Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Gratka dla rowerzystów. Dawna linia kolejowa zyskała nowe życie

Podziel się
Oceń

Miłośnicy dwóch kółek mają powody do zadowolenia. Dzięki pracom wykonanym przez Gminę Tarnówka znacząco poprawił się stan trasy po dawnej linii kolejowej na odcinku Tarnówka – Annopol.

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy szukają ciekawych tras rowerowych w naszym regionie.

Na początku usunięto zakrzaczenia oraz drzewa, które utrudniały przejazd i w wielu miejscach wkraczały na dawny nasyp kolejowy. Następnie trasę wyrównano przy użyciu równiarki, dzięki czemu obecnie można komfortowo poruszać się szerokim, liczącym około czterech metrów szlakiem.

Przejezdny jest odcinek prowadzący z Tarnówki do Annopola przez Węgierce, z przecięciem drogi Bartoszkowo – Węgierce. To znacznie podnosi atrakcyjność tej części dawnego szlaku kolejowego i otwiera nowe możliwości dla turystyki rowerowej.

Za wykonane prace należą się słowa uznania dla wójta Gminy Tarnówka, Jacka Mościckiego, który doprowadził do realizacji tej inwestycji. To przykład działań, które realnie wpływają na rozwój rekreacji i aktywnego wypoczynku w regionie.

Do pełni szczęścia brakuje już niewiele. Gdyby podobne prace zostały wykonane na krótkim odcinku od Annopola do Klukowa przez Gminę Złotów, powstałaby atrakcyjna trasa rowerowa łącząca Złotów z Wałczem niemal w całości po śladzie dawnej linii kolejowej.

Jedynym bardziej wymagającym fragmentem pozostaje okolica Płytnicy, gdzie rowerzyści muszą pokonać kilkaset metrów drogą krajową nr 11, aby następnie wrócić na dawny szlak w kierunku dworca w Płytnicy i dalej do Zabrodzia.

Cała trasa ma ogromny potencjał turystyczny. To świetna propozycja na całodniową wycieczkę – ze Złotowa do Tarnówki i z powrotem to około 70 kilometrów. Po drodze można zatrzymać się choćby na rybę w restauracji „Rybi Puzon” w Tarnowie.

Dzięki ostatnim pracom wykonanym przez Gminę Tarnówka ten szlak stał się jeszcze bardziej przyjazny dla rowerzystów i z pewnością będzie przyciągał coraz więcej miłośników aktywnego wypoczynku.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: A Kombi było, czy nie było? W zapowiedziach było, że będą, a w relacji o nich cisza. Przeciwie do huku fajerwerków (a miało być bezhukowo) Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:41 Źródło komentarza: Baciary w Złotowie. Kilka pokoleń bawiło się razem podczas finału Euro Eco Meeting 2026 Autor komentarza: max Treść komentarza: Podobno Zacisze zostało wystawione na sprzedaż Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:27 Źródło komentarza: Plaża czy bloki- to nie żaden wybór. . Arkadiusz Janczewski odpowiada na nieprawdziwe tezy wokół Wioślarskiej zawarte w artykule w lokalnej gazecie Autor komentarza: Uważna Treść komentarza: Na końcu zdjęć jest REWO a powinno być REVO. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:21 Źródło komentarza: Oceana porwała publiczność podczas Euro Eco Meeting. Energetyczny koncert na Półwyspie Rybackim Autor komentarza: Kibicka Treść komentarza: Kto był organizatorem, skoro p. Kokowski i p. Biały je przygotowali? Trochę bez sensu. A tak w ogóle gratulacje dla 7b :) Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Klasa 7b triumfowała w I Mistrzostwach Szkoły w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych w SP3 Złotów Autor komentarza: tak tylko pytam Treść komentarza: Dlaczego nie można komentować artykułu o tym cwaniaku Mobilnym-Jamrosiu? To naciągacz, kobiecie zepsuły się hamulce w Złotowie a ten mobilny cwaniak kazał jej jechać do Krajenki. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 22:09 Źródło komentarza: Podsumowano powiatowe eliminacje policyjnych konkursów. Najlepsi funkcjonariusze odebrali gratulacje Autor komentarza: Zadbaj o siebie Treść komentarza: Ale te włosy ?? Twarz bez wyrazu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 17:10 Źródło komentarza: „A gdyby tak…” – wyjątkowy wernisaż malarstwa Renaty Kowalczyk już za nami
Reklama
Reklama
Reklama