Niedziela, 16.06.2019

Modne buty na zimę

  • 25.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Modne buty na zimę
Niedługo za oknem pojawi się śnieg. Czas zajrzeć do naszej garderoby i zastanowić się nad jej uzupełnieniem w niezbędną odzież i buty. Przede wszystkim przed rozpoczęciem sezonu zimowego trzeba wybrać odpowiednie obuwie. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnych modeli. Jak wybrać buty na zimę? Czy można pogodzić styl z wygodą? W naszym poradniku prezentujemy najważniejsze rady związane z wyborem modnych butów na zimę.

Materiał – ważna sprawa  

Przede wszystkim przy wyborze butów na zimę powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Skóra naturalna, sztuczna, a może tekstylia? Który materiał najlepiej wybrać?  Buty zimowe mogą być wykonane z różnego rodzaju skóry. Zazwyczaj stosowana jest skóra naturalna, która ma wiele zalet. Przede wszystkim jej charakterystyczną cechą jest wytrzymałość na uszkodzenia, a także wilgoć (przy dobrej impregnacji). Jeżeli buty chcemy używać na co dzień, to musimy raczej zrezygnować ze skór lakierowanych. Powinniśmy je zarezerwować na specjalne okazje. Buty wykonane z takiej skóry są mniej odporne na działanie wilgoci i ich powierzchnia łatwo ulega zarysowaniu lub uszkodzeniu. Buty zimowe mogą być wykonane także ze skóry sztucznej. Pozwala ona na zastosowanie różnorodnych kolorów i wzorów. Niestety ten materiał nie przepuszcza powietrza i jest podatny na uszkodzenia. Jednak buty wykonane ze skóry sztucznej są tańsze niż ze skóry naturalnej. Buty zimowe mogą być także wykonane z tekstyliów. Coraz więcej jest modeli z cholewkami wykonanymi z wysokiej jakości tego materiału. Jego główna zaleta to odporność na wilgoć i chłód. W ostatnich sezonach szczególnie modne są buty zimowe wykonane ze skóry naturalnej.    

 

Podeszwa buta    

Cienki, wysoki obcas to nie najlepszy pomysł na zimową porę. Łatwo można się poślizgnąć w takich butach, złamać nogę czy skręcić kostkę. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze zimowych butów? Warto zainwestować w obuwie z płaską podeszwą albo z niewielkim, szerokim obcasem. Pamiętajmy także, że powierzchnia całej podeszwy powinna być bieżnikowana, co zmniejsza prawdopodobieństwo poślizgnięcia się. Co więcej, nie zapominajmy, że musi mieć ona optymalną grubość, co chroni stopę przed chłodem. 

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?      

Podczas wyboru zimowych butów zwróćmy także uwagę na ich nosek. Powinien być dość szeroki, aby umożliwiał swobodny ruch palców. Można także dokupić ocieplaną wkładkę stanowiącą dodatkową izolację dla stopy. Wybierajmy także buty wykonane z materiału, który pozwoli skórze oddychać. W przeciwnym wypadku może skończyć się to nieprzyjemnymi rezultatami, np. w postaci bąbli czy nieprzyjemnego zapachu. Buty zimowe muszą mieć także optymalny rozmiar. Zbyt ciasne powodują obtarcia. Warto także zadbać o kupno obuwia wodoodpornego. W przeciwnym wypadku pamiętajmy o systematycznym ich impregnowaniu przy użyciu specjalnych preparatów odpowiednich do danego rodzaju materiału.     

 

Czas na zakupy!

Gdzie szukać odpowiednich butów? Dobrym rozwiązaniem są zakupy w sklepach internetowych. Oferta w takich sklepach jest bardzo duża, a często możemy znaleźć modele, których nie ma w sklepach stacjonarnych. Na taki cel może się nam przydać szybka gotówka, która pozwoli na zakup wymarzonych butów ze skóry. Warto także wiedzieć, że często szybka gotówka może być spłacana w ratach, przeczytaj o tym tutaj. Jeśli obawiamy się, że online kupimy zły rozmiar, wybierzmy tradycyjny sklep. Niezależnie od miejsca zakupu, szybka gotówka może się okazać pomocna. Pamiętajmy jednak, że w przyszłości będzie trzeba uregulować zobowiązanie, dlatego sprawdźmy, czy na pewno możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe.

Grupa Tipmedia
Podziel się: