Młodzi muzycy opanowali salę ZCAS

  • 03.02.2019, 20:28 (aktualizacja 03.02.2019, 22:20)
  • Klaudiusz Z. Barabasz
Młodzi muzycy opanowali salę ZCAS
W sobotę w sali Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się tradycyjny coroczny koncert uczniów Szkoły Muzycznej CASIO. Warto było zasiąść na widowni i posłuchać wielkich przebojów w wykonaniu początkujących muzyków

W pierwszej części występowały dzieci i młodzież uczące się gry na instrumentach pod kierunkiem Antoniego Karbowskiego (instrumenty klawiszowe, gitary, saksofon, flet, perkusja). Była to dla najmłodszych adeptów grania dobra okazja do oswojenia się ze sceną i publicznością, czyli ze związaną z tym tremą. Ze sceny popłynęły nuty znanych przebojów, a na twarzach widowni złożonej głównie z rodziców rysowało się wzruszenie.

Druga część koncertu to znane przeboje w wykonaniu nieco starszej młodzieży prowadzonej w klasach gitarowych przez Marcina Niewęgłowskiego, doświadczonego muzyka, kompozytora, laureata kilku ogólnopolskich konkursów i festiwali, byłego członka m.in. zespołu Czerwone Gitary oraz Trzy Gitary. Podczas koncertu wspierał swoich uczniów grą i śpiewem. Podobnie jak gość specjalny koncertu Damian Michalski, znany m.in. jako charyzmatyczny wokalista zespołów Nadmiar, Opiłki i legendarnej grupy TSA, czy z udziału w programie The Voice of Poland. Tym razem zasiadł za perkusją.

Dla młodych złotowskich muzyków gra w takim składzie była prawdziwą nobilitacją. Kilka przebojów wywołało wielki aplauz na widowni. Na szczególną uwagę zasługują „London Calling” z repertuaru The Clash z solówką gitarową Bartłomieja Jarocha i akompaniamentem basowym Michała Markowskiego, utwór zespołu Whitesnake „Here I Go Again” – Anna Hałasowska (gitara), Marta Kosiba (fortepian i spiew) i Klaudiusz Barabasz (gitara basowa) oraz „Shallow” duetu Lady Gaga / Bradley Cooper wykonany w tym samym składzie, ale tym razem z Martą Kosibą w wokalu i na gitarze prowadzącej.

Na zakończenie koncertu organizatorzy przygotowali niespodziankę – wykonany w duecie Marcin Niewęgłowski (gitara), Damian Michalski (saksofon) przebój „Purple Rain” Prince’a.

Dziękując muzykom za grę oraz publiczności za udział, Antoni Karbowski zapowiedział kolejny koncert na kwiecień-maj tego roku.

(kb)

Klaudiusz Z. Barabasz

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wawer
wawer 04.02.2019, 11:20
szkoda że nie było żadnych informacji zapowiadających to wydarzenie , Damiana na perkusji bym posłuchał :)
ed
ed 04.02.2019, 00:36
gdzie film!

Pozostałe