Instynkt policjanta

  • 08.12.2020, 15:20
  • Janusz Justyna
Instynkt policjanta
Policjanci złotowskiej jednostki w Złotowie na ul. Jastrowskiej zatrzymali do policyjnej kontroli kierowcę renault. Jak się okazało mężczyźnie sąd zakazał prowadzenia pojazdów do marca 2022 roku za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających. 25-latek przyznał, że sądził iż nie napotka policjantów. Mundurowi wydali dyspozycję odholowania auta, a nieodpowiedzialny kierowca wkrótce ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo.

 

W niedzielę 6 grudnia, policjantom patrolującym rejon ul. Jastrowskiej podejrzane wydało się zachowanie mężczyzny prowadzącego renault. Kierowca "osobówki", na widok radiowozu, gwałtownie zwolnił i jadąc kilkanaście kilometrów na godzinę kontynuował jazdę. Funkcjonariusze postanowili, że sprawdzą auto i jego kierowcę.

Już na początku kontroli mundurowi widzieli, że 25-letni mężczyzna jest wyraźnie zdenerwowany. Okazało się, że 25-latek był już zatrzymywany przez pełniących służbę policjantów za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających. Mundurowi potwierdzili to sprawdzając mężczyznę w policyjnych bazach danych. Odpowiedź z policyjnego systemu jasno wskazywała, że zatrzymany kierowca był już karany za jazdę po narkotykach i sąd zakazał mu prowadzić pojazdy do marca 2022 roku.

Nieodpowiedzialny kierowca chyba nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji, do której doprowadził. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że był przekonany, iż jak będzie jeździł trzeźwy, nie znajdując się pod wpływem narkotyków to przecież nic się nie stanie. Poczucie jego bezkarności zakłócili stróże prawa. Kolejny raz policyjny instynkt nie zawiódł. Mundurowi wydali dyspozycję odholowania auta, a nieodpowiedzialny kierowca wkrótce ponownie stanie przed sądem grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe