Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Jak pokonać układ PiS? - Brejza w Pile

Podziel się
Oceń

Spotkanie otwarte z lokalną społecznością: Gościem senator Krzysztof Brejza oraz mecenas Dorota Brejza

Sala kameralna pilskiego RCK wypełniona po brzegi! Pilanie gremialnie przyszli na spotkanie z senatorem Platformy Obywatelskiej Krzysztofem Brejzą oraz jego żoną, mec. Dorotą Brejzą. - Co przyciągnęło ich uwagę? Pamięć o opresyjnym państwie PRL, które odradza się znów w Polsce PiS! – przekonuje senator Adam Szejnfeld. Tematem spotkania było: „Jak pokonać układ PiS. Pegasus, nielegalna inwigilacja, system niszczenia ludzi”. 

Sam przez prawie 10 lat byłem śledzony, podsłuchiwany, inwigilowany. Rewizje w domu stały się niemal codziennością. Stosowano wobec mnie i mojej rodziny szykany mające na celu znalezienie dowodów nielegalnej działalności a przynajmniej po to, by zniechęcić mnie do dalszej prodemokratycznej działalności. Ale… to było w czasach PRL-u, w czasach autorytarnej władzy, w czasach, kiedy Polską rządziła prosowiecka PZPR! Nigdy bym nie pomyślał, że po 1989 r., po odzyskaniu wolności i niepodległości, po zapanowaniu demokracji w Polsce, historia się może powtórzyć. Przypadek państwa Doroty i Krzysztofa Brezy, ale także wielu innych osób, jakie już znamy, potwierdza, że zło nie odchodzi raz na zawsze, że zło wraca i znów chce nad nami panować. Tak jest teraz w Polsce PiS”! – mówił na spotkaniu z mieszkańcami Piły senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz przewodniczący Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Senator Krzysztof Brejza w 2019 roku, kiedy był szefem Sztabu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, był inwigilowany przez polskie służby specjalne. Użyto do tego dotąd nieznanej cyberbroni, jaką jest szpiegowskie oprogramowanie Pegasus przeznaczone do zwalczania terroryzmu! Wobec senatora Krzysztofa Brejzy prowadzono operację o kryptonimie „Jaszczurka”, a samemu Brejzie nadano kryptonim „Grzechotnik”. Służby atakowały telefon Krzysztofa Brejzy 33 razy, a cała akcja miła kosztować ok. 20 mln zł. 

- Za pomocą szpiegowskiego programu Pegasus z mojego smartfonu oraz mojej chmury ściągnięto ponad 80 tys. wiadomości SMS, maile, kalendarze, kontakty, lokalizacje i zapisane hasła — ujawnił na spotkaniu w Pile Krzysztof Brejza. Przeprowadzono na mnie najbardziej perfidną operację służb w historii wolnej Polski - dodał senator Brejza. 

Senator KO mówił m.in. także, że był permanentnie inwigilowany co najmniej w okresie od kwietnia do października 2019 roku. Podsłuch były w czasie kampanii wyborczej do europarlamentu, gdzie kandydował oraz w wyborach do Sejmu i Senatu, w których był szefem Sztabu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Mam wrażenie, że Polską rządzi nie legalna władza, ale grupa ludzi służb PiS – mówił Brejza. 

- W spotkaniu z Dorotą i Krzysztofem Brejzami, oprócz bardzo wielu uczestników, udział wzięli także m.in. senator Adam Szejnfeld, posłanka Maria Małgorzata Janyska, która prowadziła rozmowę, prezydent Piły Piotr Głowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, a także były senator Mieczysław Augustyn – informuje Kamila Łańska, dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda. 

(red)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Beza 08.09.2023 11:28
Brejza, Bejda, Mejza - czy ktoś rozróżnia te osoby? Kto jest z PO a kto z PiS?

Prosty człowiek ze wsi 16.08.2023 18:22
Jeżeli PO nie obieca ludziom korzyści socjalnych, to na samych ideach typu sądownictwo, praworządność czy demokracja nie ma szans na zwycięstwo. Zbyt mało ludzi te sprawy obchodzą

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Owszem, w mieście są problemy i to duże. Ja jako mieszkanka oczekuję, że te problemy będą rozwiązywać radni mieszkający w Złotowie. Nie chcę, aby sprawami mojego miasta zajmował się ktoś, kto w tym mieście nie mieszka. Są przepisy, które jasno mówią, że radnym może być mieszkaniec danej gminy. Bo mieszkaniec gminy dba o interes tej właśnie gminy. A nie gminy sąsiedniej. Czego nie rozumiesz?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 23:15Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w ZłotowieAutor komentarza: Kim Dzong UnTreść komentarza: Ale o co Ci chodzi? Nic się nie dzieje. Jest cudownie, wspaniale, pełen luz blues. Mamy wspaniałego burmistrza, wspaniałego zastępcę i ogólnie wszyscy tu są wspaniali. Jak burmistrz pojawia się na korytarzu to ludzie klaszczą entuzjastycznie. Nikt tu na nikogo krzywo nie spojrzy, nikt złego słowa o burmistrzu nie powie. Taka to nasza wspaniała rzeczywistość urzędowa. Tylko źli i podli parówkowi skrytożercy uważają, że jest inaczej. To nie ludzie, to wilki. Tak wam mówię ja, słońce narodu.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:24Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: NNTreść komentarza: To informatyk zatrudniony dotychczas też rezygnuje? Co się dzieje w tym urzędzie?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:03Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: PozaTreść komentarza: Czy naprawdę w mieście nie ma innych problemów do rozwiązania i dialogu, niż szukanie dziury w całym. Teraz w Złotowie stało się MODNE szukanie haków na oponentów i obserwowanie życia i pracy zawodowej. Weźcie się ku….a do roboty! Bo czas ucieka a Wy Mariuszkowi robicie kontent na pierwszą stronę AL a on aż podskakuje na stołku i zaciera rączki. Do tego paliwo ze Starostwa i idealne środowisko do robienia gówno burzy , a hajs się zgadza. Żenada. Pieniactwo i populizm to obecne hasła Złotowa.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 09:19Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w ZłotowieAutor komentarza: BluesFanTreść komentarza: Teledysk do piosenki jest dostępny na YouTube: Blues Against The MachineData dodania komentarza: 29.04.2025, 20:57Źródło komentarza: Blues Against the Machine z Bartkiem Szopińskim na pokładzieAutor komentarza: MTreść komentarza: Myślę, że są poważniejsze sprawy, którymi należy się zająć niż ganianie radnych za adres zamieszkania, zajmijcie się szpitalem, remontami i pozyskiwaniem funduszy. Pozdrawiam mieszkanka :)Data dodania komentarza: 29.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w Złotowie
Aktualności
Reklama
Reklama