Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Dorota Kosowska kandydatka do Sejmu z listy PiS Starościną na Dożynkach Prezydenckich

Podziel się
Oceń

W miniony weekend w Warszawie odbyło się już IX Święto Plonów w Pałacu Prezydenckim. Prezydent podziękował rolnikom za trud włożony w pracę w gospodarstwach, w dostarczanie zdrowej polskiej żywności konsumentom. Jak się okazuje Okręg 38 miał swojego reprezentanta. Funkcję Starościny pełniła zajmująca 4 miejsce na listach PiS kandydatka do Sejmu RP, Dorota Kosowska.

Dorota Kosowska jest rolnikiem i przedsiębiorcą z powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Jest matką dwójki dzieci i wraz z mężem prowadzi gospodarstwo w obiegu zamkniętym w tzw. cyklu „od pola do stołu”. Jest również działaczkom Solidarności i jak sama mówi: - Jako rolnik i przedsiębiorca wiem, jak ciężka jest to praca. Nieprzespane noce, walka z siłami natury - to codzienność, z którą musimy się mierzyć. Dlatego w nadchodzącej nowej kadencji Sejmu RP  potrzebujemy silnych i konkretnych osób, wiedzących czym jest praca nie tylko z opowieści - powiedziała Kosowska.

- Cieszę się, że moja działalność została doceniona w ten sposób. Musicie państwo wiedzieć, że decyzja bym pełniła funkcję starościny zapadła jeszcze długo przed ułożeniem list, dlatego wiem, że moja ciężka praca na rodzimym gruncie i w Solidarności zaowocowała pięknym wyróżnieniem – dodała kandydatka.

Dożynki Prezydenckie to wydarzenie wieńczące trud pracy włożony przez polskich rolników podczas ostatnich żniw. Do przedwojennej tradycji Dożynek Prezydenckich powrócił w 2000 roku Prezydent RP  Aleksander Kwaśniewski, które po latach przybrały formę regionalną. 20 września 2009 roku tradycję Dożynek Prezydenckich wskrzesił Prezydent RP śp. Lech Kaczyński, którą następnie kontynuował Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz obecnie Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

- Piecza nad polskim rolnictwem i rozwój obszarów wiejskich to nieustannie trwające zadanie, które nigdy się nie skończy - zawsze będzie odpowiedzialnością polskich władz. Ta odpowiedzialność sprowadza się do tego, by sprawować pieczę nad tym, by rolnika nie pochłonęły siły przyrody, by otrzymał na czas odpowiednie wsparcie. Przede wszystkim, obowiązkiem polskich władz jest stwarzanie takich warunków, by rolnik mógł spokojnie pracować i spokojnie zarobić na tym, co powstało w jego gospodarstwie - Prezydent Andrzej Duda

 

 

Dożynki to święto plonów, które jest ukoronowaniem całorocznej pracy rolnika. To czas radości i podziękowań za trud, jaki został włożony w uprawę ziemi i zebranie plonów. Dożynki to również okazja do spotkania się całej społeczności wiejskiej i wspólnego świętowania. Dla rolnika dożynki to przede wszystkim wyraz wdzięczności za to, że jego ciężka praca została doceniona. To również okazja do refleksji nad tym, jak ważna jest praca na roli dla całego społeczeństwa. Dożynki to święto, które przypomina nam, że to właśnie rolnicy są odpowiedzialni za to, że mamy na codzień dostęp do świeżych i zdrowych produktów.

 

(red)

 


 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Owszem, w mieście są problemy i to duże. Ja jako mieszkanka oczekuję, że te problemy będą rozwiązywać radni mieszkający w Złotowie. Nie chcę, aby sprawami mojego miasta zajmował się ktoś, kto w tym mieście nie mieszka. Są przepisy, które jasno mówią, że radnym może być mieszkaniec danej gminy. Bo mieszkaniec gminy dba o interes tej właśnie gminy. A nie gminy sąsiedniej. Czego nie rozumiesz?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 23:15Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w ZłotowieAutor komentarza: Kim Dzong UnTreść komentarza: Ale o co Ci chodzi? Nic się nie dzieje. Jest cudownie, wspaniale, pełen luz blues. Mamy wspaniałego burmistrza, wspaniałego zastępcę i ogólnie wszyscy tu są wspaniali. Jak burmistrz pojawia się na korytarzu to ludzie klaszczą entuzjastycznie. Nikt tu na nikogo krzywo nie spojrzy, nikt złego słowa o burmistrzu nie powie. Taka to nasza wspaniała rzeczywistość urzędowa. Tylko źli i podli parówkowi skrytożercy uważają, że jest inaczej. To nie ludzie, to wilki. Tak wam mówię ja, słońce narodu.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:24Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: NNTreść komentarza: To informatyk zatrudniony dotychczas też rezygnuje? Co się dzieje w tym urzędzie?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:03Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: PozaTreść komentarza: Czy naprawdę w mieście nie ma innych problemów do rozwiązania i dialogu, niż szukanie dziury w całym. Teraz w Złotowie stało się MODNE szukanie haków na oponentów i obserwowanie życia i pracy zawodowej. Weźcie się ku….a do roboty! Bo czas ucieka a Wy Mariuszkowi robicie kontent na pierwszą stronę AL a on aż podskakuje na stołku i zaciera rączki. Do tego paliwo ze Starostwa i idealne środowisko do robienia gówno burzy , a hajs się zgadza. Żenada. Pieniactwo i populizm to obecne hasła Złotowa.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 09:19Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w ZłotowieAutor komentarza: BluesFanTreść komentarza: Teledysk do piosenki jest dostępny na YouTube: Blues Against The MachineData dodania komentarza: 29.04.2025, 20:57Źródło komentarza: Blues Against the Machine z Bartkiem Szopińskim na pokładzieAutor komentarza: MTreść komentarza: Myślę, że są poważniejsze sprawy, którymi należy się zająć niż ganianie radnych za adres zamieszkania, zajmijcie się szpitalem, remontami i pozyskiwaniem funduszy. Pozdrawiam mieszkanka :)Data dodania komentarza: 29.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w Złotowie
Aktualności
Reklama
Reklama