Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Zapraszamy na Festiwal Nauki w Pile

Podziel się
Oceń

Od wielu lat Akademia Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile udowadnia, że nauką można się doskonale bawić - wystarczy pokazać ją tylko w inny, niekonwencjonalny sposób. Tak właśnie będzie i tym razem, podczas XVII. Festiwalu Nauki w Pile pt. „STRES? MATURALNIE!”, który trwał będzie od 12 do 14 marca.

Podczas tegorocznego Festiwalu, organizatorzy skoncentrują się na wielowymiarowym zjawisku stresu, zwracając uwagę na jego wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne młodych osób, a także na strategiach radzenia sobie z nim w różnych obszarach życia.

Program Festiwalu obejmuje szereg ciekawych warsztatów i paneli dyskusyjnych m.in. z wyjątkowymi gośćmi, które pomogą uczniom lepiej zrozumieć naturę stresu oraz dostarczą praktycznych narzędzi do wykorzystania go w pozytywny, motywujący sposób – także w czasie maturalnym. Pomogą w tym m.in.:

Katarzyna Włodkowska - członkini grupy Superbelfrzy RP, doradca metodyczny, nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej, koordynatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych i humanitarnych, certyfikowana trenerka oświaty, egzaminatorka maturalna. Finalistka konkursu "Za naprawianie świata" im. Ireny Sendlerowej organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu. Koordynanorka projektu społecznego „Lekcje w sieci”, który ma za zadanie pomóc nauczycielom, rodzicom i uczniom w dotarciu do zweryfikowanych treści edukacyjnych. Współpracuje z fundacją Forum Dialogu, Anioły Kultury i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej. Od 15 lat z powodzeniem prowadzi klasy medialne, funkcjonujące na mocy programu autorskiego. Zaszczepia w uczniach ciekawość świata, wspomaga rozwój pasji, inspiruje do tworzenia i przełamywania ograniczeń.

Alicja Baranowska - psycholog, trener biznesu oraz coach w trakcie akredytacji ICF. Przez lata pracowała w służbach jako psycholog policyjny, wspierając funkcjonariuszy m. in. w radzeniu sobie z problematyką wypalenia zawodowego oraz w rozwoju ich umiejętności miękkich. Prowadzi własną działalność gospodarczą pn. „Pasja Pracy i Rozwoju”. Pomaga osobom dorosłym i młodzieży w powrocie do satysfakcjonującego oraz zdrowego stylu życia, udzielając wsparcia psychologicznego w oparciu o założenia Racjonalnej Terapii Zachowania i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

dr Dagmara Łupicka-Szczęśnik - doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Autorka i współautorka publikacji naukowych o tematyce profilaktycznej, prowadzenia warsztatów dotyczących rozwoju osobistego. Od 2023 roku prowadzi program wsparcia psychologicznego dla studentów ANS w Pile. 

XVII Festiwal Nauki w Pile, będzie miał również charakter DRZWI OTWARTYCH. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli, będzie cała baza dydaktyczna Uczelni, warsztaty, pokazy, spotkania z wykładowcami, studentami, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu nauk medycznych, społecznych i technicznych.

Wszystkie wydarzenia objęte są koniecznością rezerwacji miejsc. Program oraz formularz rejestracji na wydarzenia festiwalowe, znajdują się na stronie festiwal.ans.pila.pl

Aleksandra Fabiszak

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: xDTreść komentarza: Informatyk na pensji urzędnika. Już widzę te tłumy chętnychData dodania komentarza: 1.05.2025, 20:11Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: HalinaTreść komentarza: Wybory tuż tuż a informatyka brak ?Data dodania komentarza: 1.05.2025, 18:30Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Owszem, w mieście są problemy i to duże. Ja jako mieszkanka oczekuję, że te problemy będą rozwiązywać radni mieszkający w Złotowie. Nie chcę, aby sprawami mojego miasta zajmował się ktoś, kto w tym mieście nie mieszka. Są przepisy, które jasno mówią, że radnym może być mieszkaniec danej gminy. Bo mieszkaniec gminy dba o interes tej właśnie gminy. A nie gminy sąsiedniej. Czego nie rozumiesz?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 23:15Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w ZłotowieAutor komentarza: Kim Dzong UnTreść komentarza: Ale o co Ci chodzi? Nic się nie dzieje. Jest cudownie, wspaniale, pełen luz blues. Mamy wspaniałego burmistrza, wspaniałego zastępcę i ogólnie wszyscy tu są wspaniali. Jak burmistrz pojawia się na korytarzu to ludzie klaszczą entuzjastycznie. Nikt tu na nikogo krzywo nie spojrzy, nikt złego słowa o burmistrzu nie powie. Taka to nasza wspaniała rzeczywistość urzędowa. Tylko źli i podli parówkowi skrytożercy uważają, że jest inaczej. To nie ludzie, to wilki. Tak wam mówię ja, słońce narodu.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:24Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: NNTreść komentarza: To informatyk zatrudniony dotychczas też rezygnuje? Co się dzieje w tym urzędzie?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:03Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: PozaTreść komentarza: Czy naprawdę w mieście nie ma innych problemów do rozwiązania i dialogu, niż szukanie dziury w całym. Teraz w Złotowie stało się MODNE szukanie haków na oponentów i obserwowanie życia i pracy zawodowej. Weźcie się ku….a do roboty! Bo czas ucieka a Wy Mariuszkowi robicie kontent na pierwszą stronę AL a on aż podskakuje na stołku i zaciera rączki. Do tego paliwo ze Starostwa i idealne środowisko do robienia gówno burzy , a hajs się zgadza. Żenada. Pieniactwo i populizm to obecne hasła Złotowa.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 09:19Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w Złotowie
Aktualności
Reklama
Reklama