Nagroda dla Złotowa

  • 02.12.2020, 15:48
  • iej
Nagroda dla Złotowa
W bieżącym roku odbyła się kolejna, XXI edycja Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Do Konkursu mogły przystąpić jednostki samorządu terytorialnego: gminy wiejskie, gminy miejskie, gminy miejsko - wiejskie.

 

Miasto Złotów zgłosiło tegoroczne obchody Dnia Ziemi, które z powodu pandemii wirusa SARS-COV-2 postanowiono świętować bez wychodzenia z domu. W związku z tym na stronie internetowej miasta ogłoszono konkurs, w którym mieszkańcy mieli zaprezentować działania ekologiczne realizowane w obszarach:
1. Gospodarka odpadami
2. Jakość powietrza
3. Zrównoważona mobilność
4. Zieleń
5. Gospodarka wodnościekowa Konkurs miał charakter wyłącznie internetowy.
          Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci pięciu profesjonalnych pojemników do zbierania wody deszczowej.

W okresie trwania konkursu zaprezentowana działania ekologiczne prowadzone przez miasto Złotów:
- ustawienie nowych pojemników na psie odchody z wygodnymi woreczkami oraz zachęcanie właścicieli psów do korzystania z Nich,
- w Urzędzie Miejskim pije się tylko wodę z kranu – zamontowany został dystrybutor do wody kranowej na parterze budynku z papierowymi kubeczkami;
- ustawiono nowe zbiorniki na deszczówkę i zbieranie wody z rynien przy Domu Polskim i Urzędzie Miejskim, która jest wykorzystywana do podlewania kwiatów i trawy;
- nad jeziorem Baba przygotowano ogólnodostępny sad miejski z rodzimymi gatunkami drzew owocowych;
- kontynuowane jest dofinansowania do wymiany „starych” pieców na ekologiczne źródła ciepła, przeznaczono w tym roku na ten cel w budżecie miasta 125 tys zł;
- z uwagi na panującą suszę ograniczono koszenie trawników w mieście oraz założono kilka łąk kwietnych.

W dniu 15 maja br. Burmistrz Miasta Złotowa wręczył nagrody wyłonionym laureatom konkursu. Tą krótką uroczystość Burmistrz połączył z apelem o przywrócenie świętowania Dnia Polskiej Niezapominajki - święta przyrody obchodzonego corocznie 15 maja.

W ramach konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” Miasto Złotów otrzymało nagrodę Marszałka za projekt Dzień Ziemi w Złotowie 2020 w wysokości 9.000,00 zł.

UM Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ekolog
ekolog 03.12.2020, 17:49
Janusz, Ty teraz jak TVP info - sama propaganda sukcesu. Ile w tym prawdy, to my wiemy.

Pozostałe