Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Złotowskie CKZiU z dofinansowaniem z programu WRPO

Podziel się
Oceń

Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy to działanie w ramach programu WRPO 2014+, w ramach którego dziewięć placówek oświato-wych, w tym złotowskie CKZiU, otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę około 6,5 mln zł. Umowy z beneficjentami, w imieniu zarządu województwa, podpisał Jacek Bogusławski, czło-nek zarządu województwa wielkopolskiego.

Celem projektu jest inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie. W ramach realizowanych projektów podejmowane będą działania ukierunkowane na lepsze dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwianie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.

- Szczególnie chodzi o poprawę zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek kształcenia zawodowego, w szczególności poprzez podniesienie ich kwalifikacji zawodowych. Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, w tym również młodocianych pracowników, nauczycieli kształcenia zawodowego, instruktorów praktycznej nauki zawodu szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, nauczycieli i specjalistów z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne oraz ich organów prowadzących, Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i innych zespołów realizujących zadania CKZiU – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Wśród jednostek objętych programem znalazło się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

- Głównym celem Projektu jest przygotowanie 300 uczniów CKZiU pod kątem potrzeb rynku pracy poprzez zdobycie kwalifikacji poszukiwanych przez lokalnych pracodawców, potwierdzonych zaświadczeniem lub certyfikatem. Realizacja celu zostanie osiągnięta poprzez zakup sprzętu jak również profesjonalne przygotowanie kadry nauczycielskiej, która następnie zdobyte doświadczenie będzie przekazywała młodzieży – tłumaczy Andrzej Hencel, dyrektor CKZiU w Złotowie.

Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 90%.

 



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Większość inwestycji była przygotowana przez byłego burmistrza, obecna burmistrz lansuje się na tym, nic innego dla Jastrowia nie robi, lansuje się sweet fociami z suszonymi zębami. Zebrało się Towarzystwo Wzajemnej Adoracji razem się popierając, szczególnie w braniu pieniędzy (Winkowska 20 tys. zł miesięcznie, prawie jak premier) Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Rada Miejska jednogłośnie poparła burmistrz Ewę Winkowską. Absolutorium za wykonanie budżetu 2025 przyznane Autor komentarza: kind Treść komentarza: jest na olx oferta więc pewnie tak. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:48 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Bartas Treść komentarza: Jechałem, super sprawa! Gratulacje! Ruch rowerowy już jest!🤩 Momentami pozostaje do wyrugowania barszcz Sosnowskiego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:35 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Majk Treść komentarza: Możliwe, że skończy się segregacja wiernych.. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:18 Źródło komentarza: Zmiany w parafiach powiatu złotowskiego. Nowi proboszczowie i przejścia na emeryturę Autor komentarza: Tiry aby sie wyminąć to jak? Treść komentarza: Drzewa nad drogami chocby po jednej stonie powinny byc wyciete aby poszerzyc drogi bo na dzisiejsze czasy sa po prostu za waskie. Nowe drzewa sadzić ale za rowami a nie tuz przy drodze Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:23 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Ekolog Treść komentarza: Tylko nie obcinać tych drzewek jak w Złotowie przed sądem a dużo podlewać deszczówką . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:52 Źródło komentarza: V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa
Reklama
Reklama
Reklama