Nauczyciele strajkują – egzaminy gimnazjalne zgodnie z planem

  • 09.04.2019, 19:44 (aktualizacja 13.04.2019, 18:10)
  • Klaudiusz Z. Barabasz
Nauczyciele strajkują – egzaminy gimnazjalne zgodnie z planem
Od poniedziałku złotowskie szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej Związku Nauczycielstwa Polskiego. Na budynkach placówek oświatowych zawisły flagi z logo ZNP oraz banery lub plakaty informujące o trwającym strajku.

Z relacji przewodniczącego komitetu strajkowego w złotowskiej SP nr 1 Mariusza Ziatyka wynika, że udział w strajku bierze ponad 90% nauczycieli. - Rodzice wykazali się solidarnością z pracownikami szkoły. Tylko nieliczni w ciągu dwóch dni przyprowadzili tam swoje pociechy. Szkoła zorganizowała dla nich zajęcia opiekuńcze, standardowo wydawane są również obiady w szkolnej stołówce - mówi Mariusz Ziatyk.

W Szkole Podstawowej nr 2 do strajku nie dołączyło tylko 2 nauczycieli. Jedno dziecko zjawiło się we wtorek na zajęciach lekcyjnych, dzięki czemu nie było problemu z zapewnieniem mu opieki. Dyrektor szkoły Beata Buczkowska-Linke oznajmiła, że nie jest zagrożone przeprowadzenie rozpoczynającego się w środę egzaminu gimnazjalnego.

Do strajku przystąpiła też Szkoła Podstawowa nr 3. Udział w nim bierze 40 nauczycieli. Szkolna świetlica oferuje opiekę dla wszystkich przyprowadzonych dzieci. Egzamin gimnazjalny odbędzie się według planu.

W Zespole Szkół Ekonomicznych za strajkiem opowiedziało się ponad 80% nauczycieli. 8 osób, które nie przystąpiły do protestu prowadziło obowiązkowe zajęcia lekcyjne, dzięki czemu przez pierwsze 2 dni jedynym utrudnieniem dla uczniów był zmodyfikowany plan lekcji. Jednak od środy wszelkie zajęcia zostały odwołane, prowadzone będą tylko zajęcia dydaktyczne dla klas maturalnych.

I. Liceum Ogólnokształcące oferuje zajęcia dla uczniów, którzy zdecydują się przyjść do szkoły podczas strajku. Prowadzone one są przez 2 nauczycieli, którzy nie przystąpili do akcji protestacyjnej.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prowadzone są obowiązkowe zajęcia dla klas maturalnych oraz nieobowiązkowe lekcje dla reszty uczniów. Na czas strajku szkoły w Jastrowiu i w Złotowie przy ul. 8 Marca 5 są zamknięte. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Złotowie przy ul. Norwida 10.

Do strajku przystąpiły również złotowskie przedszkola. Jedyną placówką, która nie bierze udziału w akcji protestacyjnej jest Zespół Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie.

Klaudiusz Barabasz

Klaudiusz Z. Barabasz

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (236)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tolek
Tolek 07.09.2019, 14:19
Chodzą słuchy że od października wznowienie strajku
My Naród
My Naród 20.04.2019, 07:10
Poparcie "elit",koderastwa,totalnej opozycji i zaprzyjaźnionych mediów TVN ,Polsat ,RMFFM,radio ZET,TOK FM, Gazeta WYBORCZA , der FAKT, der NEWSWEEK itd itp
, głównego podpalacza i podjudzacza bojówek broniaża doprowadziło tych inteligentnych inaczej bojówkarzy pod mur i nad przepaść
POLAK
POLAK 18.04.2019, 18:47
Do my naród . IDIOTA
to ja
to ja 18.04.2019, 11:40
drogi uczycielu jak ci sie nie podoba oburzenie rodziców to napluj na rodzica, zwyzywaj i otocz go czarnym szpalerem, wtedy zrozzumie o co ci chodzi
Złotowiak
Złotowiak 17.04.2019, 20:50
Jeżeli nauczyciel odchodzi od ucznia, to znaczy, że minął się z powołaniem i powinien zmienić pracę!
Jasne
Jasne 17.04.2019, 21:43
A jeżeli górnik w czasie strajku "odchodzi" od węgla to też minął się z powołaniem, a jesli policjant idzie na L-4 czyli odchodzi od pilnowania porządku, to też powinien zmienić pracę, taka twoja logika. I tylko nie wymieniaj tu przykładu pielęgniarek, bo w przypadku strajku nauczycieli niczyje życie nie jest zagrożone.
Sybian
Sybian 18.04.2019, 09:56
zamień się nauczycielu z górnikiem który pracuje na przodku to pogadamy twoja logika jest tyle warta co wasz ten cały strajk jak zwykle kosztem innych w głowach.się wam poprzewracało jak źle to do marketu albo na budowę
Wide
Wide 17.04.2019, 17:32
Myślę że nauczyciele mają prawo do strajku ale to co dzisiaj pokazała Gasiuk Pichowicz w Warszawie podczas protestu nauczycieli to nic innego jak wściekła polityka przeciw PiS. Ona tak się rozpędziła że wnet wykrzyczała by że ci co przyszli na protest zostali nauczycielami z winy PiSu. To się w głowie nie mieści jak można być tak głupim po studiach. Rzeczywiście że ci co się nie uczyli na taką degrengoladę podszytą nienawiścią do Polaków i polskich rolników nigdy by nie wpadli.
Jeżeli ten strajk ma jeszcze cokolwiek wspólnego z interesem nauczycieli to chyba tylko to że oni są tubą Opozycji.
mogli też się wykształcić
mogli też się wykształcić 17.04.2019, 15:23
Nauczyciele,nie czytajcie w ogóle tych PiS-owskich komentarzy.Nie uczyli się a kupili laptop za 500+ i z zazdrości atakują dosławnie wszystkich.Patologia .
My Naród
My Naród 18.04.2019, 15:39
Dlaczego wszyscy pijacy, oszuści, belfry , malwersanci i agenci obcych wywiadów tak nienawidzą PIS
;lkjydhgn
;lkjydhgn 20.04.2019, 12:30
Może dlatego, że w odróżnieniu od trzeźwych zwolenników potrafią myśleć?
Wykształcony
Wykształcony 18.04.2019, 06:00
Patologią jest system w którym pracując 40 gh tygodniowo zarabiając podobne pieniądze co nauczyciel nie mogę sobie pozwolić na dwutygodniowe odejście od pracy. Szef by mnie zwolnił. Nauczycielom się po prostu poprzewracało w głowie. Jak wam tam źle szukajcie innej pracy. To system cały ten związek solidarności jest do likwidacji. Jesteście 700 tys armią roszczeni-owców którzy na siłę chcą nam wmówić że kosztem innych wam mają dać 1000 zł podwyżki. Państwo powinno już dawno wywalić tą waszą kartę nauczyciela i zwolnić połowę z was a nie trzymać na siłę i dawać te 16 czy 18gh pracy. Pracowalibyście jak pozostali 40 gh mieli jedną przerwę i do domu. To wstyd,że kosztem rodziców i ich dzieci spowodowaliście taką sytuację w Polsce.
Adrian
Adrian 18.04.2019, 08:14
A kto tobie broni zmienić pracę na jakąś normalną żeby sobie pozwolić na dwutygodniowy urlop Królu Ambicji?
Niestety chyba niewiele osób chciało by być takim matołem bez wykształcenia jak ty więc zwalnianie połowy nauczycieli nie wchodzi w grę.
budowlaniec
budowlaniec 18.04.2019, 10:01
te nie bądź taka/taki cwany bo jak by naprawdę was pozwalniani to byś ta trzęśli ***mi a jak by trzeba pójść do prywaciarza na 40 godzin to byście przejrzeli na oczy Królami roszczeniowej ambicji to można właśnie was nazwać matołku
w
w 17.04.2019, 16:48
sieraś ile w tobie pogardy nienawistnikui,
JK
JK 17.04.2019, 15:42
To w większości piszą trolle opłacane przez rząd kasą, ktorej "nie ma" dla nauczycieli. PiS zwiększył teraz naklady na internetowych propagandziarzy.. Tak czy inaczej nie warto czytać
tesk
tesk 17.04.2019, 15:09
Są miasta gdzie od nowego roku powiedzą do widzenia zadymiarzom. Szkoły chcą mieć renomę a nie bałagan polityczny.
patron
patron 17.04.2019, 14:52
Gdzie nie spojrzysz to przywódca strajku nauczycielskiego to kodziarz albo platformiarz albo ateista.Myślę że dla rodziców jeden wniosek- uciekać do szkoły gdzie tego bajzlu nie ma. Czyli np szkoła katolicka.
GH
GH 17.04.2019, 10:12
jeśli ta schetynowska ekipa nie chce wystawić ocen to powinna zwrócić pieniądze za 3 lata a przynajmniej za okres w którym nie wystawiono ocen
Redrych
Redrych 17.04.2019, 08:45
Ministerstwo w porozumieniu z samorządami powinno podjąć decyzję o wszczęciu procedury zwolnień wśród nauczycieli. Jeśli uważają, że mało zarabiają to najwyraźniej trzeba ich zacząć zwalniać z pracy. W innych zawodach jest nie do pomyślenia żeby przez dwa tygodnie nie przychodzić do pracy. Kosztem milionów rodziców i ich dzieci ten cały strajk został zaplanowany. Nauczycielu jeśli masz honor to się po prostu zwolnij i pracuj w innym zawodzie. Niech góra za nich podejmie te decyzję bo najwyraźniej oni sami się tego boją.
Geniusz
Geniusz 17.04.2019, 00:09
Przerwać strajk, i uczyć. Na pół gwizdka. I to wystarczy, by wszyscy się zesr... Ha, ha...
brunerski
brunerski 17.04.2019, 12:42
Większość uważa że oni od dawna uczą na pół gwizdka... a podwyżka ma to właśnie zmienić / "podnieść jakość edukacji"
Złotów z nauczycielami
Złotów z nauczycielami 16.04.2019, 15:04
Brawo nauczyciele! Nie poddawajcie się!
ha ha ha
ha ha ha 16.04.2019, 20:25
Serio wierzysz że coś ugrają? Z dnia na dzień coraz gorzej to wygląda. Będą mieli szczęście jeśli obędzie się bez pozwów sądowych od w...ch rodziców, jeśli dostaną choć połowę pensji i ostanie się Karta Nauczyciela. Choć przeczuwam, że PiS im "podziękuje" reformując oświatę po swojemu :)
Złotowiak
Złotowiak 15.04.2019, 17:10
Panie Ministrze Ziobro do roboty i tego komunistycznego GNOJA broniarza aresztować natychmiast.Za szczucie na uczniów i ich rodzin won !!!!
Absolwent
Absolwent 15.04.2019, 13:06
Dziękuję nauczycielom za dzisiejszy egzamin mojego dziecka. Dzisiaj przeczytałem prześcieradło gdzie ktoś uzurpuje sobie moje poparcie jako absolwenta. Niestety nie popieram roszczeń części strajkujących nauczycieli.
PI
PI 15.04.2019, 10:45
Z poszczególnych gmin docierają do nas informacje dotyczące deklaracji samorządowców, którzy chcą zrekompensować strajkującym działaczom ZNP ich straty finansowe z tego okresu. Dyscyplina finansów publicznych zdaje się nie dopuszczać takiej możliwości, ale…. W związku z tym proponujemy przygotowanie na taką ewentualność.

Po pierwsze powinniśmy w swoich szkołach zażądać regulaminu wynagradzania nauczycieli. A szczególnie regulaminu przyznawania nagród oraz dodatków motywacyjnych. Należy bowiem założyć, że w dniu dzisiejszym ich brzmienie nie dopuszcza możliwości przyznawania dodatkowego wynagrodzenia za bliżej nieokreślone zasługi wynikające z udziału w strajku.

Po drugie musimy dotrzeć do lokalnych samorządowców – szczególnie radnych – z konkretnym żądaniem blokowania ewentualnych planów rekompensowania utraconych w czasie strajku wynagrodzeń. Prawdopodobnie (nie znamy do końca pomysłów poszczególnych gmin i powiatów) planowane dodatkowe wynagrodzenia będą wymagały przesunięć w budżetach jednostek samorządu i wówczas zablokowanie ich będzie możliwe podczas głosowania na sesjach. Jako wyborcy mamy prawo domagać się by radni reprezentowali nasze interesy, a nie własne pomysły na polityczne życie.

Po trzecie, w przypadku gdyby doszło jednak do złamania dyscypliny finansów publicznych - tutaj dowodem na to złamanie będą dokumenty w postaci obowiązujących obecnie regulaminów wynagradzania – zawiadamiamy odpowiednią terytorialnie Regionalna Izbę Obrachunkową, która dysponuje narzędziami kontrolnymi w stosunku do lokalnego samorządu.

EMMA
EMMA 15.04.2019, 09:02
UWAGA.
Nauczyciele powołują się na Markety i wasze cudowne życie.
Szanowni sprzedawcy nie tylko na kasach powiedzcie jak tam jest faktycznie z płacą, urlopami i 16-toma dodatkami.
Postawcie kosze na żywność dla ubogich nauczycieli.!!. Im się też należy.
set
set 15.04.2019, 08:13
Nauczyciel to komuna pełną gębą. Strajkować ze szkodą dla własnych uczniów aby zaburzyć egzaminy? Tak robi nauczyciel?
Mobilizacja
Mobilizacja 14.04.2019, 22:41
Koleżanki i koledzy, musimy się jutro zmobilizować i nie dopuścić do egzaminów. Zablokujmy łamistrjków, którzy przyjdą na egzaminy.
do idioty pt. Mobilizacja
do idioty pt. Mobilizacja 14.04.2019, 23:18
Trollu, żaden nauczyciel by tego nie napisal, co chcesz sprowokować?. Przyjmij do pustej glowy, że również strajkujacy nauczyciele gotowi są nadzorować egzaminy, jesli komisje nie będą kompletne. Odpuść sobie te zagrywki prymitywny fejkotwórco, bo niczego nie zdziałasz, ani tu, ani nigdzie indziej.
do do idioty pt Mobilizacja
do do idioty pt Mobilizacja 15.04.2019, 07:24
To jednak nie jest jedyny nieprzyjemny incydent podczas strajku nauczycieli. W jednej z sosnowieckich szkół protestujący nauczyciele utworzyli “czarny szpaler” dla pracowników placówki, którzy nie uczestniczyli w manifestacji i poszli pilnować uczniów podczas egzaminów – informowała “Gazeta Wyborcza”.PS. Po samym tytule komentarza widać ile w was jest pogardy, która się przy okazji nerwowości udziela.
żaden?
żaden? 15.04.2019, 07:20
Aktywiści w pewnym momencie zdecydowali się na puszczenie na cały głos odgłosów trzody chlewnej, co spotkało się z aprobatą nauczycieli szkoły. Wszystko to odbywało się w czasie, kiedy niczemu winni uczniowie gorzowskiego gimnazjum pisali bardzo ważne dla nich testy gimnazjalne.

GANTA
GANTA 14.04.2019, 10:20
80% mieszkańców ogląda tzw. TVP PIS bo jak widać dużo o tym wiecie, lecz 20 % ogląda TVN POKO i śpiewa im pieśni oddania i uwielbienia. Tak wasza nauczycielska bieda jest ogromna i widoczna na co dzień. Wasze żądania i wasz atak wymierzony jest przeciw rodzinom które wyznają wiarę przeciw im dzieciom co jak widzimy wykorzystuje osławiona przez TVN WIOSNA Biedronia. Ten atak na Kościół i wiernych to RASIZM skierowany przeciw większości Polaków. Wasz strajk polityczny rozlewa się na struktury wrogie Polsce, przykład Pan Kramek z jego mocodawcami. Czy wy tego nie widzicie.
Strajkujący nauczyciele ZNP wstydźcie się, dzieci patrzą i się śmieją a ich rodzice dziwią. Skoro tak wam biedą dokucza róbcie to co inni, idźcie do MOPSu, tam chodzi wielu rodziców dzieci których uczycie i nie mówcie że chodzą tam bo nie chce im się robić. Dobrze wiecie że większość z nich zarabia najniższą krajową i to nie wystarcza na potrzeby rodzin z różną ilością dzieci. Oni nie śpiewają pieśni chwalebnych dla TVP INFO bo oni mają godność.
Głosujcie na dziadków z PRL oni wam dadzą.
Najgorsze jest to że dzieci które macie uczyć nie znają tamtego okresu za którym tak tęskni Pan Broniarz.
Wielkopolanin
Wielkopolanin 15.04.2019, 05:15
Jak widac tvp propaganda zrobila ci wode z mozgu !!!! Piszesz dokladnie jak to czynia twoi polityczni nieudacznicy ! Powiedz cos od siebie !!! Zwroc uwage jak twoi polityczni klakierzy mocno podzielili narod i zasiali w nim nienawisc a ty jestes dokladnym tego przykladem !

Pozostałe