Policjanci pomogli kobiecie z Norwegii

  • 24.02.2021, 21:07 (aktualizacja 24.02.2021, 21:10)
  • Janusz Justyna
Policjanci pomogli kobiecie z Norwegii

Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu pomogli obywatelce Norwegii, która znalazła się w trudnej sytuacji. Kobieta przyjechała do Polski autostopem nie posiadała już żadnych pieniędzy i obawiała się o swój los, a jednak uzyskała wsparcie. Dzięki interwencji mundurowych otrzymała niezbędną pomoc i schronienie.

W niedzielny wieczór 21 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zostali wezwani na dworzec PKP, gdzie mieszkanka Jastrowia zauważyła na terenie dworca kolejowego zziębniętą obywatelkę Norwegii.

 

Kobieta z uwagi na barierę językową, nie była w stanie się z nią porozumieć. Ta sztuka udała się dopiero przybyłym na miejsce mundurowym, którzy rozmawiając na przemian w języku angielskim i niemieckim ustalili co się stało.

 

Obywatelka Norwegii była zrozpaczona, ponieważ po przyjeździe do Jastrowia zorientowała się, że nie posiada przy sobie już żadnych pieniędzy. Jak się okazało, głodna i zmarznięta kobieta od kilku godzin znajdowała się na terenie dworca, gdzie planowała spędzić noc. Kobieta opowiedziała mundurowym, że pochodzi z małej miejscowości w Norwegii, a do Polski przyjechała z zamiarem osiedlenia, poszukując spokojnego miejsca do życia. Mieszkanka Norwegii tłumaczyła, że podczas podróży wydała wszystkie pieniądze jakimi dysponowała. Policjanci zorganizowali dla niej pomoc kontaktując się z odpowiednimi instytucjami i służbami.

 

Wezwany przez mundurowych zespół pogotowia ratunkowego udzielił kobiecie pomocy medycznej i wykonał test na obecność koronawirusa. Po zwróceniu się do Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu stróże prawa otrzymali zapewnienie o udzieleniu kobiecie niezbędnego wsparcia. Mundurowi wraz z obywatelką Norwegii udali się Piły, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
felka
felka 25.02.2021, 00:40
jastrowscy Milicjanci znają biegle angielski, niemiecki i mandaryński? może na migi? zagubiona Norweżkę nakarmili, napoili, ugościli i wsparli finansowo? całe szczęście że nie spałowali i nie wywieźli do Izby Wytrzeźwień

Pozostałe