Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Migawki z Grenlandii. Adam Wajrak zabrał mieszkańców Złotowa w niezwykłą podróż do Arktyki

Podziel się
Oceń

Miłośnicy przyrody i dalekich wypraw licznie wypełnili salę podczas spotkania z Adamem Wajrakiem, które odbyło się we wtorkowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie
Migawki z Grenlandii. Adam Wajrak zabrał mieszkańców Złotowa w niezwykłą podróż do Arktyki

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie

Wydarzenie z cyklu „Migawki z Grenlandii” okazało się fascynującą podróżą do jednego z najbardziej surowych i jednocześnie najpiękniejszych zakątków świata.

Gość wieczoru – dziennikarz, pisarz, fotograf i popularyzator wiedzy przyrodniczej – zabrał uczestników na Grenlandię, prezentując niezwykłe fotografie oraz opowiadając o swojej ostatniej arktycznej wyprawie. Publiczność mogła poznać kulisy dwumiesięcznej ekspedycji, podczas której Adam Wajrak wraz z polarnikiem Wojciechem Moskalem i ornitologiem Jackiem Jezierskim przemierzał setki kilometrów północno-zachodniej Grenlandii w poszukiwaniu wilków.

Opowieści o wędrówce przez skute lodem pustkowia, zmaganiach z przenikliwym mrozem, silnym wiatrem i wymagającym terenem przeplatały się z zachwycającymi zdjęciami arktycznych krajobrazów. Nie zabrakło także refleksji na temat zmian klimatycznych oraz przyszłości niezwykle kruchego ekosystemu Grenlandii.

Adam Wajrak podkreślał, że odnalezienie grenlandzkich wilków daje nadzieję, iż natura wciąż potrafi odbudowywać się mimo postępujących zmian klimatu – pod warunkiem, że człowiek pozwoli jej funkcjonować bez nadmiernej ingerencji.

Spotkanie było nie tylko okazją do wysłuchania pasjonujących historii z jednej z najbardziej wymagających wypraw autora cyklu „Na Północ”, ale również inspirującą lekcją o sile przyrody, odpowiedzialności za środowisko i potrzebie ochrony dzikich miejsc na naszej planecie.

Po prezentacji uczestnicy chętnie zadawali pytania dotyczące ekspedycji, pracy reportera przyrodniczego oraz życia w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej. Nie zabrakło także czasu na wspólne zdjęcia, autografy i rozmowy z autorem, które zakończyły wyjątkowy wieczór pełen podróżniczych inspiracji.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Większość inwestycji była przygotowana przez byłego burmistrza, obecna burmistrz lansuje się na tym, nic innego dla Jastrowia nie robi, lansuje się sweet fociami z suszonymi zębami. Zebrało się Towarzystwo Wzajemnej Adoracji razem się popierając, szczególnie w braniu pieniędzy (Winkowska 20 tys. zł miesięcznie, prawie jak premier) Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Rada Miejska jednogłośnie poparła burmistrz Ewę Winkowską. Absolutorium za wykonanie budżetu 2025 przyznane Autor komentarza: kind Treść komentarza: jest na olx oferta więc pewnie tak. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:48 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Bartas Treść komentarza: Jechałem, super sprawa! Gratulacje! Ruch rowerowy już jest!🤩 Momentami pozostaje do wyrugowania barszcz Sosnowskiego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:35 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Majk Treść komentarza: Możliwe, że skończy się segregacja wiernych.. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:18 Źródło komentarza: Zmiany w parafiach powiatu złotowskiego. Nowi proboszczowie i przejścia na emeryturę Autor komentarza: Tiry aby sie wyminąć to jak? Treść komentarza: Drzewa nad drogami chocby po jednej stonie powinny byc wyciete aby poszerzyc drogi bo na dzisiejsze czasy sa po prostu za waskie. Nowe drzewa sadzić ale za rowami a nie tuz przy drodze Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:23 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Ekolog Treść komentarza: Tylko nie obcinać tych drzewek jak w Złotowie przed sądem a dużo podlewać deszczówką . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:52 Źródło komentarza: V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa
Reklama
Reklama
Reklama