Złotowskie CKZiU z dofinansowaniem z programu WRPO

  • 04.05.2019, 13:38 (aktualizacja 04.05.2019, 13:44)
  • Klaudiusz Z. Barabasz
Złotowskie CKZiU z dofinansowaniem z programu WRPO
Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy to działanie w ramach programu WRPO 2014+, w ramach którego dziewięć placówek oświato-wych, w tym złotowskie CKZiU, otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę około 6,5 mln zł. Umowy z beneficjentami, w imieniu zarządu województwa, podpisał Jacek Bogusławski, czło-nek zarządu województwa wielkopolskiego.

Celem projektu jest inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie. W ramach realizowanych projektów podejmowane będą działania ukierunkowane na lepsze dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwianie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.

- Szczególnie chodzi o poprawę zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek kształcenia zawodowego, w szczególności poprzez podniesienie ich kwalifikacji zawodowych. Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, w tym również młodocianych pracowników, nauczycieli kształcenia zawodowego, instruktorów praktycznej nauki zawodu szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, nauczycieli i specjalistów z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne oraz ich organów prowadzących, Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i innych zespołów realizujących zadania CKZiU – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Wśród jednostek objętych programem znalazło się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

- Głównym celem Projektu jest przygotowanie 300 uczniów CKZiU pod kątem potrzeb rynku pracy poprzez zdobycie kwalifikacji poszukiwanych przez lokalnych pracodawców, potwierdzonych zaświadczeniem lub certyfikatem. Realizacja celu zostanie osiągnięta poprzez zakup sprzętu jak również profesjonalne przygotowanie kadry nauczycielskiej, która następnie zdobyte doświadczenie będzie przekazywała młodzieży – tłumaczy Andrzej Hencel, dyrektor CKZiU w Złotowie.

Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 90%.

 

Klaudiusz Z. Barabasz

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe