Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Innowacyjne wsparcie dla przedsiębiorsw społecznych w trakcie testów!

Podziel się
Oceń

Podręcznik dla spółdzielni socjalnych z procedurami przeprowadzania spotkań konsultacyjnych oraz wdrażania praktyk demokratyzacji w pracy jest na etapie testowania. Publikacja będzie dotyczyć konsultacji pracowniczych, partycypacji i demokratyzacji miejsc pracy w kontekście spółdzielczości i ekonomii społecznej. Efekty niebawem.

Teoretycy i praktycy działań włączających i promujących ekonomię społeczną nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które mogą poprawić jakość życia odbiorców działań reintegracyjnych oraz wspierać rozwój przedsiębiorstw społecznych. Jedną z takich osób jest gerontolog Małgorzata Modrak. Po sukcesach innowacji takich jak OPIEKA+, gra generacyjna MOST czy koncepcja inhalatoriów dla małych gmin pod nazwą Tężnie Energii Społecznej, przyszedł czas na kolejny innowacyjny projekt. Tym razem dotyczący przedsiębiorczości społecznej. Nadmieńmy, że ekonomia społeczna to działalność z misją społeczną, w ramach której zyski przeznaczane na rzecz wspólnoty.  

W 2024 komisja TransferHub pozytywnie zaopiniowała innowacje dotyczącą modułu przeprowadzenia skutecznej procedury konsultacyjnej w przedsiębiorstwach społecznych autorstwa gerontolog Małgorzaty Modrak. Po przejściu kolejnych szkoleń, konsultacji facylitatorskich, mentorskich i eksperckich niebawem rozpocznie się prototypowanie poradnika wspierającego przedsiębiorców społecznych w realizacji ustawowych obowiązków.  

Informacyjny niezbędnik wdrażania procedury konsultacyjnej

Nowy projekt Małgorzaty Modrak koncentruje się na stworzeniu Informacyjnego niezbędnika wdrażania procedury konsultacyjnej dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw społecznych. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie menedżerów i liderów w skutecznym implementowaniu procedur konsultacyjnych, co ma na celu nie tylko poprawę efektywności zarządzania, ale także wzmocnienie jakości usług świadczonych przez przedsiębiorstwa społeczne.

Dlaczego to ważne?

W obliczu zmieniającego się społeczeństwa oraz rosnących potrzeb reintegracyjnych, przedsiębiorstwa społeczne stają przed nowymi wyzwaniami. Ważne jest, aby kadra zarządzająca była dobrze przygotowana do podejmowania decyzji, które będą miały realny wpływ na życie pracowników i lokalnych środowisk. Konsultacje z pracownikami, beneficjentami oraz liderami przedsiębiorczości społecznej są kluczowe dla identyfikacji potrzeb oraz problemów, które mogą być rozwiązane dzięki odpowiednim strategiom zarządzania.

Wszystkie te innowacyjne projekty, nie tylko wnoszą nową jakość w funkcjonowanie przedsiębiorstw społecznych, ale również inspirują do podejmowania działań na rzecz lepszego jutra dla pracowników reintegrowanych oraz całych społeczności. Informacyjny niezbędnik wdrażania procedury konsultacyjnej to kolejny krok w kierunku tworzenia bardziej zintegrowanego i responsywnego systemu wsparcia dla osób wykluczonych społecznie w Polsce i samych liderów, którym narzędzie ma pomóc skutecznie zarządzać PES.

Innowacja została opracowana w Inkubatorze TransferHUB, www.transferhub.pl 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Owszem, w mieście są problemy i to duże. Ja jako mieszkanka oczekuję, że te problemy będą rozwiązywać radni mieszkający w Złotowie. Nie chcę, aby sprawami mojego miasta zajmował się ktoś, kto w tym mieście nie mieszka. Są przepisy, które jasno mówią, że radnym może być mieszkaniec danej gminy. Bo mieszkaniec gminy dba o interes tej właśnie gminy. A nie gminy sąsiedniej. Czego nie rozumiesz?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 23:15Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w ZłotowieAutor komentarza: Kim Dzong UnTreść komentarza: Ale o co Ci chodzi? Nic się nie dzieje. Jest cudownie, wspaniale, pełen luz blues. Mamy wspaniałego burmistrza, wspaniałego zastępcę i ogólnie wszyscy tu są wspaniali. Jak burmistrz pojawia się na korytarzu to ludzie klaszczą entuzjastycznie. Nikt tu na nikogo krzywo nie spojrzy, nikt złego słowa o burmistrzu nie powie. Taka to nasza wspaniała rzeczywistość urzędowa. Tylko źli i podli parówkowi skrytożercy uważają, że jest inaczej. To nie ludzie, to wilki. Tak wam mówię ja, słońce narodu.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:24Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: NNTreść komentarza: To informatyk zatrudniony dotychczas też rezygnuje? Co się dzieje w tym urzędzie?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 14:03Źródło komentarza: Praca czekaAutor komentarza: PozaTreść komentarza: Czy naprawdę w mieście nie ma innych problemów do rozwiązania i dialogu, niż szukanie dziury w całym. Teraz w Złotowie stało się MODNE szukanie haków na oponentów i obserwowanie życia i pracy zawodowej. Weźcie się ku….a do roboty! Bo czas ucieka a Wy Mariuszkowi robicie kontent na pierwszą stronę AL a on aż podskakuje na stołku i zaciera rączki. Do tego paliwo ze Starostwa i idealne środowisko do robienia gówno burzy , a hajs się zgadza. Żenada. Pieniactwo i populizm to obecne hasła Złotowa.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 09:19Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w ZłotowieAutor komentarza: BluesFanTreść komentarza: Teledysk do piosenki jest dostępny na YouTube: Blues Against The MachineData dodania komentarza: 29.04.2025, 20:57Źródło komentarza: Blues Against the Machine z Bartkiem Szopińskim na pokładzieAutor komentarza: MTreść komentarza: Myślę, że są poważniejsze sprawy, którymi należy się zająć niż ganianie radnych za adres zamieszkania, zajmijcie się szpitalem, remontami i pozyskiwaniem funduszy. Pozdrawiam mieszkanka :)Data dodania komentarza: 29.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Czy radny powinien stracić mandat? Kontrowersje wokół Tomasza Kopinke na sesji Rady Miejskiej w Złotowie
Aktualności
Reklama
Reklama