Szkoła Buchwaldów

  • 25.02.2021, 20:58 (aktualizacja 28.02.2021, 22:42)
  • Janusz Justyna
Szkoła Buchwaldów
To będzie duże wydarzenie! W związku z nadaniem imienia skwerowi: „Skwer Francuski im. Janiny i Czesława Buchwaldów”, Muzeum Ziemi Złotowskiej przygotowuje (kwiecień – maj 2021 r.) wystawę poświęconą ich pamięci

Zaprezentujemy na niej sylwetki J. i Cz. Buchwaldów ich dokonania w różnych obszarach działalności, z lat 1968 – 2015, kiedy mieszkali w Złotowie. Oprócz działalności pedagogicznej (nauczyciele języka francuskiego w LO w Złotowie), zaprezentujemy niezwykle ciekawe pasje i zainteresowania Czesława Buchwalda, jako miłośnika i propagatora kultury i sztuki francuskiej, tłumacza, pisarza, regionalisty, melomana, dokumentalisty, społecznika, ale przede wszystkim fotografa uwieczniającego uroki Złotowszczyzny w architekturze i krajobrazie. Na wystawie zaprezentujemy pokaźny zestaw fotogramów, które powstały na zajęciach koła fotograficznego prowadzonego przez Buchwalda na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Do grona jego wychowanków zaliczyć można kilku znanych w kraju wybitnych fotografików. Dodatkową atrakcję stanowić będzie oprawa muzyczna wystawy skomponowana specjalnie na tę okazję przez córkę Magdalenę Buchwald, uznaną (już!) w świecie kompozytorkę muzyki współczesnej.

MZZ

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LO
LO 26.02.2021, 23:43
Miałem przyjemność uczyć się francuskiego z Panią Profesor..
Gdzie Państwo Buchwald są pochowani?

Pozostałe