Horror w rodzinie

  • 09.12.2020, 11:12 (aktualizacja 09.12.2020, 12:07)
  • iej
Horror w rodzinie
Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali mężczyznę, który pomimo odbycia kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad członkami rodziny groził ojczymowi pozbawieniem życia i zdrowia oraz znieważył swoją matkę. 24-latek był już znany interweniującym policjantom. Podczas wcześniejszych awantur, kiedy na miejscu pojawiali się mundurowi aby zapewnić bezpieczeństwo jego osobom najbliższym, całą agresję 24-latek kierował wobec funkcjonariuszy. Podczas jednej z nich znieważył interweniujących policjantów. Wówczas został ukarany karą pozbawienia wolności. Jak widać obycie kary pozbawienia wolności nie nauczyło mężczyzny szacunku do funkcjonariuszy publicznych, teraz usłyszał surowszy wymiar kary. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

W minioną sobotę 5 grudnia br., mundurowi zostali wezwani na interwencję domową w jednej z miejscowości w gminie Okonek. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna jest agresywny wobec swojej matki i ojczyma. Policjanci po dotarciu pod wskazany adres zastali na miejscu 24-latka znajdującego się pod wyraźnym wpływem alkoholu, był agresywny, wymachiwał rękoma i ubliżał swojej matce i groził pozbawieniem życia i zdrowia ojczymowi. W trakcie interwencji policjanci próbowali porozmawiać i uspokoić agresora. Wtedy ten całą swoją agresję i nienawiść skierował na interweniujących funkcjonariuszy. Nie stosował się do wydawanych poleceń, używał wobec nich wulgarnych słów oraz groził jednemu z policjantów oraz jego rodzinie pozbawieniem życia i zdrowia.

Dodatkowo jak się okazało 24-latek w kwietniu br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad członkami rodziny i znieważenie interweniujących wcześniej policjantów. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna realnie stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojej matki, ojczyma oraz interweniujących funkcjonariuszy. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutów znieważenia matki i interweniujących funkcjonariuszy Policji oraz stosowania groźby pozbawienia życia i zdrowia wobec ojczyma i mundurowych w celu zmuszenia ich do zaniechania czynności służbowych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas posiedzenia w dniu 8 grudnia br. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku okoneckich policjantów i Prokuratury Rejonowej w Złotowie i zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Policjanci zawsze będą stać po stronie osób pokrzywdzonych przemocą i udzielą im niezbędnej pomocy. Wobec sprawców przemocy zawsze będziemy działać zdecydowanie z zasadą „zero tolerancji”. Apelujemy również do sąsiadów: reagujmy – przerwijmy horror ofiar przemocy. Wystarczy jeden anonimowy telefon, by powiadomić odpowiednie służby.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe