Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Cztery pary z gminy Zakrzewo odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Podziel się
Oceń

To była uroczystość pełna wzruszeń, wspomnień i serdecznych życzeń. W Urzędzie Gminy w Zakrzewie uhonorowano cztery pary małżeńskie, które od ponad pół wieku wspólnie kroczą przez życie, dając świadectwo miłości, wzajemnego szacunku i oddania.
Cztery pary z gminy Zakrzewo odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Autor: Gmina Zakrzewo

Na spotkanie Jubilatów zaprosili Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława oraz Zastępca Wójta Dorota Murach. Była to wyjątkowa okazja, by podziękować małżonkom za ich wieloletnie wspólne życie, trud budowania rodzin oraz wkład w rozwój lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – odznaczenia nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Samorządowcy złożyli Jubilatom gratulacje oraz życzenia zdrowia, pogody ducha i kolejnych wspólnych lat w gronie najbliższych.

W gronie tegorocznych odznaczonych znaleźli się:

  • Aleksandra i Kazimierz Dąbek,
  • Renata i Marek Czaplewscy,
  • Anna i Czesław Murach,
  • Danuta i Bernard Drobiewscy.

Po oficjalnym wręczeniu medali przyszedł czas na wspólne zdjęcia, rozmowy oraz jubileuszowy poczęstunek, podczas którego nie brakowało wspomnień i rodzinnej atmosfery.

Warto dodać, że wszystkie uhonorowane pary swoje Złote Gody obchodziły już w ubiegłym roku. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się jednak dopiero teraz z uwagi na wydłużoną procedurę przyznawania medali, która jest niezależna od samorządu.

To wyjątkowe spotkanie było pięknym wyrazem uznania dla małżeństw, które przez ponad pięć dekad udowadniają, że miłość, wzajemny szacunek i wierność są fundamentem trwałego związku.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Majk Treść komentarza: Możliwe, że skończy się segregacja wiernych.. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:18 Źródło komentarza: Zmiany w parafiach powiatu złotowskiego. Nowi proboszczowie i przejścia na emeryturę Autor komentarza: Tiry aby sie wyminąć to jak? Treść komentarza: Drzewa nad drogami chocby po jednej stonie powinny byc wyciete aby poszerzyc drogi bo na dzisiejsze czasy sa po prostu za waskie. Nowe drzewa sadzić ale za rowami a nie tuz przy drodze Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:23 Źródło komentarza: Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie Autor komentarza: Ekolog Treść komentarza: Tylko nie obcinać tych drzewek jak w Złotowie przed sądem a dużo podlewać deszczówką . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:52 Źródło komentarza: V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa Autor komentarza: Ja Treść komentarza: A Kombi było, czy nie było? W zapowiedziach było, że będą, a w relacji o nich cisza. Przeciwie do huku fajerwerków (a miało być bezhukowo) Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:41 Źródło komentarza: Baciary w Złotowie. Kilka pokoleń bawiło się razem podczas finału Euro Eco Meeting 2026 Autor komentarza: max Treść komentarza: Podobno Zacisze zostało wystawione na sprzedaż Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Uważna Treść komentarza: Na końcu zdjęć jest REWO a powinno być REVO. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:21 Źródło komentarza: Oceana porwała publiczność podczas Euro Eco Meeting. Energetyczny koncert na Półwyspie Rybackim
Reklama
Reklama
Reklama