Policja kontroluje sklepy i galerie

  • 04.12.2020, 10:57
  • iej
Policja kontroluje sklepy i galerie
Złotowscy policjanci i inspektorzy sanepidu sprawdzają miejsca, gdzie robimy zakupy w szczególności galerie i sklepy wielkopowierzchniowe, pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Kontrole prowadzone będą przez najbliższe kilka dni. W trakcie działań służby sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby klientów w sklepach.

 

Zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kluczowym parametrem jest tutaj jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sklepach jak również w kolejkach pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji.

To wszystko sprawdzają policjanci powiatu złotowskiego oraz inspektorzy sanepidu. Kontrole prowadzone są w galerii handlowej oraz sklepach wielkopowierzchniowych i potrwają przez najbliższe kilka dni.

Obostrzenia te mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i inne postronne osoby.

Dlatego też w trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu policjanci i inspektorzy sanepidu sprawdzają, czy obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa są przestrzegane w centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych na terenie całego powiatu złotowskiego.

Stosujmy się do wprowadzonych zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
równe prawo dla wszystkich
równe prawo dla wszystkich 05.12.2020, 14:46
Ale nie róbcie wyjątków.W kościołach też sprawdzać.Jak wszyscy to wszyscy równi.Też mogą pozarażać.

Pozostałe