Zatrzymany na zakazie

  • 23.11.2020, 12:24 (aktualizacja 23.11.2020, 12:28)
  • Janusz Justyna
Zatrzymany na zakazie

Kierowcę motoroweru marki Zipp zatrzymali do kontroli drogowej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki. Po sprawdzeniu w systemach Policji, szybko okazało się, że mężczyzna ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do grudnia 2023 roku. Za swoją nieodpowiedzialność 27-latek odpowie teraz karnie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miejscowości Podgaje funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki zwrócili uwagę na poruszający się motorower marki Zipp. Mieli przypuszczenia, że kieruje nim osoba posiadająca sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że intuicja mundurowych nie zawiodła. Za kierownicą jednośladu siedział 27-letni mieszkaniec gminy Okonek, który posiadał aktywny sądowy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do grudnia 2023 roku.

 

Przestępstwo z art. 244 k.k. polega na niezastosowaniu się do zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd w związku z wcześniej popełnionym przez kierowcę przestępstwem. Popełnia je osoba, która np. kieruje samochodem po drodze publicznej pomimo, że wcześniej została skazana i wiąże ją kilkuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie przestępstwa z art 244 k.k. grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności .

 

Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mieszkaniec gminy Okonek odpowie teraz przed sądem.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe