Ich głównym celem było ustalenie miejsc pobytu i zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
W akcję zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów, co przełożyło się na konkretne efekty. W trakcie działań zatrzymano łącznie 14 osób poszukiwanych przez sądy i prokuratury, w tym dwóch mężczyzn ściganych listami gończymi.
Zatrzymani nie ograniczali się do ukrywania wyłącznie na terenie powiatu złotowskiego – część z nich próbowała uniknąć odpowiedzialności także w innych regionach kraju. Nie uchroniło ich to jednak przed działaniami funkcjonariuszy.
Wśród zatrzymanych znalazł się 41-letni mieszkaniec gminy Złotów, który ukrywał się w Poznaniu. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój, którego dopuścił się w 2025 roku. Został już doprowadzony do zakładu karnego.
Działania tego typu mają charakter cykliczny i – jak pokazuje przykład ostatniej akcji – przynoszą wymierne efekty, zwiększając poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.














Napisz komentarz
Komentarze