Przedszkolaki dla pacjentów

  • 03.03.2021, 16:18 (aktualizacja 03.03.2021, 16:20)
  • iej
Przedszkolaki dla pacjentów
Każdego roku 3 marca, w Szpitalu Powiatowym w Złotowie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chorego. Tym razem przedszkolaki z Przedszkola nr 1 przygotowały na tę okazję własnoręcznie wykonane laurki.

 

Ostatni rok, ze względu na pandemię covid-19, był szczególnym czasem, nie tylko dla pracowników szpitala, ale także dla jego Pacjentów. W trosce o zdrowie chorych i w celu ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, osoby trzecie nie mogły odwiedzać osób przebywających w szpitalach. Podczas tegorocznego Dnia Chorego wciąż obowiązywać będą te zasady. Mimo tego podopieczni z Przedszkola nr 1 w Złotowie znaleźli sposób by przekazać życzenia chorym. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały kilkadziesiąt laurek, które Dyrektor placówki, Mariola Surma przekazała szpitalowi. Podczas krótkiego spotkania z przedstawicielami Szpitala Powiatowego w Złotowie mówiła: Mamy nadzieję, że kartki wywołają choć jeden uśmiech na twarzy. To mały gest, ale dzieci w wykonanie tych kartek włożyły swoje serca. Dla przedszkolaków to także lekcja empatii i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Gdy karton pełen laurek trafił do szpitala Pani Dyrektor Joanna Harbuzińska-Turek dziękowała słowami: Uśmiech to zdrowie. Jestem pewna, że tak piękne życzenia wywołają wiele uśmiechów na twarzach Pacjentów.

Zanim kartki trafią do Pacjentów, zostaną poddane kwarantannie oraz dezynfekcji przy użyciu ozonatorów. W szpitalu laurki znajdują się już od piątku, by w środę, 3 marca, mogły bezpiecznie trafić do Pacjentów.

Szpital Powiatowy w Złotowie

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe