Wtorek, 18.06.2019

Zniszczyć Kościół - kolejna odsłona

  • 17.05.2019, 11:45
  • Piotr Janusz Tomasz
Zniszczyć Kościół - kolejna odsłona

Renata Beger zamierza smrodzić w powiecie złotowskim. Tak przynajmniej wynika ze słów protestujących, którzy nie chcą dopuścić do budowy ogromnej chlewni w Nowym Dworze. Oczywiście uspokajam, niniejszy felieton nie będzie o byłej działaczce Samoobrony, którą do polityki, na nasze nieszczęście, namówił kilka lat temu pewien mieszkaniec Krajenki. Pierwszeństwo należy się bowiem Tomaszowi Sekielskiemu – niekwestionowanemu bohaterowi europejskich marksistów, który przyłożył duchowieństwu tak solidnie, że aż Mariusz Leszczyński (złotowski Michnik) "zawył z przerażenia", po czym "wyskrobał" pełen fałszywej troski felieton.

 

Renata Beger, Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski zasłynęli w 2006 roku, "robiąc smród" wokół PiS. Chodzi o nagranie autorstwa dziennikarzy TVN i "polityczki" Samoobrony, które poprzedziło hiciora zatytułowanego "urodziny Hitlera 9 miesięcy później". Przypominam, że dokonane zostało ukrytą kamerą, a przedmiotem nagrania były negocjacje polityczne (zdaniem bohaterki i realizatorów dokumentu nosiły znamiona korupcji politycznej). Ich działania oraz aktywność Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego (i wielu innych uczciwych z PO/SLD/PSL) spaliły wówczas na panewce. "Kurwiki w oczach" prowokatorki nie spowodowały bowiem erekcji/reakcji w narodzie. Tłumy nie wyszły na ulice, by obalić rząd Kaczyńskiego za rzekomą korupcję. Na dodatek prokuratura umorzyła sprawę, nie dopatrując się znamion przestępstwa. Teoretycznie zatem nic się nie stało. Smród jednak pozostał, co pokazał papierek lakmusowy, a dokładnie kartka wyborcza, bo PiS z hukiem przegrał kolejne wybory.

 

Tomasz Sekielski ("niezależny dziennikarz wywodzący się z TVN") przez następne lata rozwijał swój talent, stając się prekursorem tego rodzaju dziennikarstwa. Jego determinacja została w końcu nagrodzona. Zwieńczeniem było zdobycie złotego runa (około 450 tysięcy złotych). To właśnie dzięki zebranym funduszom (razem z bratem) uwiecznił epokowe odkrycie, że ułamkowa część duchowieństwa posiada homoseksualne skłonności, które łączy z pociągiem seksualnym do nieletnich. W tym miejscu warto wspomnieć, że większość bohaterów filmu Sekielskiego (jeśli nie wszyscy) ma swoje CV zapisane w Instytucie Pamięci Narodowej. Oczywiście w dziale z TW.

 

Emisję superprodukcji Sekielskiego, która zatytułowana została "Tylko nie mów nikomu", poprzedziła potężna akcja reklamowa. Jej efekt był tak piorunujący, że nawet znajomi Mariusza Leszczyńskiego, i to zapewne jedynie po zobaczeniu zwiastuna, przestali chodzić do kościoła. Mniej zorientowanych informuję, że można o tym przeczytać w wyłyżeczkowanym przez złotowskiego Michnika felietonie. Sam film obejrzało w internecie 16 milionów osób. Oczywiście zręcznie zrobione "dzieło" spełnia oczekiwania przeciętnego Kowalskiego. Pozwala mu bowiem całkowicie wyłączyć myślenie. Wnioski po projekcji nasuwają się bowiem same. Dlatego nie mam wątpliwości, że doczekam się odcinka "Familiady", w którym na pytanie Karola Strasburgera o skojarzenie ze słowem ksiądz, najwyżej punktowaną odpowiedzią będzie: pedofil.

 

Od lat badam akta Instytutu Pamięci Narodowej. Wiem w jaki sposób UB/SB niszczyło najlepszych kapłanów i oddanych Bogu i Ojczyźnie świeckich. Przykładem ks. Jerzy Popiełuszko, który był torturowany i zamordowany przez sowieckie służby. Młodszym Czytelnikom wypada przypomnieć, że był to Kapłan Niezłomny, któremu komunistyczna propaganda zarzucała odprawianie seansów nienawiści, sugerowała związek z kobietą itp. Przykładem także tysiące innych bohaterskich księży. Na Krajnie, w kontekście walki z Kościołem, warto przytoczyć wytyczne funkcjonariusza Drozdowskiego, który nakazywał agenturze kompromitowanie kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego oraz samych księży. Należy dodać, że katalog metod był szeroki, a większość "newsów", które miały pogłębić niechęć wiernych do duchowieństwa, powstawała jedynie w wyobrażni funkcjonariuszy z Wydziału IV. Niestety skutecznymi realizatorami ich pomysłów byli (obok pożytecznych idiotów) m.in. TW, którzy w sposób bezwzględny niszczyli Kościół. Interesujące, że często były to osoby przebywające w bezpośrednim otoczeniu kapłanów. To także powinno być nauką dla współczesnego duchowieństwa, które m.in. w powiecie złotowskim nie stroni od pokazywania się w towarzystwie niewierzących katolików lub ateuszy. Mowa oczywiście o ludziach, którzy lansują program sprzeczny z nauką Kościoła: aborcję, promocję LGBT itp. Przy okazji zapraszam złotowskich duchownych do lektury felietonów/artykułów Mariusza Leszczyńskiego. Przypomnienia sobie tekstu, który bezpośrednio dotyczył ks. Kalinowskiego. Odkurzenia listu proboszczów złotowskich do pewnej redakcji...

 

Oczywiście żal mi ofiar pedofilów. Współczuję im z całego serca. Nie rozgrzeszam też w żaden sposób księży-homoseksualistów, którzy wśród duchownych stanowią jedynie ułamek procenta, że dali upust swoim dewiacjom. Stanowczo nie zgadzam się jednak na linczowanie całego Kościoła, bo jako człowiek wierzący jestem jego częścią. Mam prawo go bronić i zamierzam to robić. To obowiązek każdego katolika. Dość robienia smrodu wokół naszej wiary. Panie i Panowie lewaki, koniec harców. Non possumus. A może lepiej operować bliskim Wam językiem? Może wtedy lepiej zrozumiecie? Także no pasarán!

 

Na koniec przypominam, że film Sekielskiego dotyka niewielkiego obszaru występowania pedofilii. Pomija ją np. wśród nauczycieli, w świecie kultury (przypominam słynny przypadek "Polskich Słowików") lub w otoczeniu celebrytów. Interesujące, że nie słychać zapowiedzi, że będzie zbiórka i tego rodzaju dokument kiedyś powstanie. Nikt nie krzyczy, że jest potrzebny. Czy zatem zgwałceni przez celebrytów to gorszy sort ofiar? Chciałbym również przypomnieć panu Leszczyńskiemu, który z takim zaangażowaniem wtóruje lewackiej orkiestrze, że także na Krajnie tego rodzaju przypadki miały miejsce. Po wojnie urzędnik pochodzący z Zakrzewa zgwałcił dziewięcioletnią dziewczynkę, inny, pracujący w powiecie nakielskim, napastował seksualnie piętnastoletnią dziewczynkę z Lipki. Przypominam też, że w naszym regionie, i to w czasach III RP, u jednego z pedagogów znaleziono dziecięcą pornografię. Był wyrok, a po jego zatarciu dalsza praca w oświacie. Przypominam również, że świat dziennikarski nie jest wolny od pedofilii. Sprawa Jimmiego Savila z BBC jest tego najlepszym przykładem. To był szanowany i nagradzany dziennikarz... W tym momencie naszła mnie taka myśl. A może warto zastosować analogię, po którą tak chętnie sięgają niektórzy redaktorzy w przypadku Kościoła, i przyjrzeć się ludziom pióra? Oczywiście głównie tym wynoszonym na piedestał.

 

Piotr Tomasz

Krajeńskie Towarzystwo Historyczne

 

ps. Z filmu Sekielskiego wycięty został Marek Lisiński (występuje w zwiastunie). Jak podaje Wirtualna Polska: "były kontrowersje wokół niego. Władze diecezji płockiej, na terenie której mężczyzna w dzieciństwie został skrzywdzony przez duchownego, udostępniły fragmenty jego listów. Lisiński pisał w nich do biskupa płockiego, że jeśli Kościół wypłaci mu 200 tys. zł odszkodowania, zrzeknie się wszelkich roszczeń i zamknie fundację "Nie lękajcie się", którą założył, by pomagać ofiarom księży".

Piotr Janusz Tomasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (144)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 07.06.2019, 08:53
Ks. Zdzisław Witkowski przez władze kościelne został uznany winnym wykorzystywania seksualnego Marka Lisińskiego. Duchowny twierdzi jednak, że został wrobiony. Zarówno przez Lisińskiego, jak i przez władze diecezji płockiej. – Namawiali mnie, żebym się przyznał, bo inaczej zaszkodzę Kościołowi i biskupowi - mówi Wirtualnej Polsce duchowny. https://www.wp.pl/?s=https://w…
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 30.05.2019, 16:50
Sonda z humorem, która wiele, bardzo wiele wyjaśnia... https://www.youtube.com/watch?…
Ścier
Ścier 28.05.2019, 21:36
Ciekawe, że pod pana felietonami aż kipi. Cosik mi się zdaje, że zaczepiając czasami pewnego pana nazywanego tak przyrodniczo musi pan swoje odcierpieć.
Czy nie czas?
Czy nie czas? 28.05.2019, 20:16
Panie Piotrze Tomasz mam pytanie, czy nie czas skończyć z wzajemnym obrzucaniem się oskarżeniami dot pedofili. Bardzo szanuję pana świadectwo wiary i obronę ogromnej większości księży ale czy nie czas przejść do demokracji w której przestępców i tych co o przestępstwa pomawiają, rozlicza prokuratura i niezawisłe sądy.
Czy nie czas aby skończyć z dyskusją, która nie oddaje ducha prawdy po żadnej stronie. Ponad 138 komentarzy i może 30 kulturalnych reszta to wyzwiska i pogarda podszytą zepsuciem i złem która nie poprawi wizerunku o który Pan tak usilnie walczy. Jednym podstawowym Pana błędem jest odpowiadanie na pełne nienawiści komentarze także te dotyczące Pana osoby. Jeżeli pisze pan felietony niech pan oprawi je pięknym słowem kultury polskiej i nie komentuje go z nikim nawet z tymi pozytywnymi. W ten sposób przekaże Pan to co ujmie w felietonie lecz nie podsyci niewaiści do tematu wśród komentujących. Niech Pan uwierzy ale pokazane zło samo uderzy w tych których dotyczy. To ci którzy je sieją muszą zbierać swoje żniwo, nie ma sensu ich w tym wspomagać.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 28.05.2019, 21:13
Dziękuję za ten komentarz. Ma Pan rację, znaczna część wpisów (nie tylko pod zamieszczonym felietonem) ce***e agresywność. Z całą pewnością nie dotyczy to jednak moich komentarzy. Zamieszczam m.in. linki do felietonów pana Michalkiewicza, który trafnie naświetla pewne mechanizmy. Oczywiście wezmę pod uwagę Pana słowa. Pozdrawiam serdecznie.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 26.05.2019, 23:40
"Marsz nienawiści do Boga i chrześcijan pod patronatem prezydent Gdańska. Do obrzydliwego skandalu doszło podczas piątego Trójmiejskiego Marszu Równości, w którym wzięła udział i objęła patronatem prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Uczestnicy przygotowali prowokacyjną planszę, na której rysunek waginy zastąpił Najświętszy Sakrament." więcej: https://www.magnapolonia.org/m…
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 26.05.2019, 15:25
SEKS z dziećmi jest dla zdecydowanej większości Polaków nie do zaakceptowania. Dlatego pedofile i deprawatorzy za wszelką cenę próbują oswoić całe nasze społeczeństwo z pozostałymi zboczeniami i dewiacjami seksualnymi, aby ludzie zaakceptowali je jako coś normalnego i przestali na nie reagować. Dzięki temu Polacy mają stać się obojętni również wobec molestowania seksualnego dzieci.

W tym celu szczególnie promuje się w Polsce homoseksualizm, który jest z pedofilią ściśle związany. Polecam: https://stoppedofilii.pl/jak-o…
XD
XD 26.05.2019, 17:12
A poza tyn wszyscy zdrowi?
Angus
Angus 26.05.2019, 15:49
Uff, średniowiecze.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 28.05.2019, 14:28
"Jak tak dalej pójdzie, to hierarchia kościelna zostanie wyaresztowana albo pod zarzutem pedofilii, o jaką np. oskarżany jest kardynał Gulbinowicz, albo pod zarzutem tak zwanego „krycia” pedofilów, o co oskarżani są biskupi: Stanisław Gądecki, Sławoj Leszek Głódź – a przecież na nich się nie skończy, bo już coraz więcej dzieci sobie przypomina, że przed 30 laty były molestowane – a skoro tak, to przemysł molestowania, podobny do przemysłu holokaustu, ruszy pełną parą, zwłaszcza, że precedensowy wyrok niezawisłej sędzi Anny Łasik, zatwierdzony w apelacji, stwarza ofiarom – wszystko jedno; prawdziwym, czy fałszywym - nieograniczone możliwości finansowego szlamowania każdego, kogo tylko da się wyszlamować....:". Polecam felieton pana Michalkiewicza... http://www.michalkiewicz.pl/te…
Wierny
Wierny 26.05.2019, 11:14
Dzisiejszy list episkopatu do wiernych...
Tyle SŁÓW skruchy, wstydu, współczucia, tyle zapewnień, że zrobimy wszystko, aby nie dopuścić.. itd itp.
Tylko DZIAŁAŃ żadnych. Biskupi umaczani w to wszystko, którzy kryli, tuszowali, przenosili mają się świetnie i nic im nie zagraża!
Czyli jak bylo tak będzie.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 26.05.2019, 00:06
Prowadzona akcja propagandowa ma na celu wskazać jako sprawców tylko kapłanów katolickich (...). Powstają kolejne filmy, których produkcja wiąże się z wielkimi kosztami. Przeciwko Irlandii szły wielkie pieniądze, które stymulowały realizację antykatolickich programów. Warto zadać pytanie, kto finansuje te filmy, manifestacje, raporty i programy... Polecam felieton pani Kowalewskiej https://www.niedziela.pl/artyk…
Oj Piotrze, Piotrze
Oj Piotrze, Piotrze 26.05.2019, 01:27
Ty naprawdę Jesteś oderwany od rzeczywistości, zadufany w sobie, taki wiejski moralizator, który ma problem co zrobić z własnym życiem.
Stanisław65
Stanisław65 26.05.2019, 21:39
Szacunek za krótki wpis. To ja się "produkuję", a Ty ujmujesz to w kilku słowach. Super stwierdzenie. Te wszystkie krótkie komentarze, są najbardziej treściwe. Pozdrawiam.
?
? 25.05.2019, 21:40
A kto promuje zboczenia?
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 25.05.2019, 16:45
Coś dla promujących zboczenia: Chłopcy z Polski sprzedawani do agencji dla gejów https://gazetawroclawska.pl/ch…
Marek
Marek 25.05.2019, 14:56
Poglądy prawicowe, czy szerzej konserwatywne, z definicji są uznawane za niewiarygodne i godne potępienia. Drugi Lucyfer pokazuje palcem ofiarę wyznającą konserwatywny system wartości, czyli „hejtuje”, w języku postępowych ośrodków i naukowców. Namierza się kandydata i rzuca tłumowi na pożarcie, aby oszołoma, faszystę lub innego „homofoba” poddać takiej obróbce, która wybije mu z głowy niemodne poglądy. W naszych polskich realiach działa to dwustronnie, z reguły zlecenia wykonuje GW albo TVN wsparte „ekspertami”, ale dopiero udział „zachodniej prasy”, ewentualnie instytucji, odpala pedagogikę wstydu z pełną mocą.
AAA
AAA 27.05.2019, 14:09
Lewandowski!? Czuc cie.
My Naród
My Naród 25.05.2019, 07:50
Ci "ksieza" z towarzyszowego filmu to TW SB..Tacy jak bolek czy stokrotka.
do naroda
do naroda 25.05.2019, 10:38
Taaa, pewnie, w takim razie wszyscy ich zwierzchnicy w Kosciele i wszyscy biskupi, którzy ich przenosili do innych parafii również!
do narod
do narod 25.05.2019, 11:47
Do psychola marsz !!!
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 24.05.2019, 23:57
"Gazeta Polska Codziennie" podała nazwiska czterech działaczy PO, którzy zostali skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwa seksualne wobec nieletnich. https://wiadomosci.wp.pl/gazet…
Waldek
Waldek 24.05.2019, 12:19
Popieranie takich formacji jak Konfederacja to w gruncie rzeczy popieranie Koalicji Europejskiej czyli Platformy Obywatelskiej. To zabiera głosy nam, te głosy może nic nie będą znaczyły i będą tworzyły strefę, która nie jest zdolna do koalicji i ułatwi sytuację totalnym opozycjonistom, z którymi tak ciężko musimy walczyć.
Jankes
Jankes 24.05.2019, 09:07
Nie mogę zrozumieć dlaczego dopiero za obecnej władzy ruszyła sprawa tych dwóch księży od Sekielskiego???? Dwie kadencje Platformy Obywatelskiej (8 lat) ofiara nie czuła potrzeby załatwienia tego problemu? Ciekawe czy kolejny rząd zbierze pretensje od ofiar pederastów czy pedofili za ofiary, które obecnie milczą?
Polak
Polak 24.05.2019, 22:38
Jankes, uważasz, że skoro przez 8 lat tego nie naglasniano, to teraz też nie ma sprawy, wszystko trzeba zatuszować, jak by nie było problemu? I dlaczego cię interesują tylko dwie kadencje PO? Wiele ofiar już dużo dłużej się z tym zmaga, wiec dlaczego nie wymieniasz czasu przed rządami PO?
Prawda jest taka, że problem narasta od dawna, a ludzie są coraz bardziej rozżaleni bezkarnoscią księży, a jeszcze bardziej ukrywaniem tego przez hierarchów.
Dlaczego właśnie teraz ta bańka pękła?
Ano może dlatego, że Kosciol za bardzo się zaangazowal w pisowska politykę, chcąc dyktować styl życia nawet niewierzącym?
Polak
Polak 24.05.2019, 22:57
...cd. A jeszcze ciekawsze jest dla mnie, dlaczego uważasz, że to rząd zbiera pretensje od ofiar? Wedlug mnie, ofiary mają pretensje do oprawców i itych ludzi w Kosciele, ktorzy tych oprawców ukrywali. Nie słyszałem w filmie pretensji do PIS...
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 24.05.2019, 10:08
Odpowiedz księdza https://youtu.be/ngaTYKPkI4i
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 23.05.2019, 23:24
Najnowsze aktualności lokalne zawierają wypowiedzi księży na temat filmu Sekielskich. Smutne. Duchowni bowiem powinni unikać tego pisma. Świadczy o tym chociażby list złotowskich proboszczów z 2012 roku, w którym napominano, że "rolą mediów jest przede wszystkim dociekanie obiektywnej prawdy, a nie opierając się na wątpliwych źródłach informacji, bez starannego i rzetelnego sprawdzenia tych szerzenie kłamstw i oczernianie w ten sposób niewinnych osób". Zapominalskim przypominam, że list (odczytany we wszystkich złotowskich kościołach) odnosił się do rzekomego lokowania parafialnych pieniędzy w Amber Gold (tytuł artykułu "Proboszcz utonął w złocie") i kończył się słowami "ze smutkiem stwierdzamy, że „aktualności lokalne (własność Mariusza L.) niestety nie zawsze dbają o prawdziwość, staranność i rzetelność przekazywanej informacji".
W.
W. 24.05.2019, 08:44
I to pan wydaje opinię o tym, co nasi duchowni POWINNI, a czego nie i z kim mogą rozmawiać! Pana mania wielkości na szczęście nie robi wrażenia na innych, w tym duchowienstwo. Powoływać się na list z 2012 r.! Proszę poszukać dokładnie, może znajdzie pan tez coś z poprzedniego tysiąclecia.
Panu Tomaszowi nie podoba się gazeta, Zapewne teraz, skoro tupnąl nóżką, to wszyscy duchowni z powiatu wycofaja swoje wypowiedzi i wydadzą oświadczenia we właściwych jedynie słusznych mediach prawicowych.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 24.05.2019, 09:57
Przypominam też aborcyjny wiec ( w tej kadencji), na którym pojawiło się logo Złotowianki. Mogę tak długo.
mINIMNIN
mINIMNIN 23.05.2019, 23:41
Proboszcz z Rocha ich nie cierpi
Figo
Figo 24.05.2019, 09:02
Nie tylko on, wielu tego nie okazuje w żaden sposób.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 23.05.2019, 12:39
Polecam felieton pana Latkowskiego. https://www.wprost.pl/blogi/sy…
Jarek marek
Jarek marek 23.05.2019, 12:30
Przypomnij sobie jak złapany został nauczyciel zwykły człowiek czy za przeproszeniem robol osoba pracująca z młodzieżą rehabilant za pedofilie to zostali od razu ukarani i odsunieci z pracy a czarne kruki w nagrodę z miasta na wieś aby mogli dalej się leczyć jako terapia prawda boli
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 23.05.2019, 12:50
Doprawdy? To przypominam nauczyciela, w którego kompie była dziecięca pornografia. Był wyrok, zatarcie i...wygrany konkurs na dyrektora. W jakim to powiecie było?
Stanisław65
Stanisław65 23.05.2019, 10:01
Witam Wszystkich. UWAGA!!! Pan Piotr „strasznie się zdenerwował”, strasznie to mało powiedziane (zwłaszcza ostatni wpis z godz. 6:47). Chyba nie wytrzymał ciśnienia i wydał „Ostateczne Oświadczenie”. Postaram się Wam TO COŚ przetłumaczyć na „lewacki język”.
Oświadczenie brzmi mniej więcej tak: „To jest moja mowa końcowa. Wara „wstrętnym lewakom”, komuchom, SB-kom, i wszystkim innym co mnie nie popierają od mojego – jedynie słusznego – felietonu. Od tych poprzednich i tych co napiszę w przyszłości – TEŻ WARA. Jasne? Jestem jedynym Naczelnym historykiem na cały powiat, jedynym Polskim Katolikiem, co ma Boga w sercu - przez „duże B”. Nawiasem mówiąc lewak nie może być katolikiem i chodzić do kościoła. Jestem Największym Narodowcem w naszym powiecie (i pilskim też) i mam jedynie słuszne poglądy – WARA od nich. Więc zakazuje „lewakom” i innym tej maści, odpisywanie, komentowanie Moich SUPER felietonów. Koledzy Narodowcy, gdzie jesteście? Tylko Wy możecie komentować moje felietony. Wszystko przez tego administratora z pzl24.pl, no i oczywiście przez Tuska i osiem lat rządów PO-PSL. Do boju”.
ps. Panie Piotrze, jestem od lat człowiekiem „gorszego sortu”, jeżdżę na rowerze – to też ponoć źle, bronię słabszych, chodzę do kościoła, modlę się do Boga i jestem lewakiem. Nie wstydzę się swoich poglądów.
Ludziska jestem z WAS DUMNY. Nie ma przyzwolenia – w przestrzeni publicznej – na te BZDETY. Pozdrawiam wszystkich.
lewak
lewak 23.05.2019, 19:55
Do Stanisław65 i innych. Komentarz trafiony w punkt. Piotruś Tomaszek popłynął.
do Stanisław65
do Stanisław65 23.05.2019, 15:00
NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ!
do pędraka
do pędraka 23.05.2019, 10:27
podpisz się dupku bo wypacasz się codziennie jak taki pędrak bezimienny. Choć oglądając twój profil to jesteś małym zboczkiem i może dla tego nie chcesz się podpisać
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 23.05.2019, 06:47
Nie cichnie klangor wywołany emisją filmu panów Sekielskich, którzy ukrytą kamerą sfilmowali rozmowy ofiar molestowania, które przypomniały sobie o swoich przeżyciach akurat teraz, kiedy pan Sekielski się z nimi skontaktował i przeżywają traumy, przy okazji sztorcując swoich pedofilów. Tak się składa, że byli oni tajnymi współpracownikami Służby Bezpieczeństwa, co rzuca pewne światło na źródło inspiracji panów Sekielskich, a przy okazji skłania do podejrzeń, że Służba Bezpieczeństwa nadal istnieje jak gdyby nigdy nic i nadal inspiruje, a być może nawet finansuje rozmaite przedsięwzięcia. Chociaż źródeł finansowania może być więcej, na przykład – Fundacja Batorego, która przekazuje pieniądze starego grandziarza dla jego kolaborantów pracujących przy przekształcaniu historycznych narodów europejskich w tak zwany nawóz historii. Więcej: http://www.michalkiewicz.pl/te…
W.
W. 23.05.2019, 09:42
Takimi bredniami juz niczego pan nie zdziała. Żałosne i zarazem chamskie są te proby wmawiania ludziom aż takich głupot!! Tajni wspolpracownicy SB!!!! Pomyśl pan zanim zaczniesz powtarzać takie farmazony! Moze sami sprawcy też są jacyś podstawieni przez Bog wie kogo??
Z problemem pedofilii wśród ksiezy zmaga się Kościół na calym świecie Od dawna wierni o tym mówią. Pewnie ci nasi "tajni wspolpracownicy" byli wysylani na wszystkie kontynenty!! xD
Szkoda słów.
"Po trupach do celu" obronić "dobre imie" nawet księży pedofilów choćby za cenę podlego kłamstwa i dalszego poniżania ofiar!!
A przecież nie chodzi o wszystkich księży, tylko o tych, ktorzy nie powinni nimi byc! Może tym problemem jest to, że zbyt wielu biskupow wiedziało o procederze? Zamiast robić takie "uniki" Kościół w Polsce powinien stanąć w prawdzie, usunąć wszystkich sprawców i osoby, które o tym wiedzialy. Takze wśród biskupów. Dzięki temu być moze daloby się odzyskać zaufanie wiernych. I mam nadzieję że tak będzie.

Pozostałe