Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Narada w Nadleśnictwie Złotów – plany gospodarcze i refleksja nad przyszłością lasów

Podziel się
Oceń

5 listopada 2024 roku w Nadleśnictwie Złotów odbyła się ważna narada, podczas której leśnicy i specjaliści omówili plany gospodarcze związane z przyszłością zarządzania lasami
Narada w Nadleśnictwie Złotów – plany gospodarcze i refleksja nad przyszłością lasów

Autor: J.Socha

Spotkanie, które zgromadziło przedstawicieli różnych instytucji i ekspertów, skupiło się na innowacyjnych rozwiązaniach dotyczących przebudowy drzewostanu oraz na bieżących działaniach w istniejących już zalesieniach.

W trakcie narady zaprezentowano nowoczesne sposoby zarządzania lasami, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia gniazd dębowych i bukowych, które mają zwiększyć bioróżnorodność oraz stabilność ekosystemów leśnych. Omówiono także problematyczną sytuację świerków, które są coraz bardziej narażone na atak kornika drukarza. Ten szkodnik stanowi poważne zagrożenie dla drzewostanów iglastych w Polsce i wymaga natychmiastowych działań, aby zahamować jego wpływ na lasy.

Spotkanie zakończyło się chwilą zadumy i refleksji nad historią i przyszłością polskich lasów. Złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary represji hitlerowskich i stalinowskich, co stało się symbolicznym przypomnieniem o naszej odpowiedzialności – zarówno wobec historii, jak i przyszłych pokoleń. Uczestnicy narady opuścili Nadleśnictwo Złotów z poczuciem, że ich praca na rzecz ochrony i rozwoju lasów to coś więcej niż tylko obowiązek zawodowy – to także misja wobec natury i historii.


 

Fot. J. Socha


Napisz komentarz

Komentarze

Wyborca 07.11.2024 11:34
W lesie przy parku PJ Lenne nieopodal Nadleśnictwa Złotów wycięto tysiące drzew. kto do tego dopuścił? Przecież nowa władza miała skończyć z rabunkową gospodarką leśną - czyżby kolejna niedotrzymana obietnica wyborcza?

Halina 07.11.2024 09:19
Dziękujemy za informacje o drzewostanie i przyszłych działaniach w Nadleśnictwie Złotów.Kornik zagraża świerkom to fakt a sosna umiera .W mieście wszystkie bukszpany padły. Miasto Złotów nie ma ekologów (może tylko od brania kasy).Gdyby byli to takie poobcinane kikuty krzaków nie straszyłyby mieszkańców i przechodniów.A szmaty czarne w tych mizernych krzaczkach pomiędzy rampą a Halą Złotowianką,powiewają od roku i całe lato nikt nie tknął tego kawałka zieleni a to samo Centrum miasta i "ukochani sportowcy nowego burmistrza" mają tu zajęcia sportowe a także były tu "Fajfy" i każdy obok tych czarnych szmat pod krzakami przechodził.NIKT NIE ODPOWIADA ZA WYGLĄD MIASTA.Żałosny to fakt.

Halina nie marudź 08.11.2024 22:11
Fajfy były ekstra. Wreszcie coś się dzieje dla nas, mieszkańców. A Halina dalej narzeka. Czarne szmaty o których piszesz to chyba zieleń spółdzielni? Nie istotne nawet, bo najlepiej tutaj marudzić niż zgłosić do zarządcy.

komu UM płaci ? 10.11.2024 11:28
Impertynentko,kto ciebie nauczył chamstwa? chyba nie zawodówka. Jakim prawem mi rozkazujesz żmijo co ja mam robić? Komentuj artykuł a nie atakuj komentujących bo to jest obrzydliwe.To ty odpowiadasz za stan miasta m.in. i ty wielokrotnie przechodziłaś i widziałaś te czarne szmaty powiewające pod krzakami i nie raziło cię ,choć Urząd Miejski ci płaci. Brudne miasto wam pasuje i nic nierobienie,w zakresie zieleni.A wasz szef pobiera wypłaty i w UM i jednocześnie w SM PIAST to jemu zgłoś. Mieszkańcy maja nic nie wiedzieć i nic nie słyszeć i obrażać mieszkańców .A jak będą Wybory to kogo prosicie o głosy ? Oduczcie się chamstwa bo do Wyborców należy z kulturą się odnosić i mieszkańcom służyć.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: max Treść komentarza: Podobno Zacisze zostało wystawione na sprzedaż Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Uważna Treść komentarza: Na końcu zdjęć jest REWO a powinno być REVO. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:21 Źródło komentarza: Oceana porwała publiczność podczas Euro Eco Meeting. Energetyczny koncert na Półwyspie Rybackim Autor komentarza: Kibicka Treść komentarza: Kto był organizatorem, skoro p. Kokowski i p. Biały je przygotowali? Trochę bez sensu. A tak w ogóle gratulacje dla 7b :) Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Klasa 7b triumfowała w I Mistrzostwach Szkoły w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych w SP3 Złotów Autor komentarza: tak tylko pytam Treść komentarza: Dlaczego nie można komentować artykułu o tym cwaniaku Mobilnym-Jamrosiu? To naciągacz, kobiecie zepsuły się hamulce w Złotowie a ten mobilny cwaniak kazał jej jechać do Krajenki. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Podsumowano powiatowe eliminacje policyjnych konkursów. Najlepsi funkcjonariusze odebrali gratulacje Autor komentarza: Zadbaj o siebie Treść komentarza: Ale te włosy ?? Twarz bez wyrazu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 17:10 Źródło komentarza: „A gdyby tak…” – wyjątkowy wernisaż malarstwa Renaty Kowalczyk już za nami Autor komentarza: Józwa Treść komentarza: Hiena prawnicza już nie może się doczekać :( Data dodania komentarza: 18.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na DK11. Droga całkowicie zablokowana, na miejsce zadysponowano LPR
Reklama
Reklama
Reklama