Niedziela, 16.06.2019

Które firmy udzielają chwilówek w nocy i weekend?

  • 19.12.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Które firmy udzielają chwilówek w nocy i weekend?
Natłok zajęć w ciągu dnia najczęściej powoduje, że wniosek o pożyczkę składamy wieczorem lub w weekend. Co w sytuacji, gdy pieniądze są potrzebne natychmiast? Czy na polskim rynku działają firmy pożyczkowe rozpatrujące wnioski także w nocy i weekendy? Sprawdzamy!

Chwilówka przez całą dobę

Wszystkie firmy pożyczkowe przyjmują wnioski przez całą dobę. Większość jednak rozpatruje je w określonych godzinach, np. od 6 do 22. Podobnie jest w przypadku wniosków złożonych przez weekend. Pracownicy wielu firm pożyczkowych analizują je dopiero w pierwszy dzień roboczy, czyli najczęściej w poniedziałek.

W których firmach można złożyć wniosek i otrzymać odpowiedź po kilku minutach, niezależnie od godziny? Firmy udzielające pożyczek zarówno w nocy, jak i weekendy to m.in.: Lendon, Vivus, Credy, Ekspres Kasa i Wonga. Pełna lista pożyczkodawców jest dostępna tutaj.

W jakich bankach pożyczkodawca ma rachunki bankowe?

Jeżeli pieniądze są potrzebne natychmiast, to sprawdzenie wyłączenie godzin pracy pożyczkodawcy nie wystarczy, aby w ciągu kwadransa środki pojawiły się na rachunku bankowym. Dlaczego? Pieniądze są przelewane na rachunek bankowy klienta, dlatego tak ważne, aby firma pożyczkowa korzystała z oferty tego samego banku co pożyczający.

Firmy pożyczkowe najczęściej podają listę banków, w których mają rachunki bankowe. Najlepsi pożyczkodawcy korzystają z ofert wielu banków po to właśnie, aby zagwarantować klientom szybki dostęp do środków. Przykładowo firma:

  • Kuki.pl ma rachunki bankowe w następujących bankach: PKO Bank Polski, Inteligo, Multibank, PeKaO S.A., Millennium Bank, Getin Noble Bank, ING Bank, BPH, Alior Bank, Kredyt Bank, Bank Zachodni WBK i mBank,
  • Wonga korzysta zarówno z usług największych banków (wymienionych przy firmie Kuki.pl), jak i tych mniej popularnych, np.: Toyota Bank, BNP Paribas i VW Bank,
  • Filarum.pl ma rachunki bankowe tylko w kilku bankach: Millennium Bank, PKO Bank Polski, PeKaO S.A., Bank Zachodni WBK, Alior Bank i mBank.

Klienci, którzy zapomną o sprawdzeniu listy banków współpracujących z firmą pożyczkową, mogą się rozczarować. Może się okazać, że nie otrzymają środków od razu, tylko dopiero następnego dnia lub w pierwszy dzień roboczy.

Formalności związane z udzieleniem pożyczki

Gdy pieniądze są potrzebne natychmiast lub w weekend, zdobycie zaświadczenia o zarobkach jest praktycznie niemożliwe. Porównując dostępne oferty, warto zwrócić uwagę także na wymagania pożyczkodawcy. Większość firm pożyczkowych ogranicza formalności do minimum – pożyczkobiorcy wymagają jedynie:

  • złożenia oświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów,
  • złożenia zgody na sprawdzenie wnioskodawcy w bazach dłużników,
  • podania danych osobowych.

Niektóre firmy zastrzegają sobie prawo do zweryfikowania danych dotyczących zarobków w rozmowie z pracodawcą. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany pożyczkodawca praktykuje takie rozwiązanie. Jeżeli tak, może się okazać, że wniosek również zostanie rozpatrzony dopiero w pierwszy dzień roboczy po weekendzie.

Czy o pożyczkę w nocy i weekend trudniej?

Mimo że jest kilka firm, które deklarują wydanie decyzji kredytowej i przelanie pieniędzy na konto klienta nawet w nocy i weekendy, to w praktyce o pożyczkę poza godzinami 6-22 trudniej. Klient musi pamiętać, aby sprawdzić kilka kwestii, w tym, czy firma korzysta z tego samego banku co on. W przeciwnym razie wniosek złożony np. w sobotę zostanie rozpatrzony w poniedziałek i również dopiero w poniedziałek klient będzie mógł dysponować zaksięgowanymi na jego rachunku bankowym środkami.

Grupa Tipmedia
Podziel się: