Kierowco, zwolnij!

  • 01.12.2020, 09:22
  • Janusz Justyna
Kierowco, zwolnij!
Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Pomimo, że okres jesienno-zimowy to czas pogarszających się warunków atmosferycznych, to kierowcy w dalszym ciągu nie zdejmują nogi z gazu. Złotowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 4 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał 104 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Złotowscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 4 kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-letni mieszkaniec miasta Łodzi, który jechał samochodem marki Kia 104 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Został on zatrzymany do kontroli na terenie miejscowości Franciszkowo. W tej samej miejscowości do policyjnej kontroli zatrzymany został, także mieszkaniec powiatu złotowskiego. Kierowca osobowego audi przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który pędził volvo 102 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Lędyczku. Kilkadziesiąt minut wcześniej również w Lędyczku policjanci przeprowadzili pomiar prędkości osobowego forda. Kierujący samochodem mieszkaniec powiatu zielonogórskiego jechał o 52 km/h za szybko. Wszyscy kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami. Dodatkowo na ich „konto ” trafiło10 punktów karnych.

Przypominamy, że okres jesienno-zimowy to czas pogarszających się warunków atmosferycznych. Jest to związane między innymi z opadami atmosferycznymilokalnymi przymrozkami, czy też szybko zapadającym zmrokiem. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze! Kierowco lepiej później dotrzeć do celu niż stracić całe życie!

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe