Oszustwo na OLX

  • 15.07.2021, 10:00
  • iej
Oszustwo na OLX
Kolejne oszustwo w powiecie złotowskim podczas sprzedaży na portalu OLX. Uważaj! Oszuści nie próżnują, wymyślają nowe sposoby na zdobycie Twoich pieniędzy. Apelujemy o rozwagę i ostrożność

Po raz kolejny w ostatnim czasie złotowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa przy pomocy portalu OLX oraz aplikacji WhatsApp. W tym tygodniu ofiarą takiego przestępstwa padła mieszkanka Złotowa, która sprzedawała swoje rzeczy na portalu aukcyjnym.

Jak działali oszuści ?

Kobieta wystawiła przedmiot na sprzedaż. Tego samego dnia skontaktował się ze sprzedającą oszust za pomocą aplikacji WhatsApp na jej numer telefonu podany w aukcji. Z treści wiadomości wynikało, że jest zainteresowany kupnem towaru i już za niego zapłacił, a potwierdzenie zapłaty przyjdzie poprzez wiadomość SMS. Po niedługim czasie do sprzedającej dotarł SMS z linkiem, który wyglądał jak przekierowanie do portalu OLX. Sprzedająca kliknęła w link, który z kolei przekierował ją na stronę internetową, która łudząco przypominała stronę jej banku. Na tej stronie podała numer swojej karty bankomatowej. Po ponownym sprawdzeniu stanu swojego konta stwierdziła, że brakuje na nim blisko 2000 zł. Niestety, stała się ofiarą oszustwa.

CO ROBIĆ, GDY ZOSTANIESZ OSZUKANY?

• Koniecznie skontaktuj się ze swoim Bankiem przez infolinię.
• Możesz od ręki zastrzec swoją kartę w bankowości lub aplikacji swojego banku. Karta w ten sposób przestanie działać również w Google Pay i Apple Pay.
• Poinformuj Policję.

Na oficjalnym blogu portalu OLX znaleźć można więcej informacji na temat metod działania oszustów. Są tam również przykłady wiadomości oraz fałszywych stron, za pomocą których oszuści starają się zdobyć nasze oszczędności https://blog.olx.pl/2020/06/18/uwaga-na-wiadomosci-z-falszywymi-linkami-do-uslugi-wysylki-przez-olx/

DP

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TFilm#
TFilm# 20.07.2021, 11:13
To już jest farsa. Film miał być publicznie pokazany w tamtym roku. Przeszkodą była pandemia. Kto to powiedział, że film jest dopiero na etapie montażu? To etap głęboko w lesie. Totalna amatorka dla produkcji. W pandemii można śmiało montować.
najpierw pomyśl,potem rób
najpierw pomyśl,potem rób 15.07.2021, 14:26
Gdyby miała drugą kartę płatniczą ,tylko do rozliczeń w internecie z drobną sumą pieniędzy to nie straciłaby 2000zł.
jak ma sie ptasi móżdżek to sie traci.
Przemek K
Przemek K 15.07.2021, 11:59
Przy okazji tematu. Szwagier chwalił się wczoraj, że był na filmie "Gra w butelkę" To ten o Złotowie. Prawda to? Ponoć mówił, że jest scena sexu.
Rezyser S.
Rezyser S. 19.07.2021, 15:12
Nie da sie skonczyc tego filmu, aktorzy poumierali ze starosci!
TFilm#
TFilm# 20.07.2021, 11:14
Kasia żyje.
bankier
bankier 20.07.2021, 12:27
Nie byłeś na pokazie więc nie wiesz. Katarzyna Figura nie zagra w wersji obiecanej mieszkańcą. Sceny z nią wejdą do serialu i na to będzie oddzielna zbiórka.
T
T 15.07.2021, 20:03
Ktoś może to potwierdzić? Pokaz miał być pybliczny.
30 tysięcy
30 tysięcy 15.07.2021, 21:53
Pokaz był dla wierzycieli. Szykuje się ósma fala zbierania kasy. Tym razem 30 tys. na montaż.

Pozostałe