Powrót muszli do parku

  • 29.11.2020, 10:25 (aktualizacja 29.11.2020, 12:40)
  • iej
Powrót muszli do parku
Zapowiadany remont Parku Miejskiego w Złotowie obok starostwa stał się faktem. Pośród drzew pojawił się ciężki sprzęt, poprawiona zostanie jakość zieleni, pojawi się muszla koncertowa, wc i inne urządzenia

Przetarg który nosił tytuł „Podniesienie jakości zagospodarowania terenów zieleni miejskiej na obszarze Gminy Miasto Złotów: Park Miejski przy Starostwie” miał miejsce na początku listopada br., wygrała go firma z Piły – Pil-Building, składając ofertę na kwotę 1 mln 40 tys. zł. Udział brała jeszcze jedna firma.

Jak czytamy w specyfikacji przetargu - głównym założeniem projektu renowacji jest zachowanie swobodnej kompozycji zieleni wysokiej jako dominującej. W zakresie istniejącej struktury warstwowej koncepcja zakłada rozbudowę warstwy krzewów oraz wymianę gatunków inwazyjnych na gatunki rodzime (proces usuwania robinii akacjowej z uwzględnieniem podziału na etapy). W proponowanym rozmieszczeniu projektowanych drzew uwzględniono przebieg głównych osi widokowych (od strony wejść do parku). Nowa koncepcja zagospodarowania zakłada zmianę aranżacji zieleni w strefach geometrycznej kompozycji rabat roślin ozdobnych (m.in. w otoczeniu fontanny), z zachowaniem geometrycznego, regularnego podziału przestrzeni. Koncepcja zakłada przebudowę strefy otaczającej fontannę i nadanie tej części parku przestrzeni przeznaczonej do spotkań. W zakresie proponowanego doboru roślin, z uwagi na historyczny charakter parku, obok gatunków rodzimych budujących zasadniczą część drzewostanu, zaproponowano wprowadzenie gatunków ozdobnych krzewów o wysokich walorach dekoracyjnych. Proponowane zestawienia roślin uwzględniały porę kwitnienia (od wiosny do jesieni), m.in.: różaneczniki, azalie, hortensje i róże. W przypadku roślin zimozielonych zaproponowano formy krzewiaste cisów pospolitych, również w odmianach. W otoczeniu trejaży zastosowano gatunki roślin pnących, głównie winobluszcz pięciolistkowy – gatunek nieinwazyjny. W przypadku drzew liściastych zaproponowano wprowadzenie lip – rośliny miododajne, z grupy nagozalążkowych, punktowo jodły pospolite. Przedmiotem inwestycji jest budowa infrastruktury parkowej obejmującej budowę muszli koncertowej, budowę toalety publicznej, infrastruktury towarzyszącej w tym rozbudowę i przebudowę nawierzchni utwardzonych, zmiana lokalizacji siłowni zewnętrznej i placu zabaw, odbudowa drewnianych trejaży, uzupełnienie zielni wraz z montażem ławek parkowych i koszy na odpady komunalne. Istniejący plac zabaw oraz siłownia zostaną przeniesione w inne miejsca. 

Termin realizacji zamówienia podany w ogłoszeniu o przetargu - 30 grudnia 2020 r.

iej

W załącznikach zamieszczamy koncepcję modernizacji parku

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Skandal!
Skandal! 02.12.2020, 09:11
UWAGA ! UWAGA ! burmistrz i rada miejska funduje nam mieszkańcom płatny parking z parkometrami przy ul H.Sienkiewicza przy Targowisku.
Wesołych Świąt :)
Hej
Hej 02.12.2020, 11:27
Tylko w dni targowe. Teraz często szlaban jest popsuty itd. Zniknie kolejka aut do wjazdu przed szlabanem i dymienie z rur wydechowych. Będą też wyznaczone miejsca postoju dla aut mieszkańców, którzy rano nie opuszczają rano parkingu.
Architekt
Architekt 29.11.2020, 12:51
Ta rampa psuje całą architekturę! 4 schody, to ok. 60cm, przy dopuszczanych 8% jej długość to 6,3m - nie ma sposobu, by była bardziej "anonimowa"?! Np. z tyłu i boku?
Projektant
Projektant 02.12.2020, 21:35
Nawiązując do postu - myślę, że wystarczył by krótki podjazd na długości schodów! W końcu ilu tam będzie podjeżdżać osób niepełnosprawnych na wózkach? 2,3 czy może max 10-ciu w ciągu roku!
mieszkanka
mieszkanka 30.11.2020, 14:06
Kto to projektował?

Pozostałe