Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Dobre wieści z Jastrowia

Podziel się
Oceń

Informacja o tym, że w Jastrowiu ma powstać firma, która zatrudni 300 osób, to nie jest codzienna wiadomość.

 Informacja o tym, że w Jastrowiu ma powstać firma, która zatrudni 300 osób, to nie jest codzienna wiadomość. Właściwie nasze lokalne gazety powinny ją wybić na pierwszej stronie. Oczywiście, ważne jest jeszcze na jakich warunkach będą ludzie pracować, czy będą to godne zarobki, aby wyżywić rodzinę. Jednak sam fakt, że powstanie tak duża firma w Jastrowiu to powód do gratulacji dla burmistrza Piotra Wojtiuka, pracowników jastrowskiego magistratu i radnych. Od dłuższego czasu powtarzałem, że Jastrowie to idealne miejsce dla firm, bowiem leży w miejscu, gdzie przebiegają dwie drogi krajowe: nr 11 i 22. Jednak co innego wiedzieć, a co innego coś z tej lokalizacji „wycisnąć”. Jednocześnie taka lokalizacja to swego rodzaju przekleństwo, bowiem latem miasto jest zakorkowane i potrzebuje obwodnicy, leży bowiem na trasie Berlin- Gdańsk oraz na kierunku północ-południe. Przez miasto przebiegają dwie trasy krajowe, które na odcinku kilkunastu kilometrów zbiegają się w jedną drogę i to powinno stanowić poważny argument za powstaniem obwodnicy, a poprowadzenie jej byłoby stosunkowo łatwe ze względów lokalizacyjnych, chociaż to jest najmniejszy problem. Potrzebne są decyzje i pieniądze.

Pamiętam, że przeprowadzając wywiad z Piotrem Wojtiukiem krótko po objęciu przez niego władzy w 2010 roku, pytałem o to, kiedy nowe firmy w Jastrowiu powstaną. Trochę to trwało zanim pierwsza duża firma do Jastrowia się wybrała, niemniej dla włodarza i rajców obecny inwestor może być swego rodzaju reklamą dla innych potencjalnych inwestorów, którzy zauważą bardzo korzystną lokalizację miasta, gdzie jest linia kolejowa i dwie krajowe drogi. Myślę, że takie pomyślne wieści dla Jastrowia to także efekt współpracy i innego spojrzenia na sprawy miasta. Pamiętam jak uczestniczyłem w sesjach Rady Miasta Jastrowie w kadencji 2010-2014 i nadziwić się nie mogłem, że tam burmistrz rozmawia z radnymi, że przyznaje im rację itd. Byłem w szoku, bowiem miałem za sobą dwie kadencje w złotowskiej radzie miasta, gdzie w stosunkach z radnymi burmistrz stosował zasadę „nie, bo nie”. Ten dialog z radnymi w Jastrowiu widać chociażby w decyzjach rady w sprawie podatku od transportu, który został bardzo obniżony właśnie pod nowego inwestora. Widać to także po środkach, jakie zostaną przeznaczone na przebudowę drogi krajowej, aby umożliwić zjazd do nowo powstającej firmy.

W tej sytuacji trzeba czekać na dalsze dobre wieści z Jastrowia.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: 💪💪💪 Treść komentarza: PETARDA !!!! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 00:10 Źródło komentarza: Mateusz Hrycoń poprowadzi Piast Skic. Doświadczony szkoleniowiec rozpoczyna nowy rozdział Autor komentarza: Do czytelnika Treść komentarza: Ten radny jednak Nadal samotny w swojej opinii... Co to oznaczać może? Sposób mowy i widzenia na te same rzeczy ale jednak inaczej to przypomina trochę pana Kaziemeirza K Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:55 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Czytelnik Treść komentarza: To jeden z radnych, który nie sprzedaje się lokalnemu gazeciarzowi. Radny, który nie je z psiej miski podstawionej przez burmistrzów, którzy kupują za pieniądze podatników spokój w lokalnym brukowcu i kryją kłamstwa swojego kolesia Kopinke, który śmieje się w twarz wyborcom, radzie miejskiej i sędziom w sądzie. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:42 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Zdanie i opinia tego jednego radnego który był przeciw nie ma znaczenia i nie obchodzi mnie to. Jednocześnie pokazuje to że jest osamotniony w swojej opinii. Gratulacje dla pana burmistrza. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:15 Źródło komentarza: Burmistrz Złotowa z absolutorium i wotum zaufania. Radni ocenili rok 2025 Autor komentarza: Lalalk Treść komentarza: Za grosz honoru nie ma w sobie. Wstyd Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:06 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki Autor komentarza: I kto tu jest złodziejem Treść komentarza: Ulradłem rower, sprzedałem rower. Na decyzję o tym, czy jestem złodziejem poczekam aż wyrok się uprawomocni. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:01 Źródło komentarza: Rada odebrała mandat, sąd odrzucił skargę. Tomasz Kopinke wciąż nie uznaje porażki
Reklama
Reklama
Reklama