Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa

Podziel się
Oceń

Jarzębinowa Przystań w Paruszce ponownie stała się miejscem, gdzie natura połączyła mieszkańców.
V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa

Autor: Gmina Krajenka

W sobotę, 20 czerwca, odbyła się piąta edycja wydarzenia „Krzewimy Krzewy”, które na stałe wpisało się już w kalendarz lokalnych inicjatyw ekologicznych.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest sołtys Janusz Stańczak, który wraz z Radą Sołecką po raz kolejny zaprosił mieszkańców oraz gości do wspólnego działania na rzecz ochrony przyrody i upiększania Jarzębinowej Przystani.

Podczas tegorocznej edycji posadzono kolejne rodzime gatunki krzewów. Zieloną przestrzeń wzbogaciły kłokoczka południowa oraz trzmielina europejska, które nie tylko podniosą walory krajobrazowe tego miejsca, ale również będą sprzyjać lokalnej bioróżnorodności.

Organizatorzy zadbali jednak o to, aby wydarzenie miało nie tylko ekologiczny, ale także edukacyjny i integracyjny charakter. Uczestnicy mogli wysłuchać interesującej prelekcji poświęconej rodzimym gatunkom krzewów i ich naturalnej odporności, a następnie własnoręcznie włączyć się do wspólnego sadzenia roślin.

Nie zabrakło również atrakcji dla całych rodzin. Na najmłodszych czekały animacje, gry i zabawy, a po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy bawili się podczas biesiady z muzyką na żywo w wykonaniu kapeli „VOICE”. Całość dopełnił smaczny poczęstunek przygotowany dla wszystkich obecnych.

Jubileuszowa, piąta edycja „Krzewimy Krzewy” po raz kolejny udowodniła, że wspólna troska o środowisko potrafi integrować mieszkańców i zachęcać do aktywnego działania na rzecz swojej małej ojczyzny. Każdy posadzony krzew będzie przez długie lata przypominał o tym, że nawet niewielkie działania mają ogromne znaczenie dla przyszłych pokoleń.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólne tworzenie bardziej zielonej oraz przyjaznej przestrzeni w gminie Krajenka.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: A Kombi było, czy nie było? W zapowiedziach było, że będą, a w relacji o nich cisza. Przeciwie do huku fajerwerków (a miało być bezhukowo) Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:41 Źródło komentarza: Baciary w Złotowie. Kilka pokoleń bawiło się razem podczas finału Euro Eco Meeting 2026 Autor komentarza: max Treść komentarza: Podobno Zacisze zostało wystawione na sprzedaż Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Uważna Treść komentarza: Na końcu zdjęć jest REWO a powinno być REVO. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:21 Źródło komentarza: Oceana porwała publiczność podczas Euro Eco Meeting. Energetyczny koncert na Półwyspie Rybackim Autor komentarza: Kibicka Treść komentarza: Kto był organizatorem, skoro p. Kokowski i p. Biały je przygotowali? Trochę bez sensu. A tak w ogóle gratulacje dla 7b :) Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Klasa 7b triumfowała w I Mistrzostwach Szkoły w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych w SP3 Złotów Autor komentarza: tak tylko pytam Treść komentarza: Dlaczego nie można komentować artykułu o tym cwaniaku Mobilnym-Jamrosiu? To naciągacz, kobiecie zepsuły się hamulce w Złotowie a ten mobilny cwaniak kazał jej jechać do Krajenki. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Podsumowano powiatowe eliminacje policyjnych konkursów. Najlepsi funkcjonariusze odebrali gratulacje Autor komentarza: Zadbaj o siebie Treść komentarza: Ale te włosy ?? Twarz bez wyrazu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 17:10 Źródło komentarza: „A gdyby tak…” – wyjątkowy wernisaż malarstwa Renaty Kowalczyk już za nami
Reklama
Reklama
Reklama