Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Sąd wdał wyrok w sprawie kur

Podziel się
Oceń

Mieszkaniec gminy Lipka nie zachował należytych środków ostrożności przy trzymaniu kur hodowlanych. Do takich sytuacji miało dochodzić wielokrotnie, w związku z czym nałożono mandat karny na właściciela drobiu, który odmówił jego przyjęcia. Sprawą zajął się sąd. Jest już wyrok.

W lipcu i październiku 2023 roku, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lipce byli kilkukrotnie wzywani do nieporozumienia sąsiedzkiego pomiędzy dwoma mieszkańcami gminy. Ustalono, że podłożem konfliktu były m.in. kury, które chodzą po drodze gminnej oraz wchodzą na teren posesji jednej ze stron konfliktu.

Okazało się, że sytuacja nie była jednorazowa. Kury notorycznie wchodził na sąsiadującą posesję, gdzie pasały się bez zgody właściciela terenu. 

Dzielnicowy po rozpoznaniu sprawy i rozmowach ze stronami konfliktu, zobowiązał właściciela drobiu do zachowania należytej ostrożności przy ich trzymaniu, zamykania ogrodzenia w taki sposób, aby nie wychodziły z wyznaczonego wybiegu na drogę, teren zielony przy drodze oraz na sąsiadującą posesję.

W związku z tym, że właściciel kur nie zastosował się do właściwego ich zabezpieczenia, a tym samym popełniał wykroczenia, a funkcjonariusze wielokrotnie interweniowali w tej samej sprawie, zdecydowano o nałożeniu na właściciela posesji mandatu karnego. Mężczyzna nie przyjął go, w związku z tym skierowano sprawę do sądu.

W ostatnich dniach stycznia br. Sąd Rejonowy w Złotowie wydał wyrok, w którym uznał właściciela kur winnym popełnienia wykroczenia i wymierzył mu karę grzywny. Ponad to zasądził na jego rzecz pokrycie kosztów postępowania.

Przypominamy że zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń §  1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

(red), info, foto asp. Damian Pachuc

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ekolog Treść komentarza: Tylko nie obcinać tych drzewek jak w Złotowie przed sądem a dużo podlewać deszczówką . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 09:52 Źródło komentarza: V edycja „Krzewimy Krzewy” w Paruszce. Wspólne sadzenie, edukacja i dobra zabawa Autor komentarza: Ja Treść komentarza: A Kombi było, czy nie było? W zapowiedziach było, że będą, a w relacji o nich cisza. Przeciwie do huku fajerwerków (a miało być bezhukowo) Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:41 Źródło komentarza: Baciary w Złotowie. Kilka pokoleń bawiło się razem podczas finału Euro Eco Meeting 2026 Autor komentarza: max Treść komentarza: Podobno Zacisze zostało wystawione na sprzedaż Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Uważna Treść komentarza: Na końcu zdjęć jest REWO a powinno być REVO. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:21 Źródło komentarza: Oceana porwała publiczność podczas Euro Eco Meeting. Energetyczny koncert na Półwyspie Rybackim Autor komentarza: Kibicka Treść komentarza: Kto był organizatorem, skoro p. Kokowski i p. Biały je przygotowali? Trochę bez sensu. A tak w ogóle gratulacje dla 7b :) Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Klasa 7b triumfowała w I Mistrzostwach Szkoły w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych w SP3 Złotów Autor komentarza: tak tylko pytam Treść komentarza: Dlaczego nie można komentować artykułu o tym cwaniaku Mobilnym-Jamrosiu? To naciągacz, kobiecie zepsuły się hamulce w Złotowie a ten mobilny cwaniak kazał jej jechać do Krajenki. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Podsumowano powiatowe eliminacje policyjnych konkursów. Najlepsi funkcjonariusze odebrali gratulacje
Reklama
Reklama
Reklama