Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarybianie jezior w Gminie Okonek – troska o bioróżnorodność i rozwój ekosystemów wodnych

Podziel się
Oceń

W dniu 25 listopada 2024 roku na terenie Gminy Okonek przeprowadzono zarybianie jezior administrowanych przez lokalne władze
Zarybianie jezior w Gminie Okonek – troska o bioróżnorodność i rozwój ekosystemów wodnych

Autor: GiM Okonek

Działanie to ma na celu wzbogacenie bioróżnorodności oraz poprawę kondycji ekosystemów wodnych. Zarybianie jest również istotnym elementem wspierającym gospodarkę rybacką w regionie.


 

W ramach akcji do jezior wprowadzono różne gatunki ryb w następujących ilościach:

Jezioro „Bąk” w Okonku:

• Lin kroczek: 100 kg

• Karaś pospolity kroczek: 300 kg

• Szczupak narybek jesienny: 35 kg

• Amur kroczek: 50 kg

Jezioro Borowe (Leśne, Burmistrzowskie):

• Szczupak narybek jesienny: 35 kg

Jeziorka w Podgajach:

• Lin kroczek: 150 kg

• Sandacz narybek jesienny: 25 kg


 

Całość procesu została przeprowadzona pod nadzorem specjalistów, którzy zadbali o odpowiednie warunki transportu i wpuszczania ryb do wody. Gatunki zostały dobrane z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych zbiorników wodnych, ich wielkości oraz istniejących populacji. Szczególny nacisk położono na gatunki takie jak lin czy karaś pospolity, które są istotne dla zachowania równowagi w ekosystemie.


 

Działania te wpisują się w strategię ochrony środowiska i promowania zrównoważonego rozwoju na terenie gminy. Zarybianie przynosi korzyści nie tylko przyrodzie, ale także społeczności lokalnej, która zyskuje możliwość aktywnego wędkowania oraz obcowania z przyrodą w jeszcze bardziej różnorodnym otoczeniu.


 

Władze Gminy Okonek zapowiadają, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości, aby wspierać ekosystemy wodne i dbać o ich trwałość dla kolejnych pokoleń.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BelferTreść komentarza: Brawo, Timur!!! Jesteś najniższy wzrostem w tej grupie, ale największy duchem walki i wytrwałości!Data dodania komentarza: 29.03.2026, 11:01Źródło komentarza: Spartanie z medalowym dorobkiem w Starogardzie GdańskimAutor komentarza: WstydTreść komentarza: Ten gość to dramat. Dla kilku groszy zrobi wszystko, poświęci dobre imię i rodzinę, zasłaniając się pseudo czynieniem dobra. Wstyd.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 22:52Źródło komentarza: Radny Tomasz Kopinke do odwołania. Wojewoda wezwał Radę Miejską do działaniaAutor komentarza: BolekTreść komentarza: Komuniści i złodzieje ....Data dodania komentarza: 27.03.2026, 22:40Źródło komentarza: Podsumowanie roku pracy jastrowskiej policji. Bezpieczniej niż przed rokiemAutor komentarza: SanTreść komentarza: A dlaczego fotki tylko z pierwszej ligi? Reszta gorsza? Nie istnieje?Data dodania komentarza: 27.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Siatkarskie emocje w Złotowie – za nami intensywny wieczór pełen walki o punkty i awansAutor komentarza: PhiTreść komentarza: Prawo jest jednakowe dla Wszystkich.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Radny Tomasz Kopinke do odwołania. Wojewoda wezwał Radę Miejską do działaniaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Jak on taki najlepszy, to dlaczego łamie prawo?Data dodania komentarza: 27.03.2026, 15:30Źródło komentarza: Radny Tomasz Kopinke do odwołania. Wojewoda wezwał Radę Miejską do działania
Reklama
Reklama
Reklama