Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi muzycy opanowali salę ZCAS

Podziel się
Oceń

W sobotę w sali Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się tradycyjny coroczny koncert uczniów Szkoły Muzycznej CASIO. Warto było zasiąść na widowni i posłuchać wielkich przebojów w wykonaniu początkujących muzyków

W pierwszej części występowały dzieci i młodzież uczące się gry na instrumentach pod kierunkiem Antoniego Karbowskiego (instrumenty klawiszowe, gitary, saksofon, flet, perkusja). Była to dla najmłodszych adeptów grania dobra okazja do oswojenia się ze sceną i publicznością, czyli ze związaną z tym tremą. Ze sceny popłynęły nuty znanych przebojów, a na twarzach widowni złożonej głównie z rodziców rysowało się wzruszenie.

Druga część koncertu to znane przeboje w wykonaniu nieco starszej młodzieży prowadzonej w klasach gitarowych przez Marcina Niewęgłowskiego, doświadczonego muzyka, kompozytora, laureata kilku ogólnopolskich konkursów i festiwali, byłego członka m.in. zespołu Czerwone Gitary oraz Trzy Gitary. Podczas koncertu wspierał swoich uczniów grą i śpiewem. Podobnie jak gość specjalny koncertu Damian Michalski, znany m.in. jako charyzmatyczny wokalista zespołów Nadmiar, Opiłki i legendarnej grupy TSA, czy z udziału w programie The Voice of Poland. Tym razem zasiadł za perkusją.

Dla młodych złotowskich muzyków gra w takim składzie była prawdziwą nobilitacją. Kilka przebojów wywołało wielki aplauz na widowni. Na szczególną uwagę zasługują „London Calling” z repertuaru The Clash z solówką gitarową Bartłomieja Jarocha i akompaniamentem basowym Michała Markowskiego, utwór zespołu Whitesnake „Here I Go Again” – Anna Hałasowska (gitara), Marta Kosiba (fortepian i spiew) i Klaudiusz Barabasz (gitara basowa) oraz „Shallow” duetu Lady Gaga / Bradley Cooper wykonany w tym samym składzie, ale tym razem z Martą Kosibą w wokalu i na gitarze prowadzącej.

Na zakończenie koncertu organizatorzy przygotowali niespodziankę – wykonany w duecie Marcin Niewęgłowski (gitara), Damian Michalski (saksofon) przebój „Purple Rain” Prince’a.

Dziękując muzykom za grę oraz publiczności za udział, Antoni Karbowski zapowiedział kolejny koncert na kwiecień-maj tego roku.

(kb)



Napisz komentarz

Komentarze

wawer 04.02.2019 11:20
szkoda że nie było żadnych informacji zapowiadających to wydarzenie , Damiana na perkusji bym posłuchał :)

ed 04.02.2019 00:36
gdzie film!

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uczeń Treść komentarza: A ilu nie zdało do następnej klasy? Z wszystkich klas. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 08:21 Źródło komentarza: Złotowski Ogólniak pożegnał rok szkolny 2025/2026 Autor komentarza: Wioska obok Treść komentarza: Coś czuję że trener Hrycoń będzie miał jaja wylizane w skicu taka podnieta tam panuje patrząc po komentarzach 🤣🤣 Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:11 Źródło komentarza: Mateusz Hrycoń poprowadzi Piast Skic. Doświadczony szkoleniowiec rozpoczyna nowy rozdział Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Brawo Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Jednogłośne poparcie dla Wójta Gminy Złotów. Piotr Lach z wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: 💪💪💪 Treść komentarza: PETARDA !!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 00:10 Źródło komentarza: Mateusz Hrycoń poprowadzi Piast Skic. Doświadczony szkoleniowiec rozpoczyna nowy rozdział Autor komentarza: Do czytelnika Treść komentarza: Ten radny jednak Nadal samotny w swojej opinii... Co to oznaczać może? Sposób mowy i widzenia na te same rzeczy ale jednak inaczej to przypomina trochę pana Kaziemeirza K Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Czytelnik Treść komentarza: To jeden z radnych, który nie sprzedaje się lokalnemu gazeciarzowi. Radny, który nie je z psiej miski podstawionej przez burmistrzów, którzy kupują za pieniądze podatników spokój w lokalnym brukowcu i kryją kłamstwa swojego kolesia Kopinke, który śmieje się w twarz wyborcom, radzie miejskiej i sędziom w sądzie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:42 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025
Reklama
Reklama
Reklama