Komitety wyborcze zarejestrowane

  • 27.08.2018, 23:56 (aktualizacja 29.08.2018, 19:51)
  • (amb)
Komitety wyborcze zarejestrowane to.com.pl
21 października br. w wyborach samorządowych wybierzemy radnych, wójtów i burmistrzów. Tym razem na 5-letnią kadencję. Znamy już nazwy wszystkich zarejestrowanych komitetów oraz – choć jeszcze nieoficjalnie – nazwiska niektórych kandydatów.

O mandaty radnych Rady Powiatu Złotowskiego powalczą przedstawiciele następujących komitetów zarejestrowanych przez Komisarza Wyborczego w Pile: KWW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim, KWW Wspólnota Powiatu Złotowskiego oraz KWW Zadbajmy o Powiat.

Do wyborów w powiecie przystąpią również kandydaci zgłoszeni przez komitety zarejestrowane w Państwowej Komisji Wyborczej przez partie polityczne. Będą to KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Polskie Stronnictwo Ludowe, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i KKW SLD Lewica Razem. Komitety mają dwa tygodnie na zgłoszenie kandydatów, ale już wiadomo, że o 5 mandatów ze złotowskiego okręgu do rady powiatu powalczą m.in. byli i obecni radni: Stanisław Chmielewski, Wiesław Fidurski czy Sebastian Cyranek.

Teoretycznie kandydatów mogą zgłosić również inne komitety zarejestrowane na szczeblu krajowym, np. KW Partia Razem, KW Solidarna Polska, KW Porozumienie Jarosława Gowina czy KW Ruch Narodowy RP.

Niektóre z komitetów zgłoszą swoich kandydatów w wyborach do rady powiatu i rad gmin. Np. Porozumienie Samorządowe w Złotowskim zamierza zgłosić kandydatów na burmistrzów Złotowa (Mirosław Jaskólski) i Okonka (Andrzej Jasiłek) oraz kandydatów do rad miejskich tych samorządów.

W stolicy powiatu złotowskiego o fotel burmistrza powalczą też Adam Pulit, który zarejestrował swój komitet oraz Jan Maksimczyk, którego najprawdopodobniej zgłosi KWW Zadbajmy o Złotów. Komitet ten opuścił Krzysztof Żelichowski (przewodniczący Rady Miejskiej w Złotowie). On i Zofia Korpusik-Jelonkowa (była dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej), zarejestrowali własne komitety. Z kolei lider Klubu Radnych Zadbajmy o Złotów w obecnej radzie miejskiej Jerzy Kołodziejczyk ma być numerem jeden w okręgu Złotów na liście Zadbajmy o Powiat. Co ciekawe, jednym z jego konkurentów będzie inny radny klubu ZoZ Stanisław Pikulik, który będzie liderem listy Porozumienia Samorządowego. Były burmistrz Złotowa, a obecnie radny powiatowy, Stanisław Wełniak, ma kandydować do rady miejskiej ze swojego okręgu wyborczego na osiedlu Za Rzeką. Ze swoich dotychczasowych okręgów z komitetu ZoZ mają kandydować radni Mariola Wegner, Krystian Cichański, Henryk Golla oraz radni poprzednich kadencji Jarosław Białkowski i Jacek Lewandowski.

W wyborach do Rady Miejskiej w Złotowie skromnie będą reprezentowane partie polityczne. KW PiS nie wystawia swoich kandydatów koncentrując się na walce o powiat. Nie wiadomo jak zachowają się PSL i SLD. Z koalicyjnego komitetu PO i Nowoczesnej pod nazwą Koalicja Obywatelska do rady miejskiej ma wystartować Katarzyna Józefowska znana ze współorganizacji na terenie Złotowa protestów w obronie demokracji i praw kobiet.

Swoich zapowiedzi o kandydowaniu na fotel burmistrza Złotowa nie zrealizuje radny Zygmunt Muzioł, który wystartuje do rady z listy burmistrza Adama Pulita. Oprócz radnego na liście mają znaleźć się m.in. Anna Stawiszyńska, Iwona Fidurska, Alicja Fruzińska, Katarzyna Spyt, Janusz Justyna, Maciej Zając, Mateusz Hrycoń czy Karol Wrzalik.

Mający 6 radnych w obecnej radzie miejskiej klub Dla Dobra Złotowian wystartuje pod nazwą KWW Połączył nas Złotów. O reelekcję powalczą aktualni radni Agnieszka Jęsiek-Barabasz, Stanisław Wojtuń, Krzysztof Koronkiewicz, Krzysztof Kulasek, Roman Głyżewski i Grzegorz Kolera oraz nowe nazwiska - m.in. Sylwina Głębczyńska, Łukasz Piosik czy Tomasz Cegielski. Komitet ten prawdopodobnie nie wystawi kandydata na burmistrza, podobnie zresztą jak to miało miejsce 4 lata temu.

Pełne listy z nazwiskami wszystkich kandydatów opublikujemy po dokonaniu zgłoszeń kandydatów przez komitety wyborcze.

(amb)

 

 

Wykaz komitetów zarejestrowanych przez Komisarza Wyborczego w Pile

 

Miasto Złotów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM PULIT

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA ŻELICHOWSKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POŁĄCZYŁ NAS ZŁOTÓW

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZADBAJMY O ZŁOTÓW

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZOFII KORPUSIK-JELONKOWEJ

 

Gmina Jastrowie

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JASTROWIE WSPÓLNE DZIEŁO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA SIDORCZUK

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA WOJTIUKA

 

Gmina Krajenka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA KLARYŃSKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA LESZKA MICHALSKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA SZCZERBIAKA

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA WRÓBLA

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEBASTIANA KOKOWSKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA KITELI

 

Gmina Lipka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZEMYSŁAWA KURDZIEKO

 

Gmina Okonek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALINY MALIŃSKIEJ

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNA WĘGLOWSKA

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA WĘGLOWSKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA ZALESKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA SOBOLEWSKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA PRZYBYLSKIEGO ROLNICY NASZEJ GMINY

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA BOBRZYŃSKIEGO

 

Gmina Tarnówka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA MOŚCICKIEGO

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW"

 

Gmina Zakrzewo

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA BUŁAWY

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZEMYŚLANY ROZWÓJ GMINY

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZADBAMY O CAŁĄ GMINĘ

 

Gmina Złotów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA GMINA ZŁOTÓW

 

(amb)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sąsiadka z sąsiedztwa.
Sąsiadka z sąsiedztwa. 16.09.2018, 23:51
Informatyk, sprawdzić możesz czy już masz mokro w gaciach. Tak mi przekazano.
informatyk
informatyk 15.09.2018, 18:55
Sprawdziłem IP,który się podpisuje się jako Katarzyna Goła,Magda,Gita,PW,Kinga,Mika,Dorota,Złotowianka.To jest znana osoba,która została wyrzucona z PIS.
Do Informatyk.
Do Informatyk. 15.09.2018, 21:35
Mały człowieku co ty pijesz.
obojętny
obojętny 13.09.2018, 18:36
Dowiedziałem się,że były członek PIS,z placu Paderewskiego,atakuje zajadle PIS i Fidurskiego.On jest już znany pod kilkami wpisami,na różnych stronach.Tylko jego popierają komuniści i szumowina.
PW
PW 14.09.2018, 12:43
Ty chory #obojętny# człowieku, tutaj nie ma żadnego wpisu o Fidurskim.
Rzeczywiście idź i się lecz.
Z sąsiedztwa Słowackiego.
Z sąsiedztwa Słowackiego. 13.09.2018, 23:19
A ja się dowiedziałam że ten co go ciągle obrażasz i pomawiasz jak wróci to ci odpowiednio tę twoją ukraińską mordę wytrze. Widzę cię codziennie stary komunistyczny niedojdo i wiedz że jakbym miała głosować na taki PiS jaki ty reprezentujesz to chyba bym musiała najpierw z tobą spotkać się na psychiatryku u twojego lekarza. Ja mu wszystko przekazałam on już wie że to ty go od długiego czasu oczerniasz. Obiecał że przeczyta ten twój plugawy komentarz, powiedział też że już niedługo się spotkacie. Weź stary capie otrzeźwiej zanim będzie za późno.
Adam
Adam 10.09.2018, 14:17
Żebyś się nie zawiódł i przestań się powtarzać.
wyborca ze Złotowa
wyborca ze Złotowa 10.09.2018, 00:59
Mogę się założyć, że Pulit wygra w 1 turze
Do wyborca ze Złotowa
Do wyborca ze Złotowa 10.09.2018, 09:32
Załóż się do woza i ściągnij jak koza.
Magda
Magda 09.09.2018, 21:11
Teraz ten komuch,który się podpisał "Dorota",nic nie rozumie,sam popiera komunistyczny TVN i POLSAT.Tylko szumowina i żule putina ją oglądają.
Kinga.
Kinga. 09.09.2018, 23:32
Magda , Fakty , Donald , fakty to ciągle jeden i ten sam Idiota.
Ja też wiem.
MIKA
MIKA 10.09.2018, 13:26
Mnie też zastanawia wyzywający wszystkich podpisuje się Fakty, Donald, czy to możliwe aby tak polubił Tuska i telewizję TVN. Ja nie mam nic przeciwko tym którzy oglądają tę TV bo sama oglądam Na Wspólnej ale nigdy nie podpisała bym się Donald, Kopacz itd. Niech się pan zastanowi nad swoim postępowaniem panie " Donald"
Donald
Donald 09.09.2018, 18:55
A ja popieram poglądy"Fakty",który na pisał prawdę.Jest dziś wolność słowa i demokracja.Wiadomo to już,ten co krytykuje"Fakty",to postkomunista powiązany z postkomunistyczną antypolską TVN i POLSAT.
Dorota
Dorota 09.09.2018, 20:46
Stary Durniu popierasz sam siebie nawet ,,Fakty" wziąłeś z TVN stary Komunisto.
Qwerty
Qwerty 09.09.2018, 10:45
Żenujący poziom dyskusji połączony z niekonsekwencją administratora co do stosowania regulaminu wobec postów obraźliwych i wulgarnych!!! Tragedia!!!!
fakty
fakty 06.09.2018, 20:03
Wiadomo to już że ta hołota komunistyczna z PO,PSL, :,Nowoczesna,,KOD, i bolszewicki Obywatele UB,są finansowane,przez żyda polakożercy SOROSA,bandytę Putina,bolszewicką jak przez UE szmalcowników.Należy te bojówki antypolskie zdelegalizować.
Złotowianka.
Złotowianka. 06.09.2018, 22:24
Panie administratorze jak dlugo można tolerować przesiąknięte nienawiścią wpisy ,,fakty, Polak,, itd. Przecież to pan odpowiada za to że pojawiają się w opini publicznej. Jak widać regulamin strony swoje, idiota swoje i pan swoje. Niech pan odpowie jaki to ma sens. Doskonale pan wie o kim mowa i co nadal zero reakcji. Jak tak ma być dalej to straci pan szacunek u wielu bo tak haniebny tekst trudno przeczytać i dziwię się że tak łatwo się go umieszcza bez usuwania na wiele dni.
REW
REW 16.09.2018, 11:38
Zadzwon do szejnfelda z platformy żeby przyspieszył prace nad ACTA2.
Banan
Banan 09.09.2018, 21:51
Cóż począć skoro sam Naczelnik Państwa obraża Polaków z mównicy sejmowej mówiąc o "zdradzieckich mordach" które zabiły mu brata
Czyż nie
Czyż nie 17.09.2018, 18:54
Miał powód skoro tak powiedział.
do Q
do Q 08.09.2018, 21:52
wyzywasz ludzi od idiotów?
Obserwator
Obserwator 06.09.2018, 11:52
W radzie powiatu czas na dobrą zmianę. Psl musi odejść. Śmieszy mnie jak komitety siebie ponazywały. A może tak "Zadbajmy o własne koryto"
Serio
Serio 02.09.2018, 10:46
Czarnym koniem tych wyborów może być Jasiu Maksimczyk
sebas
sebas 02.09.2018, 12:57
nie wydaje mi się
PYTAM
PYTAM 01.09.2018, 22:44
No ty komuchu się z kompromitowałeś,do wpisu "do ha,ha,pytam".jak chcesz to podam twoje nazwisko i adres to cały Złotów i powiat,się o tobie się dowie,jaki ty komunista I ANTYPOLAK.
Katarzyna Golla
Katarzyna Golla 02.09.2018, 11:09
Internauci ten PYTAM to jakiś odszczepieniec. Rzuca przezwiskami, obelgami nas wszystkich, my wszyscy wiemy kto to jest dlatego napiętnując takie zachowanie powinniśmy zakończyć znieważanie przez niego ludzi. Kogo adres on znowu chce podać, rzuca jakimiś imionami a nie wiadomo czy te osoby o tym wogóle wiedzą , przecież to zachowanie jest nienormalne. Ten człowiek sieje powszechne zgorszenie, rasizm i antysemityzm. Co na to administrator czy będąc sam niejednokrotnie obrażany przez tą osobę uważa że zachowanie jego nie wyczerpuje znamion przestępstwa.
Zwolenniczką PIS
Zwolenniczką PIS 02.09.2018, 12:44
Też tak uważam, tego pana PYTAM słynącego z wpisów poniżej należy wyautować. Każdy może mieć swoje poglądy polityczne ale jak swego czasu powiedział J. Kaczyński nie możemy zezwalać na warcholstwo.
Obatel
Obatel 01.09.2018, 22:44
Zadbajmy o...Złotów miał już opłakany pomysł na początek kampanii. Oni już chyba wtopili
PYTAM
PYTAM 01.09.2018, 19:58
0dpowiedż" DO KOMUCHA",ILE TOBIE PŁACI ZA TEN WPIS,BANDYTA PUTIN,ŻYD SOROS,POLAKOŻERCA I BOLSZEWICKA BRUKSELA UE..CZYTAŁEM W INTERNECIE,ŻE TAKIM ZDRAJCOM JAK TY, DOSTAJESZ 20 EURO,TAK JAK TA BANDA ANTYPOLSKA Z PO,SLD,PSL,KOD I OBYWATELE UB.
Ha ha ha do PYTAM
Ha ha ha do PYTAM 01.09.2018, 21:06
Oj stary zgredzie i komuchu jak pytasz to ci odpowiem.
Obraziłeś wszystkich i wszystko ale nikogo nie zaskoczło to że największy złotowski komuch ruszył z lawiną błota. No cóż dopuki Gąsior wodę nosi doputy ucho mu się nie urwie.
do meliniary
do meliniary 02.09.2018, 23:05
A ty Katarzyno G jaki masz język?
Katarzyna Golla
Katarzyna Golla 03.09.2018, 09:43
Zauważ że nie nazwałam cię ani Alfonsem ani menelem a ty chory człowieku. Przeczytaj co napisałam a może zrozumiesz że jak nie będziesz obrażał i zaczepiał innych to resztę życia spędzisz w spokoju. Wolność to nie prawo do zaczepiania i wyzywania innych. Jeżeli zostałeś przez kogoś skrzywdzony to wytknij mu to ale bez wulgaryzmów. Nie wiem czy to człowieku zrozumiesz ale nie nazywaj mnie więcej #meliniarą # bo ja akurat wiem gdzie pan mieszka zresztą z racji mieszkania w wspólnym rejonie często się mijamy. Jeszcze raz a naprawdę spotkamy się w prokuraturze. Jeżeli PiS który ja popieram ma takich zwolenników jak pan to nie dziwne że u nas wynik wyborów jest przesądzony.
Komuch
Komuch 01.09.2018, 12:02
To całe towarzystwo pozamiata PiS.
Lokalne ludki podczepiają się pod lokalne mafie.
To koniec.
Do Komuch
Do Komuch 01.09.2018, 18:50
Idź się lecz skomuchowany pajacu. Pisu w złotowie nie było i nie ma jest tylko uzurpator władzy. Jemu wszystko jedno z jakiej barwy bo żadne mu nie przeszkadzją, jak stał w jednym szeregu z komuchami tak stoi i dzisiaj. To jego współtowarzysze z przeszłości dlatego też pis w Złotowie nic nie pozamiata bo i po co. Swojego podwórka się nie rusza tym bardziej że to komuchy wygrały wielką walkę z solidarnościowym motłochem jak to uznał ich dzisiejszy przywódca z odzysku Bolek L. Walesa.
ha ha
ha ha 31.08.2018, 09:42
Skoro Pikulik i Kołodziejczyk starują z odrębnych komitetów to znaczy że złotowska komuna ostro sie pożarła.
bolec
bolec 31.08.2018, 15:20
Uważam że to jest unik pozorująco-ściemniający
Gast
Gast 30.08.2018, 12:48
PiS nie wystawia do rady miasta bo chcą wchłonąć powiat... Mam nadzieję, że im się nie uda. Dopiero będzie kolesiostwo. Mam zasadę nie na porozumienie, PSL i PiS. Wszyscy oprócz tych trzech
Test
Test 10.09.2018, 10:39
Wchłonąć powiat. Czyżbyś jeszcze wierzył że ten jeden kandydat pis ze Złotowa jako samomianowany nowy I Sekretarz swoim postępowaniem jest w stanie zatrzymać marsz nowej odsłony komunistów działających po kondzieli na wszystkich szczeblach samorządu i to z naszego wyboru. Gast przyjrzyj się ciągłości komuny w złotowie a oczy ci się otworzą.
Marian
Marian 03.09.2018, 20:27
Dlaczego PIS nigdy nie wystawił innego kandydata na burmistrza oprócz pana Fidurskiego. Czyżby prawdą było że w Złotowie PIS to tylko on i nikt poza nim, zresztą tylko jego kandydatura do powiatu to potwierdza. Co na to zwolennicy prawa i sprawiedliwości. Co na to członkowie PIS naszego regionu. Co takie postępowanie nam przypomina. To już nawet nie jest śmieszne.
GITA
GITA 03.09.2018, 21:52
Też mam z tym problem. Jestem za PiSem ale już mi się nie chce głosować na Pana Fidurskiego. Nie chcę powiedzieć po polsku ale powiem że to już jest nie niesmaczne.
Wyborca
Wyborca 30.08.2018, 08:55
O boże ale pulpit ma kandydatów. Muziol Justyna wrzalik no elektorat zarabista jak Pan taki kram
Roman
Roman 30.08.2018, 12:37
To zobacz sobie kogo wystawił Wełniak
janek
janek 29.08.2018, 23:13
Pulit pozamiata Lewiznę Razem już w pierwszej turze
kret
kret 29.08.2018, 17:47
Ja piernicze, nawet ta lajza i kretacz Wrzalik podpial sie pod Pulita, dobrego slowa nie mozna o nim powiedziec. ...
niezależny
niezależny 30.08.2018, 15:03
Na miejscu Pana Wrzalika zgłosiłbym ten wpis do prokuratury

Pozostałe