swoich pisowskich klapek na oczy innych. A najpierw obejrzyj film i pomyśl samodzielnie.
do nikogo
do nikogo 23.11.2019, 22:12
A jakie ty masz klapki?
Z
Z 23.11.2019, 20:23
Ale rodzice nie apelowali o zawieszenie programu a poszanowanie prawa! Kto ma klapki?
Ktoś
Ktoś 23.11.2019, 20:47
Poszanowanie prawa? To wystarczylo poprosic w szkole o program, a nastepnie nie wyrazić zgody na udzial WLASNEGO dziecka. Usuwając ten program ze szkół nie szanujecie prawa wszystkich innych rodziców.
GośćwDom
GośćwDom 23.11.2019, 20:20
Proszę sobie wykupić za swoje pieniądze udział w tym programie ,nie widzę problemu.
Gość
Gość 23.11.2019, 20:50
Edukacja jest w Polsce bezplatna, a o jej tresciach nie decydują pojedynczy rodzice. Zatem to oni powinni zabrac własne dzieci, a pozostałym pozwolić się rozwijać.
pytam
pytam 24.11.2019, 10:43
co to za rodzic ?! który oddaje swoje dziecko tęczowym zboczeńcom seksualnym !!!
lex
lex 23.11.2019, 21:14
Nie rozumiesz. Prawo oświatowe wyraźnie określa zasady postępowania. We wrześniu zatwierdzane są plany nauczania z rozpisaniem jednostek lekcyjnych i tematów. Każde odstępstwo od planu musi być zgłoszone i powiadomiony rodzic oraz jego zgoda. Szkoły dopiero na wczorajszą projekcję kierowały zapytania do rodziców gdzie podały tytuł filmu i pytanie o zgodę.
G.
G. 23.11.2019, 21:26
Widocznie szkoly uznaly, ze tresci programu nie są zadnym odstępstwem od programu, tylko jego realizacją, Ja również tak uwazam, Ale organizujacy ten protest nie pytali nikogo o zdanie.
P.
P. 23.11.2019, 21:35
Nie mogły tego zrobić bo stowarzyszenie narzuciło własne scenariusze lekcji. O tolerancji, o odmienności, o akceptacji. Tego w podstawie programowej nie ma.
...
... 23.11.2019, 23:39
A powinno być na pierwszym miejscu kazdego programu wychowawczego szkoly. Jesli tego nie ma w podstawie programowej, to nalezy zapytać DOKĄD ZMIERZAMY... Kto tworzy podstawy programowe bez podstawowych wartosci i jaki ma w tym cel?
G.
G. 23.11.2019, 21:46
... a wedlug protestujących wychowanie w poszanowaniu odmiennosci, w tolerancji, nauka akceptacji jest zlem. To ostatecznie wszystko wyjasnia.
Grupa ludzi ma problem z akceptowaniem odmienoosci, wiec szuka luki prawnej aby narzucić swój zakompleksiony światopogląd pozostalym. Wszystko w temacie.
KL
KL 23.11.2019, 21:50
Dlaczego zakompleksiony? Własnie otwarty i jasny. Nie obrażaj rodziców bo zaprzeczasz swoim tezom.
G.
G. 23.11.2019, 21:56
Nietolerancja i strach wobec odmienności wynika z kompleksów. To fakt naukowo potwierdzony.
Obrażanie nie jest moim celem.
K.
K. 23.11.2019, 22:09
Nie mam strachu przed odmiennością. Chcę się tytko uwolnić od narzucania mi poczucia winy i egzaltacji problemów, które mi się przypisuje.
P.
P. 23.11.2019, 21:47
Nie to jest przykrywka neomarksitowskiej propagandy. Nie ma tego w podstawie programowej.
Amen
Amen 23.11.2019, 22:24
Ta "neomarksistowska propaganda" jest wytworem pisowskiej (niestety wspieranej przez podległą pisowi część kosciola) propagandy. Pisowska propaganda żywi się strachem ludzi przed wszystkim co inne: przed uchodźcami, innymi religiami homoseksualizmem...
To przykre, że zyjemy w czasach, kiedy ludzi innych nazywa się "brudasami", "zarazą" i duzo gorzej tylko dlatego, że są inni.
I tej nienawiści uczymy dzieci:
Polak
Polak 24.11.2019, 10:47
niema zgody na lewacką tęczowogenderową zarazę !! wara od naszych dzieci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
podpis
podpis 24.11.2019, 14:32
No i przykryto pedofilię w kościele tematem gender, LGBT. Pasterze sprytnie manipulują owieczkami.
Pies
Pies 24.11.2019, 10:03
Tu masz tematycznie podany news. Chcesz jednocześnie uchodźców i dzieci w kinie na https://www.tvp.info/45471982/chlopiec-byl-kolo-mamy-i-plakal-muzulmanie-z-maczetami-wtargneli-do-kina-na-seans-dla-dzieci.
Wilk
Wilk 24.11.2019, 11:00
Chyba nie myslisz ze ludzie normalni żywią się propagandowym chlamem z tvp.info! W zyciu nie otworzę tego linka, nie chcę wirusów na swoim sprzęcie.
I współczuję tym, ktorzy daja szczujnu kurskiego sobą manipulować. Wszyscy wiedzą ze tam nie ma już slowa prawdy i wkrotce ich oglądalność spadnie do 0,00001%
Do dzikiego psa
Do dzikiego psa 24.11.2019, 11:25
Mocno masz ten gar poryty. Na polskojęzycznych szczujniach też znajdziesz tą informację. Napisałeś ,,nigdy w życiu,, czyli nie masz nawet nadziei, że POKO kiedykolwiek dojdzie do władzy?
Odp
Odp 24.11.2019, 11:40
Naucz się czytać ze zrozumieniem zanim zaczniesz obrażać. "W zyciu nie otworzę tego linka" Co ma otwieranie linka z tvp.info do dojscia do władzy POKO?
Kiedy juz sytuacja w kraju będzie normalna, a telewizja publiczna będzie prawdziwą telewizją, to ten twoj link bedziesz mógł sobie o kant d... rozbić.
Złotowiak
Złotowiak 24.11.2019, 07:45
Amen do psychola marsz !!!
do Amen
do Amen 24.11.2019, 00:19
Gdyby tak było, to nasz kraj nie byłby zalewany przez Ukraińców i innych obcych
do do Amen
do do Amen 24.11.2019, 00:27
Jemu chodzi o tych przywożonych statkami opłacanymi przez Sorosa. Ci co doprowadzili już do kryzysu wiele krajów Europy. Tego on armagedonu on chce w imię poprawności i solidarności. https://www.youtube.com/watch?…
do Amena
do Amena 23.11.2019, 22:27
Ty jesteś za ściąganiem uchodźców?
.
. 23.11.2019, 09:32
Największy wróg prawicy. Kim tak naprawdę jest George Soros?
Nienawidzi go Władimir Putin, z kolei państwowa telewizja w Rumunii twierdziła, że za udział w antyrządowych demonstracjach płaci nawet psom. A on nadal robi swoje. Właśnie szerzącym idee tęczowego społeczeństwa otwartego, założonym przez siebie fundacjom przekazał 18 miliardów dolarów.
prawda
prawda 23.11.2019, 09:24
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - tęczowa lewacko genderowa organizacja finansowana przez maklera giełdowego sorosa . Przekazał on osiemnaście miliardów dolarów na ogłupianie narodów europy .
podpis
podpis 22.11.2019, 20:46
Hadziaje z Kresów.
podpis
podpis 22.11.2019, 20:57
https://www.google.com/search?…
Pati Michalska
Pati Michalska 21.11.2019, 19:52
Rodzice uważajcie! W Aktualnościach Lokalnych doszło do manipulacj. Dwóch dzienniakrzy opisali jeden film dla dzieci ten o małym wilkołaku całkowicie pomijając filmy, o które rodzicom chodziło w proteście. To ewidentna manipulacja, ignorancja ze strony pana Steffena i Leszczyńskiego. Kuriozum dopełnia wypowiedź człowieka zatrudnionego w ZCAS, który krytykuje prawo rodziców do wyrażania własnych wątpliwości jednocześnie, ktory obsadził się w roli prelegenta filmów.
A.
A. 23.11.2019, 18:21
A dlaczego teraz wszystkie dzieci są wyłączone z projektu? Skoro tym kilku rodzicom cos w programie nie odpowiada to po prostu powinni nie wyrazić zgody na udzial SWOICH dzieci. Dlaczego decydujecie za wszystkich rodziców robiąc protest na podstawie wlasnych (nie koniecznie slusznych) poglądów?
GośćwDom
GośćwDom 23.11.2019, 20:24
Napisałem wyżej ,proszę sobie wykupić za swoje pieniądze udział w tym programie ,nie widzę problemu.
A
A 23.11.2019, 21:06
A ja nie widzę problemu, zeby dziecko bralo udzial w projekcie, ktory byl zorganizowany. Bezplatny. Odebrano mi to prawo, bo ktos ma inne poglady. Chcąc "bronić swoich praw" lamiecie prawa innych. A wystarczylo wykluczyć z programu wlasne dziecko
V
V 23.11.2019, 21:58
To złóż petycję! Nie rozumiem dlaczego ja mam się zastanawiać jeżeli o coś walczę czy ktoś się z tym zgadza!
A
A 23.11.2019, 23:02
Moze dlatego że piszesz w imieniu rodziców?
Czyli teraz wszyscy rodzice, ktorzy nie wiedzieli albo nie zgadzają sie z pierwszą petycją mają pisać druga?
Czy moze jednak ci, ktorzy nspisali pierwszą powinni przed jej wysłaniem zapytać o zdanie rodziców?
Dziadek
Dziadek 22.11.2019, 16:37
Aktualnosci to typowo lewacko genderowy ściek tęczowych POpaprańców . Czy w ogóle ktoś to jeszcze czyta ?
Arbiter
Arbiter 21.11.2019, 19:47
Chwała Rodzicom dbającym o seksualność i morale swoich dzieci. Tzw. rada kobiet, czy głosy np. "kobiety wyzwolonej" niech promują lewacko-liberalne pomysły co najwyżej w czterech ścianach swoich wyzwolonych domów, ale wara od Rodziców i ich dzieci, którym wystarczy "Przygotowanie do życia w rodzinie" i domowo-rodzinna edukacja w tych sprawach. Wstydź się panie Pulit i lepiej tych swoich podpowiadaczy zmień, bo glorii to panu nie przynosi. Prezydent, któregoś pan zaprosił na pewno za tego typu edukacją "w ciemno" nie jest! Będzie trzeba chyba pana zdyscyplinować "rękoma" myślących z troską o młodym pokoleniu rodziców!!!
kos
kos 22.11.2019, 10:32
Walcz o edukację dzieci, bo masz rację, ale nie obrażaj! Mniej emocji i personalnych złośliwości, więcej argumentów. Twoja walka jest słuszna, a argumenty przedstawione w piśmie, moim zdaniem, przekonujące. Też jestem rodzicem i uważam, ze prawa rodziców są mocno ograniczane. Staliśmy się niewolnikami różnych grup interesu, światowej finansjery i koncernów. Pod hasłami tolerancji przemyca się pochwałę dla dewiacji, niszczy się poczucie bezpieczeństwa, ład i porządek związany z narodowością, tradycją i rodziną.
sas
sas 21.11.2019, 19:39
Kim trzeba być aby pod płaszczykiem tolerancji różnorodności przemycać ,,pod progowo" treści tęczowej lewackie zarazy !
Tytus
Tytus 21.11.2019, 19:10
Chyba nasze miasto ma za dużo pieniędzy. W d...ach się co niektórym poprzewracało.
kom
kom 22.11.2019, 10:49
UNIJNE prawodawstwo i polityka została zaakceptowana i jest wdrażana przez nasze państwo. Podstawowy szczebel jakim są gminne samorządy, który ostatnio był zaatakowany i został w większości ponownie scentralizowany, podlega różnego rodzaju naciskom i jest uzależniony od pomysłów na górze, ponosi też ogromne koszty ministerialnych decyzji
Złotowiak
Złotowiak 20.11.2019, 20:45
Burmistrzu Adamie Pulit !! Jeżeli chcesz mieć spokój w Złotowie , natychmiast rozwiąż tę dziwną Radę Kobiet która jest finansowana z naszych podatków !!!!!!!!!!!!! A środki finansowe przenieś na niepełnosprawnych lub inne szlachetne cele.
Katarzyna Józefowska.
Katarzyna Józefowska. 21.11.2019, 10:19
Złotowska Rada Kobiet jest społeczna i nie jest finansowana z żadnych środków.
Atm
Atm 25.11.2019, 17:08
Jeżeli Rada podjęła temat „Stop hejtowi w internecie” to dlaczego nie ma reakcji Rady w tychże opiniach. Wyzywanie od pedalow itp? Co to jest?
TOSKA
TOSKA 23.11.2019, 16:32
A po co ona ( rada) wogóle jest Pani Katarzyno.
Rady do wywracania normalności nikomu nie są potrzebne stąd też nie są finansowane z polskich podatków.
Prywatne życie naszych dzieci, naszych żon, mieszkanek Złotowa to nie jest sprawą dla tej rady którą pani broni.
Mamy w Polsce prawo i to one jest tak umocowane w demokratycznym państwie aby wszelkie odstępstwa życia społecznego rozstrzygać na zlecenie pokrzywdzonych.
Myślę że oprócz bycia na nie wobec rządu i PiSu ta rada niczym nie może się pochwalić.
Może warto by było zacząć działać i pomagać rodzinom i kobietom które na codzień potrzebują pomocy drugiej osoby.
Basia
Basia 22.11.2019, 13:53
Kobito, a wiesz ty jakie ma założenia ideologia feminizmu? Marks podłożył ideologię absolutnie wręcz chorej wolności kobiety, a Lenin wcielił w Rosji. Miała wolność opuścić mężczyznę, tj odejść od rodziny, na kwit wydany przez bolszewików połączyć się z innym; uprawiać seks z każdym chłopem, a co najważniejsze miała obowiązek oddawać się każdemu mężczyźnie który tylko zażąda od niej seksu.
Zosia
Zosia 22.11.2019, 12:46
Pomyliłam łapkę i dałam zieloną a chciałam czerwoną. Rada społeczna ale społeczeństo nie powoływało tego nowego tworu.
społeczna pytajka
społeczna pytajka 21.11.2019, 17:19
to za czyje pieniądze wpierdalałaś te mule i oglądałaś pokaz wibratorów? Kto za to zapłaci ł i w związku z czym?
My Naród
My Naród 21.11.2019, 17:18
To organizacja deprawujące dzieci jest finansowana z naszych podatków :sala w urzędzie to prąd woda ogrzewanie kto za to płaci !! My Złotowianie ! Więc paniusiu nie pieprz farmazonów .
Sassin
Sassin 20.11.2019, 20:41
Ponawiam pytanie .Kto z państwa oglądał ten film
PYTAM ?
PYTAM ? 20.11.2019, 20:14
Pytam ? Gdzie jest kurator ?!Gdzie są osoby odpowiedzialne za ochronę dzieci w szkołach itd itp przed zboczeńcami seksualnymi polującymi na te bezbronne bogu ducha dzieci.Dlaczego dyrektorzy placówek oświatowych pozwalają na harce nieznanych podejrzanych pseudo organizacji.To jest przygotowanie dzieci dla pedofilów i innej maści zboczeńców pod perfidną nazwą ,,tolerancja "

Pozostałe